سنگ بزرگ عراق؛ آنالیز مهمترین حریف تیم امید

تیم امید ایران سالهای گذشته با ترکیبهای پرستارهتر هم نتوانسته بود درهای المپیک را به روی خودش باز شده ببیند اما امسال زلاتکو کرانچار قصد دارد با تیمی بدون ستاره، کار ناتمام مربیان قبلی را که در این 4 دهه آمدند و رفتند و هیچ راهی به جایی نبردند به اتمام برساند ......

تیم امید ایران سالهای گذشته با ترکیبهای پرستارهتر هم نتوانسته بود درهای المپیک را به روی خودش باز شده ببیند اما امسال زلاتکو کرانچار قصد دارد با تیمی بدون ستاره، کار ناتمام مربیان قبلی را که در این 4 دهه آمدند و رفتند و هیچ راهی به جایی نبردند به اتمام برساند ...


تیم امید ایران سالهای گذشته با ترکیب‌های پرستاره‌تر هم نتوانسته بود درهای المپیک را به روی خودش باز شده ببیند اما امسال زلاتکو کرانچار قصد دارد با تیمی بدون ستاره، کار ناتمام مربیان قبلی را که در این 4 دهه آمدند و رفتند و هیچ راهی به جایی نبردند به اتمام برساند. گویا قسمت این تیم همین است که بدون ستاره بماند؛ چراکه در آستانه این مسابقات تمام کسانی که می‌توانستیم به آنها به عنوان یک بازیکن شاخص تکیه کنیم دچار مصدومیت شدند. از اللهیار گرفته تا سلطانی‌مهر و دلفی و ساکی اخیرا با مصدومیت روبه‌رو شدند تا شرایط صعود سخت‌تر از همیشه شود خصوصا  اینکه در گروهی قرار گرفته‌ایم که المپیک عراق، یکی از تیمهای راه یافته به دور قبل بازی های المپیک ریو در آن حضور دارد  و اتفاقا در المپیک هم بازی های خوبی را به نمایش گذاشته‌اند.


 روز گذشته شاگردان عبدالغنی شهد با وجود اینکه در مقابل یمن یه میدان رفتند اما توانستند با ارائه یک بازی روان و بابرنامه تیم حریف را از دقیقه یک تا نود تحت تاثیر قرار دهند و با پنج گل این تیم را شکست دهند. این در حالی است که این تیم از طارق همام، بشار رسن، صفا هادی، مهند علی در ترکیب تیمش بهره نبرده است و بدون این بازیکنان پا به این تورنمنت گذاشته است که نشان از وجود استعدادهای فراوانی است که در عراق وجود دارد.

اما اگر بخواهیم با نگاهی موشکافانه‌تر دیدار این تیم را مقابل یمن بررسی کنیم  باید ابتدا سراغ علی خدیم سنگربان تیم امید عراق برویم که در غیاب بشار رسن وظیفه کاپیتانی را برعهده دارد. هرچند دروازه او چندان به خطر نیفتاد و نمی‌توان در مورد کیفیتش اظهارنظر کرد اما بازوبند در دستانش نشان می‌دهد بازیکن با تجربه‌ای محسوب می‌شود.

در خط دفاع می‌توان به شماره 4 این تیم «نجم شوان» اشاره کرد که بی‌شباهت به داوید لوییز مدافع ارزنده چلسی هم نیست. او با  قد بلندش در نبرد های هوایی بسیار مسلط عمل می‌کند ، ضمن اینکه از خط دفاع بازی سازی را به خوبی انجام می دهد. او که با شماره 14 عضو باشگاه الزورائ عراق به شمار می رود در جام باشگاه های آسیا نیز در این فصل به میدان رفته است.

اما در خط میانی و نقطه قوت این تیم  باید به دو بازیکن بسیار خطرناک اشاره کنیم. اولین بازیکن  شماره  6 این تیم «امیر العماری» است که در این بازی توانست دو گل را هم به ثمر برساند. او آنقدر برای عبدالغنی شهد با ارزش است که  برای حفظ او تصمیم گرفت در دقیقه 70 وی را از زمین بازی بیرون بیاورد. العماری متولد سوئد است و فوتبالش را در همین کشور پیگیری کرده است. وی که به عنوان یکی از هافبک‌های وسط عراق به شمار می‌رود سابقه بازی برای باشگاه بروندبی دانمارک را دارد و در حال حاضر در باشگاه Jönköpings Södra سوئد بازی کند و تاکنون 28بازی برای این تیم انجام داده است . ضمن اینکه 4 بازی برای تیم جوانان سوئد هم به میدان رفته است . او علاوه بر توان رهبری بالا از قدرت شوتزنی بسیار خوبی بهره می برد که بچه های ایران نباید به او فضایی برای شوتزنی بدهند. 

اما نفر بعدی  شماره  8 این تیم «لؤی العانی» است وی علی رغم اینکه سهمی در 5 گل به ثمر رسیده نداشت به نظر بسیار از حاضرین در ورزشگاه بهترین  بازیکن میدان بود. وی درمیانه میدان با قدرت حفظ توپ بسیار بالا و دید عالی همه کار برای عراق می کند و تا حدی مرکز ثقل این  تیم به شمار می آید. بچه های امید ایران اگر می‌خواهند بر حریفشان مسلط شوند باید وی را از کار بیندازند چرا که وی در صورتی که آزاد باشد خط دفاع ما را آزار می دهد. لؤی العانی در حال حاضر در  باشگاه القنیطری مراکش بازی می‌کند.

اما در خط حمله آنها در غیاب «مهند علی» مهاجم سرشناس، از «مراد محمد» بهره خواهند برد. او که توانست دو گل را به ثمر برساند بازیکنی با فیزیکی مناسب برای یک مهاجم است و سرعت بسیار بالایی دارد ضمن اینکه او بسیار ماهرانه در محوطه هیجده قدم جاگیری می کند اما مهاجمی نیست که نتوان او را مهار کرد. وی در حال عضو باشگاه الکهرباء عراق است.

ولی از طرفی بال چپ این تیم «حسین جابر» است که اکثر حملات این تیم ازهمین جناح پایه ریزی می شود او با شماره 14در ترکیب تیم المپیک عراق بازی می کند. حسین جابر که علت مصدومیت در اواخر نیمه دوم از بازی خارج شد از قدرت حمل توپ بسیار خوبی برخوردار است، ضمن اینکه سرعت بالایی هم دارد .مصدومیت او به حدی نشان می داد که بعید است که بتواند خودش را به دیدار با تیم المپیک ایران برساند.

  

تگ ها


فوتبال