سنگ تمام ترکمنستان برای میزبانی از وزنه برداران

ترکمنستان در تلاش است مسابقات وزنه برداری قهرمانی بزرگسالان جهان را به بهترین شکل میزبانی کند ......

ترکمنستان در تلاش است مسابقات وزنه برداری قهرمانی بزرگسالان جهان را به بهترین شکل میزبانی کند.

به گزارش مدال، ترکمنستان خود را مروارید آسیای مرکزی می داند و عشق آباد را به عنوان مروارید ترکمنستان، شهر سنگ مرمر سفید و شهر عشق معرفی کرده است. اخیرا هم این شهر را به عنوان شهر سلامتی و دوستی می شناسند چراکه میزبان چندین رویداد ورزشی شده است. سال به سال تعداد رویدادهایی که عشق آباد ترکمنستان میزبانی می کند، در حال افزایش است و این روزها عشق آباد آماده است تا به وزنه برداران سراسر جهان خوش آمد بگوید.

عشق آباد ترکمنستان تا چند روز دیگر میزبان مسابقات وزنه برداری قهرمانی جهان 2018 است. پیش از این ابتدا پرو میزبان مسابقات بود اما پس از انصرافش، در حاشیه مسابقات جهانی 2017، ترکمنستان به عنوان میزبان جدید معرفی شد. درواقع ترکمنستان به دلیل داشتن میزبانی خوب در بازی های داخل سالن آسیا توانست نظر فدراسیون جهانی وزنه برداری را جلب کند.

ترکمنستان در تلاش است این مسابقات را هم به بهترین شکل ممکن برگزار کند از این رو  با راه اندازی سایتی به معرفی امکاناتی که برای برگزاری این مسابقات در نظر گرفته پرداخته است.پس از بازی های داخل سالن آسیا مهمترین رویدادی که قرار است ترکمنستان برگزار کند در واقع همین وزنه برداری قهرمانی جهان است و به نظر می رسد میزبان، همانند بازی های داخل سالن آسیا سنگ تمام خواهد گذاشت.

سالن مسابقات:

مسابقات قرار است در سالن هنر های رزمی برگزار شود. همانطور که از نام این سالن مشخص است رقابتهای چون سامبو، جوجیتسو، کشتی سنتی و با کمر بند، کشتی آزاد و فرنگی، بوکس و کیک بوکسینگ در آن برگزار می شود.

تاکنون مسابقاتی چون قهرمانی آسیای سامبو، کیک بوکسینگ و بازی های داخل سالن را میزبانی کرده است و اکنون هم میزبان وزنه برداری قهرمانی بزرگسالان جهان است.

 این سالن 5000 هزار نفر ظرفیت دارد.

سالن تمرین:

محلی که برای تمرین وزنه برداران در نظر گرفته شده ،یک سالن مدرن است که خودش دارای سه سالن جداگانه است. محل تمرین بسیار نزدیک به سالن مسابقه قرار دارد و سالن اصلی آن برای تمرین وزنه برداران در نظر گرفته شده است.

تخته هایی در آن قرار داده شد و اتاق رختکن، پزشکی، ماساژ هم دارد. علاوه بر آن ورزشکاران می توانند از سونای فنلاندی  و حمام ترکی هم استفاده کنند.

محل اسکان ورزشکاران:

تیم های شرکت کننده در دهکده ورزشکاران که در مجموعه المپیک عشق آباد قرار دارد، اسکان داده می شوند. 2ساختمان 12 طبقه برای اسکان تیم ها در نظر گرفته شده است. 1000 میهمان می‌توانند در این دو ساختمان اسکان داده شوند.

در دهکده ورزشکاران امکانات تفریحی برای ورزشکاران در نظر گرفته شده و امکاناتی  نظیر تلویزیون، اینترنت و پلی استیشن هم برای ورزشکاران در نظر گرفته شده است.

محل اسکان مقامات:

هتلی که برای مهمانان ویژه، مقامات فدراسیون جهانی و خبرنگارهای بین المللی در نظر گرفته شده است، دارای 398 سوئیت درجه اول است. این هتل قرار است میزبان کنگره فدراسیون جهانی  و نشست هیات اجرایی فدراسیون جهانی و دیگر کنفرانس هاو نشست های سطح بالا خواهد بود.

به گزارش ایسنا، تیم ملی ایران جمعه هفته جاری راهی عشق آباد می شود. البته رییس  و دبیر فدراسیون برای حضور در کنگره فنی و مجمع سالیانه فدراسوین جهانی زودتر راهی ترکمنستان می‌شوند.

تگ ها


وزنه‌برداری