سنگ و شعارهای نژادی قوی‌تر از لابی عرب‌ها

کنفدراسیون فوتبال آسیا یک هفته قبل نیز سه تیم معروف آسیایی را هم به دلیل حمل بنر نژادپرستانه از دو بازی محروم کرده است ......

کنفدراسیون فوتبال آسیا یک هفته قبل نیز سه تیم معروف آسیایی را هم به دلیل حمل بنر نژادپرستانه از دو بازی محروم کرده است.

به گزارش مدال -کنفدراسیون فوتبال آسیا در حکمی انضباطی باشگاه پرسپولیس را به دلیل سوء رفتار هوادارانش در دیدار با الوحده امارات از هفته ششم لیگ قهرمانان آسیا جریمه و محروم کرد تا این تیم در حساس ترین بازی خود در مرحله یک هشتم نهایی این مسابقات از داشتن هوادارانش محروم شود.

البته دو سال پیش پرسپولیس حکمی تعلیقی را از AFC دریافت کرده بود که در صورت تکرار بی انضباطی از سوی هوادارانش جریمه و محروم خواهد شد که این اتفاق بعد از دو سال به وقوع پیوست.

این اتفاقی در حالی رخ داده که عده ای در ایران تصور می کنند که این لابی عرب ها بوده و باشگاه پرسپولیس به ناحق از داشتن هوادارانش محروم شده است.

این حکم صادر شده از AFC بدون شک هیچ ارتباطی به لابی عرب ها ندارد، چرا که هفته گذشته نیز کنفدراسیون فوتبال آسیا سه تیم گوانگجو چین، کاوازاکی ژاپن و النجم لبنان را با جرایم به مراتب سنگین تری نقره داغ کرده است.

گوانگجو قهرمان دو دوره از سه دوره گذشته این مسابقات است که به دلیل حمل بنرهای نژاد پرستانه و رفتارهای نامناسب هوادارانش با تیم رقیب (ماده های ۵۸ و ۶۵ قانون انضباطی AFC) توسط هوادارانش از دو بازی آینده از داشتن تماشاگر محروم شده و باید ۲۲ هزار و ۵۰۰ دلار هم پرداخت کند.

همچنین النجم لبنان و کاوازاکی فرونتال ژاپن هم به همین دلایل جریمه شدند که نماینده لبنان دو بازی به نماینده ژاپن و یک بازی از حضور تماشاگران محروم شدند.  

با این آرای AFC مشخص می شود که پرسپولیسی ها نباید به دنبال توجیه این اتفاق باشند و هشدارهای این نهاد را برای سوء رفتار هوادارانش جدی بگیرد. اتفاقی که مهدی تاج چند ماه پیش نسبت به وقوع آن هشدار داده بود و گفته بود که هواداران اگر تجدید نظری در رفتارشان نداشته باشند با جریمه سنگین تری مواجه خواهند شد.

 

تگ ها


اخبار روز فوتبال