سهراب در دوراهی خداحافظی یا رقابت‌های جهانی

قهرمان وزنه برداری جهان و المپیک با توجه به از دست دادن سهمیه المپیک توکیو در مسیر جدیدی قرار گرفته و حالا باید تصمیم بزرگی برای آینده ورزشی خود اتخاذ کند....

سهراب در این مدت با تمام وجود تلاش و تمرین کرد، اما مصدومیت و دوران نقاهت بعد از عمل جراحی باعث شد از آمادگی ایده آل دور شود و در نهایت در روند کسب سهمیه المپیک ناکام بماند.

بدین ترتیب همانطور که کیانوش رستمی شانس حضور در این المپیک را از دست داد، سهراب هم نتوانست ملی پوش دسته ۹۶ کیلوگرم ایران در توکیو باشد تا در نهایت علی داودی و علی هاشمی به عنوان ملی پوشان وزنه برداری ایران در المپیک وزنه بزنند.

اما وضعیت سهراب مرادی با وجود از دست دادن المپیک وارد مرحله دیگری شده و حالا این قهرمان بااخلاق، بر دوراهی سرنوشت سازی در دوران حرفه‌ای خود قرار گرفته است. هر چند بسیاری از اهالی وزنه برداری معتقدند سهراب به پایان دوران قهرمانی خود رسیده و باید بطور رسمی خداحافطی کند، اما برخی دیگر معتقدند او باید داستان سهمیه المپیک را فراموش کرده و به رقابتهای جهانی ۲۰۲۱ گرجستان بیاندیشد. سهراب باید بزودی تصمیم بگیرد که آیا می‌خواهد از دنیای قهرمانی خداحافظی کند و یا قصد وزنه زدن در رقابتهای جهانی را دارد.

البته سهراب با چراغ سبز فدراسیون وزنه برداری نیز مواجه است، چراکه محسن بیرانوند دبیر فدراسیون چندی پیش رسماً اعلام کرد: «او باید خودش در این باره تصمیم بگیرد، اما امیدواریم سهراب همچنان به کارش ادامه دهد چراکه توان این کار را دارد.»

به گفته بیرانوند اینکه مرادی می‌خواست کمتر از دو ماه به اوج آمادگی برای المپیک برسد کار سختی بود، اما حالا او تا مهرماه برای حضور در رقابتهای جهانی گرجستان فرصت دارد تا تمرین کند و به آمادگی مطلوب دست یابد.

تگ ها


وزنه برداری سهراب مرادی