سهراب دور از دوران اوج و سهمیه المپیک

سهراب مرادی با وجود کسب مدال نقره آسیا همچون کیانوش رستمی امتیازات لازم را برای کسب سهمیه المپیک به دست نیاورد.&#۱۶۰;...

به گزارش "ورزش سه"، بعد از اینکه روز گذشته کیانوش رستمی در دسته ۸۹ کیلوگرم وزنه برداری قهرمانی آسیا با وجود کسب مدال طلا، نتوانست رکوردهای مدنظر برای کسب سهمیه المپیک را به ثبت برساند، امروز تمام نگاهها به سهراب مرادی در دسته ۹۶ کیلوگرم بود.


سهراب که رقبای سرسختی از کشورهای کره جنوبی و چین را در کنار خودش می دید، تمرکز خود را برای ثبت رکوردهای مدنظرش برای کسب سهمیه گذاشته بود، اما او نیز همانند کیانوش رستمی موفق عمل نکرد.


قهرمان المپیک ریو و جهان که مدت زیادی به دلیل مصدومیت از ناحیه کمر و کتف از دنیای قهرمانی دور بود، در حرکت یکضرب در ابتدا وزنه ۱۷۰ کیلوگرمی را بالای سر برد.


سهراب در حرکت دوم یکضرب در مهار وزنه ۱۷۴ کیلویی ناکام بود، اما در حرکت سوم توانست این وزنه را بالای سر ببرد. تیان تائو از چین با ۱۷۵ کیلوگرم بالاتر از سهراب به مدال طلا رسید و از سوی دیگر وزنه بردار کره ای که زودتر از سهراب وزنه ۱۷۴ کیلویی را مهار کرده بود، به مدال نقره رسید و وزنه بردار ایرانی در یکضرب برنزی شد.


رکورد ۱۷۴ کیلوگرم با ایده آل سهراب مرادی در یکضرب فاصله زیادی داشت، اما بازهم او امیدوار به درخشش در حرکت دوضرب بود.


سهراب در دوضرب کار خود را با ۲۱۰ کیلوگرم آغاز کرد. وزنه بردار ایرانی توانست حرکت نخست خود را با موفقیت پشت سر بگذارد و انتخاب دوم او ۲۲۰ کیلوگرم بود. سهراب نه تنها در حرکت دوم، بلکه در حرکت سوم نیز در مهار این وزنه ۲۲۰ کیلوگرمی ناکام بود تا با همان ۲۱۰ کیلو به کار خود در دوضرب پایان دهد.


با این رکوردها سهراب مرادی در دوضرب صاحب مدال نقره شد و با مجموع ۳۸۴ کیلوگرم در مجموع نیز به مدال نقره دست پیدا کرد.


سهراب مرادی نیز همچون کیانوش رستمی با وجود قرار گرفتن روی سکوی آسیایی نتوانست به رکوردهای مدنظر برای کسب سهمیه المپیک دست پیدا کند. هم اکنون  وزنه بردارقرقیز ۳۲۱۸ و چین تایپه ۳۰۶۶ امتیاز المپیکی دارند و بالاتر از سهراب مرادی با ۳۰۸۹ امتیاز هستند. کیانوش رستمی نیز ۳۰۱۴ امتیاز دارد. 


در شرایطی که از آسیا فقط یک نفر می تواند سهمیه دسته ۹۶ کیلوگرم را کسب کند، فعلا این سهمیه در دست ایرانی ها نخواهد بود و سهراب هم مثل کیانوش یک فرصت دارد تا با حضور در گزینشی کلمبیا امتیازات لازم را کسب کند.

تگ ها


وزنه برداری سهراب مرادی