سهم بالای لژیونرها در ترکیب ژاپن/ قهرمان آسیا سهمیه ندارد!

ژاپن در شرایطی مقابل ایران به میدان خواهد رفت که لژیونرهای این تیم نقشی کلیدی در ترکیب اصلی سامورایی‌ها دارند....
ژاپن در شرایطی مقابل ایران به میدان خواهد رفت که لژیونرهای این تیم نقشی کلیدی در ترکیب اصلی سامورایی‌ها دارند.

به گزارش خبرنگار مدال، تیم ملی ژاپن در مقابل تیم ملی ایران قرار خواهد گرفت که لژیونرهای این تیم نقشی کلیدی در ترکیب اصلی ژاپن دارند. در این دوره از جام ملت‌ها و در 5 بازی برگزار شده از این جام، 12 بازیکن تیم ملی ژاپن حداقل 200 دقیقه برای این تیم به میدان رفته‌اند که در میان این بازیکنان نام 10 لژیونر دیده می‌شود.
تاکومی مینامینو (ردبول سالزبورگ – اتریش)، واتارو اندو و تاکه‌هیرو تومیاسو (سنت ترویدن – بلژیک)، یوشنوری موتو (نیوکسل – انگلیس)، مایا یوشیدا (ساوتهمپتون – انگلیس)، هیروکی ساکای (مارسی – فرانسه)، گنکی هاراگوچی (هانوفر – آلمان)، یویا اوساکو (وردربرمن – آلمان)، ریتسو دوان (خرونیخن – هلند)، تاکاشی اینویی (رئال بتیس – اسپانیا)، گاکو شیباساکی (ختافه – اسپانیا)، یوتو ناگاموتو (گالاتاسرای – ترکیه) و تسوکاسا شیوتانی (العین – امارات) 12 لژیونر ژاپنی‌ها هستند که از این جمع به جز اینویی و شیوتانی، سایر بازیکنان در ترکیب اصلی ژاپن جایگاه ثابتی دارند.
11 بازیکن دیگر ژاپن در لیگ داخلی این کشور بازی می‌کنند و گامبا اوزاکا و سانفرینس هیروشیما هر کدام دو نماینده در تیم ملی دارند و اف سی توکیو، کاشیوا ریسول، ساگان توسو، شیمیزو اس پالس، اوراواردز و وگالتا سندای دیگر تیم‌های ژاپنی هستند که هر کدام یک بازیکن در تیم ملی این کشور در جام ملت‌ها دارند. در میان این گروه 11 نفره، تنها 2 بازیکن در ترکیب اصلی ژاپن و سایر بازیکنان اغلب روی نیمکت این تیم حضور دارند.
نکته جالب در لیست تیم ملی ژاپن، عدم حضور حتی یک بازیکن از کاشیما آنتلرز قهرمان آسیا و کاواساکی فرونتیل قهرمانی فصل 2018 جی لیگ در تیم ملی ژاپن است. در این میان غیبت گن شوجی کاپیتان و ستاره خط دفاعی کاشیما، کنتو میساکی هافبک تدافعی این تیم و یکی از کاندیداهای عنوان بهترین بازیکن سال آسیا و یوما سوزوکی مهاجم گلزن قهرمان آسیا که وی نیز در لیست سه نفره برترین بازیکنان سال آسیا حضور داشت، در کنار غیبت یوکوبایاشی بهترین گلزن ژاپنی فصل اخیر جی لیگ و مهاجم اول کاواساکی نکته جالب توجه لیست بازیکنان تیم ملی ژاپن است.