سهیل مهدی: قطعا لیگ بیستم جمعه شروع می شود

مسئول کمیته مسابقات سازمان لیگ از برگزاری لیگ در روز جمعه، ۱۶ آبان خبر داد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، سهیل مهدی مسئول کمیته مسابقات سازمان لیگ در گفتگویی تلویزیونی اعلام کرد که به طور قطع لیگ بیستم از روز جمعه ۱۶ آبان آغاز خواهد شد و تمامی تیم ها برای شروع این رقابت ها آمادگی کاملی دارند.


مهدی در رابطه با شروع لیگ بیستم گفت: طبق برنامه ریزی قبلی رقابت های لیگ بیستم کلیه ورزشکاران و تیم ها آمادگی لازم را دارند. شرایط را در ورزشگاهها برای تیم ها فراهم کرده ایم. امروز یک وبینار آموزشی با مسئولین برگزاری مسابقات برای انجام بهتر پروتکل ها برگزار خواهیم کرد. امیدواریم که بتوانیم مثل سال گذشته، مسابقات را به خوبی برگزار کنیم.


وی در مورد اینکه ناظر داوری پس از بازی باید با داور مسابقه جلسه برگزار کند و داور مسابقه ممکن است به بلیط پرواز نرسد، توضیح داد: بطور کلی بحث مدیریت برنامه داورها از جمله ایاب و ذهاب، پرواز و رفت و آمدها و برنامه ریزی برای گرفتن بلیط به عهده دپارتمان داوری است و سازمان لیگ هیچ دخل و تصرفی در این زمینه ندارد. اما در بعضی از شهرستانها حتی اگر بلیط آخرین پرواز آن روز برای داوران گرفته شود، رسیدن به پرواز سخت است. اگر می توان در این زمینه می توان شرایط بهتری ایجاد کرد، مسئولین دپارتمان داوری می توانند اقدامی کنند.


مسئول کمیته مسابقات سازمان لیگ  گفت: ۹۵ درصد داوران برای قضاوت بازی های لیگ برتر، روز قبل از مسابقه به شهر محل بازی می رسند و از حداقل زمان ممکن برای حضور پیش از بازی را دارند. اینکه گفته می شود داوران در روز بازی، به شهر محل دیدار می رسند، اطلاعات ناکافی و غلطی است. این مسئله ممکن است برای لیگ های آماتور باشد که از داوران شهرهای اطراف انتخاب می شود. 


مهدی در مورد بحث مجوز حرفه ای تیم ها برای حضور در لیگ قهرمانان آسیا گفت: در رابطه با لیگ مجوز ملی داریم که از اوایل بهمن ماه امسال رسما کلید می خورد و در رابطه با لیگ تصمیم گیری می شود. مجوزهای ملی که تاکنون صادر شده بدون دخل و تصرف در لیگ داخلی بوده و صرفا به واسطه حضور در لیگ قهرمانان آسیا بوده است. 


وی ادامه داد: تا شب گذشته نیز مدارک تیم ها مورد ارزیابی و رسیدگی قرار می گیرد. نقاط ضعف تیم ها برای آخرین بار به آنها اطلاع داده شد. فرصت تیم ها تمام شده است و اکنون زمان رسیدگی و اصلاح مدارک است. احیانا اگر از لحاظ شکلی و مدارکی مشکلی داشته باشند، به آنها کمک می کنیم تا اشکالات خود را اصلاح کنند و نهایتا گزارش ما تقدیم کمیته بعدی می شود تا تصمیم نهایی در این زمینه گرفته شود.

بیشتر ببینید:

صحبتهای سهیل مهدی درباره وضعیت برگزاری لیگ ایران از روز جمعه/ ویدیو

 

تگ ها


سازمان لیگ برتر سهیل مهدی فوتبال ایران لیگ برتر خلیج فارس فوتبال