سهیل مهدی: قطعا لیگ بیستم در ۱۰ آبان آغاز می شود

مسئول کمیته مسابقات سازمان لیگ از برگزاری لیگ در تاریخ ۱۰ آبان خبر داد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، سهیل مهدی مسئول کمیته مسابقات سازمان لیگ در گفتگویی اعلام کرد که به طور قطع لیگ بیستم از تاریخ ۱۰ آبان آغاز خواهد شد.
مهدی در رابطه با شروع لیگ بیستم گفت: با تجربه ای که از شیوع کرونا در فصل گذشته داشتیم و با توجه به تعویق لیگ قهرمانان آسیا، لیگ بیستم را دیر آغاز کنیم. بنا به شرایطی که بود و با توجه به حداقل زمان ممکن، لیگ بعدی را آغاز خواهیم کرد. 


وی ادامه داد: سال آینده، سال جام جهانی خواهد بود و اگر لیگ را به موقع تمام نکنیم، لیگ بعدی نمی تواند به استقبال جام جهانی برود که برای کشورمان خیلی مهم است. از لحاظ بحث استراحت تیم ها، امسال کمترنی زمان را از لحاظ قانونی مدنظر گرفتیم و لیگ ۱۰ آبان آغاز خواهد شد به شرطی که شرایط شیوع حداقل به همین صورت بماند.


مهدی در رابطه با بحث حضور تماشاگران در فصل جدید اظهار داشت: حضور تماشاگران و اصحاب رسانه ها در استادیوم ها خالی است و فعلا با توجه به دستورالعمل ستاد ملی مبارزه با کرونا امکان حضور آنها در ورزشگاهها نیست و امیدواریم زودتر شاهد حضور آنها در استادیوم ها باشیم.


او گفت: درباره برنامه ریزی با توجه به اتفاقات غیرمترقبه ما باید بپذیریم که در شرایط اطمینان کامل تصمیم گیری نمی کنیم. در نیم فصل گذشته فیفا دی ها تغییر پیدا کرد و ما توانستیم فینال جام حذفی را برگزار کردیم. ما نگران این هستیم که لیگ قهرمانان آسیا در فصل بعد چگونه برگزار خواهد شد و آیا به صورت متمرکز برگزار می شود یا خیر. چنانچه فیفا دی ها تغییر پیدا کند، برنامه ما هم عوض خواهد شد. چنانچه مباحثی نظیر آلودگی هوا مطرح شود، بازهم برنامه لیگ دچار تغییر می شود و به همین دلیل یک افق نهایی درخصوص لیگ بیستم نداریم. به همین دلیل ما هر ۲ ماه یکبار برنامه بازی های لیگ را اعلام می کنیم.


وی ادامه داد: ما باید سعی کنیم وقتی که یک چالشی را در برنامه ریزی هایمان داریم، باید مدل آن را تغییر دهیم. به همین دلیل وارد برنامه ریزی مقطعی شده ایم. ما قبلا تا پایان فصل برنامه کلی را اعلام می کردیم. ولی اکنون به دلیل چالش های بیرونی که برنامه ریزی را تحت تأثیر قرار می دهد، ما برنامه کلان را داریم و در مقاطع کوتاه برنامه را اعلام می کنیم تا تیم ها برای سفرهایشان برنامه ریزی کنند.


مسئول کمیته مسابقات سازمان لیگ در مورد تاریخ قطعی شروع لیگ بیستم گفت: ما مطمئن هستیم که در تاریخ ۱۰ آبان بتوانیم لیگ برتر را آغاز کنیم و ان شالله بتوانیم قدم به قدم لیگ را پیش ببریم.


مهدی در مورد بحث اطمینان از سلامت بازیکنان در لیگ بعدی توضیح داد: خوشبختانه ایفمارک بحث سلامت جسمانی تیم ها را آغاز کرده است و تمامی افراد را تحت کنترل قرار داده است چرا که اگر غیر از این باشد، افراد حق حضور در مسابقات را ندارند. مانند سال گذشته پروتکل های بهداشتی را متناسب با دستورالعمل های جدید فیفا و AFC  همه چیز را تحت کنترل داریم. تا بدین لحظه گزارشی از ابتلای بازیکنان به کرونا را نداشته ایم. 


ور در پایان گفت: خوشبختانه تیم ها خودشان را روی این قضیه آداپته کرده اند و بر خلاف سال گذشته، همه چیز را تحت کنترل دارند و بحث مبارزه با کرونا در باشگاهها شروع شده است. ان شالله بتوانیم از طریق فوتبال یک مسئولیت اجتماعی را ایفا کنیم و راه مبارزه با کرونا را به جامعه آموزش بدهیم. شخصیت و رفتار بازیکنان می تواند هوادارانشان را به سمت همت عمومی برای رعایت خط مشی های اجتماعی هدایت کنند.

بیشتر بخوانید:

تهیه بلیت بازگشت «دیاباته» به تهران در دستور کار استقلال

اتفاق عجیب در باشگاه ذوب‌آهن/ قرارداد بازیکن تازه وارد فسخ شد!

 

 

تگ ها


سهیل مهدی سازمان لیگ برتر فوتبال ایران لیگ برتر خلیج فارس فوتبال