سه امضای مهم نوراللهی در دربی

نوراللهی فصل گذشته و در همین مقطع با یک گل دیدنی تیمش را به سه امتیاز ارزشمند در دربی رساند تا چهره ویژه تیمش در سال جدید محسوب شود....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، وقتی جوان گلستانی از سوی دایی برای حضور در پرسپولیس جواب مثبت گرفت، کمتر کسی تصور درخشش او با پیراهن شماره ۲۸ را داشت اما نوراللهی خیلی زود جای خود را با توجه به کیفیت فنی قابل توجه و البته دوری از حواشی که یکی از رازهای بزرگ او برای دستیابی به این موفقیت در مسیر شش ساله حضورش در پرسپولیس بوده، پیدا کرد.

هافبک شماره هشت پرسپولیس اما در تاریخ دربی سه امضای بزرگ را به نام خود ثبت کرده است که شاید مهمترین آن را بتوان دقیقا یک سال قبل و در تاریخ ۱۰ فروردین سال گذشته با گلزنی برای استقلال دانست.

اولین دربی و پایان ناکامی‌ها
پرسپولیس بعد از چند ناکامی پیاپی در دربی با تیم نیم بند و پرحاشیه حمید درخشان در جدال با استقلال امیر قلعه نویی قرار گرفته بود. حمید درخشان در آن بازی ترکیب تیمش را با حضور دنیلسون، علیرضا نورمحمدی، محسن بنگر، مایکل اومانیا، محمدرضا خانزاده، مهرداد کفشگری، رضا حقیقی، محمد نوری، امید عالیشاه، حمیدرضا علی عسگری و هادی نوروزی برابر استقلال قرار داد که سجاد شهباززاده موفق شد بعد از ۴۰۰ دقیقه قفل ناکامی دو تیم برای گلزنی در دربی را بشکند. آبی‌ها با گل این مهاجم در دقایق پایانی نیمه اول برنده راهی رختکن شدند تا کار برای شاگردان درخشان سخت شود. سرمربی پرسپولیس در نیمه دوم دو تعویض دور از انتظار داشت که حضور مهدی طارمی و احمد نوراللهی بود. دو چهره‌ای که کمتر کسی تصور می‌کرد در آن شرایط سخت و در حالیکه هنوز جزو چهره‌های مطرح فوتبال ایران نبودند شانس حضور در این بازی را به دست بیاورند. با این حال حضور آنها جانی دوباره به ترکیب داد و پرسپولیس را به یک کامبک بزرگ رساند و پرسپولیس برنده این جدال با گل‌های محمد نوری و امید عالیشاه شد.


دومین دربی و شوت غیرقابل مهار
هافبک پرسپولیس در چهارمین دربی خود و در شرایطی که دیگر با پیراهن شماره هشت رویایی در ترکیب حضور داشت، با یک شوت دیدنی و غیرقابل مهار، سیدمهدی رحمتی را با یک چالش بزرگ مواجه کرد تا دفع ناقص دروازه‌بان استقلال، فرصت مناسبی در ریباند برای مهدی طارمی شکل دهد و این مهاجم بوشهری گل دربی را به نام خود کند. پرسپولیس در نهایت در این دربی با نتیجه ۴-۲ به پیروزی دست یافت تا این بازی جزو خاطره‌انگیزترین دربی‌های هافبک سرخ‌ها محسوب شود.

دربی شماره هشت و گل شماره هشت
هشتمین دربی برای شماره هشت پرسپولیس یک سال پیش و به شکلی کاملا رویایی پیش رفت. در شرایطی که انجام بازی در روزهای سال نو انتظار نمایش قابل توجه از سوی دو تیم را دور از انتظار می‌کرد و حتی شائبه تساوی دو تیم برای خراب نشدن سال نو نیز به بحث جدی فضای مجازی تبدیل شده بود، نوراللهی تمام معادلات را تغییر داد. نوراللهی با پروازی بلند و ضربه سر غیرقابل مهار خود این بار اولین گلش در سال نو را در دربی به ثمر رساند تا نام او نیز در این‌ بازی‌ها تاریخی شود.


اکنون با گذشت یک سال از آن دربی و در شرایطی که با توجه به شیوع کرونا، فوتبال کاملا به حالت تعطیل در آمده، این تصاویر در سالروز دربی برای نوراللهی خاطره‌انگیزتر محسوب می‌شود. هافبک پرسپولیس که اکنون جز باتجربه‌ها و یکی از کاپیتان‌های این تیم محسوب می‌شود، ۱۰ دربی را با پیراهن سرخ پشت سر گذاشته که نتیجه آن ۵ برد، یک باخت و چهار تساوی است.

بیشتر بخوانید:
پایان بلاتکلیفی استقلال با انتخاب سعادتمند
حمیداوی: کرونا تمام شود از پرسپولیس شکایت می‌کنیم 

تگ ها


احمد نورالهی پرسپولیس تهران فوتبال ایران احمد نوراللهی دربی دربی تهران احمد نوراللهی پرسپولیس لیگ برتر خلیج فارس فوتبال