سه اپیزود از غیبت سیدمحمد موسوی

به گزارش مدال به نقل از خبرورزشی، اتفاقی كه هیچ كس فكرش را هم نمیكرد اما افتاد تا بعد از چند سال تیم ملی والیبال بدون او لیگ جهانی را تجربه كند ......

به گزارش مدال به نقل از  خبرورزشی، اتفاقی كه هیچ كس فكرش را هم نمیكرد اما افتاد تا بعد از چند سال تیم ملی والیبال بدون او لیگ جهانی را تجربه كند.

اپیزود اول

سیدمحمد موسوی، در روز دوم اردوی اردوپای تیم ملی والیبال به میزبانی مونته نگرو مصدوم شد. این بار مچ پای چپش اجازه نداد تا كنار بقیه تمرین كند. تمرین هم نكرد. او چند روزی زیر نظر سیامك افروزی اختصاصی تمرین داشت اماMRIنتیجه كار را نشان میداد.MRIكه در اسلوونی از پایش گرفتند اما بعد از چند روز او هم مثل بقیه تمریناتش را شروع كرد.

اپیزود دوم

تازه از شر مصدومیت مچ پایش راحت شده بود كه درد همیشگی به سراغش آمد؛ در زانویش كه حالا غضروفی برایش نمانده. مصدومیتی كه 8 سال است آن را با خود میكشد. دردی كه با آن قید تمرین را نزد. نخواست درد پیروز شود و به خاطر همین پا به پای بقیه هم قطارانش تمرین را انجام میداد. هر چند به قول خودش درد اجازه نداد بیشتر از 40 درصد از توانش استفاده كند. نهایت هم پا روی دلش گذاشت تا برای اولین بار تیم ملی بدون او لیگ جهانی را شروع كند. با اینكه خیلیها گفتند سید از تیم ملی خط خورد اما خودش میگوید: «من خط نخورده ام فقط به خاطر اینكه به آمادگیای كه باید نرسیده ام از سرمربی تیم ملی خواستم به من مهلت بدهد تا با بدن آماده برگردم و در خدمت تیم ملی باشم.»

به خاطر همین نرفتن با تیم ملی را بدشانسی نمیداند: «نمیشود گفت بدشانسی است چرا كه زانویم همان روز آخر مصدوم نشد. مصدومیت كهنه ای است كه یكی، 2 هفته درگیرش بودم.»

هرچند او بعد از المپیك گفته شاید مثل مهدوی خداحافظی نكند اما به خاطر مصدومیت هایش در بعضی رقابت ها بازی میكند اما حالا میگوید نرفتنش به ایتالیا به خاطر آن نیست: «نرفتنم به ایتالیا اصلاً ربطی به آن قضیه ندارد. من خیلی هم خوب مثل بقیه تمرین بدنسازی و توپی را انجام دادم و فشار زیادی هم آوردم كه حداقل درست بازی كنم. اصلاً این طور نبود كه نمیخواستم بازی كنم. از روز اول همه صد در صد توانم را گذاشتم و مشكلی هم نبود. با این حال بعضی مواقع شرایط دست خود آدم نیست. مثل حالا كه این اتفاق افتاده.» او از غیبت در هفته اول لیگ جهانی خیلی ناراحت است: «در تیمی كه 10، 12 سال كار كرده ام و برایش زحمت كشیده ام هر لحظه ای كه باید برایش به زمین بروی و نتوانی ناراحت كننده است. طبیعی است ناراحت باشم اما در كار حرفه ای پیش می آید. من هم صبر میكنم و این مدت درمان را سكوی پرتابی میدانم تا شرایطم بهتر شود و دوباره به تیم برگردم.»

اپیزود سوم

او از صبح دیروز درمانش را با فیزیوتراپی شروع كرد. چراكه نمیخواهد فرصت از دست برود. سید میخواهد تا بازیهای هفته دوم در تهران به زمین برود: «صبح دیروز فیزیوتراپی پایم را شروع كردم. همه تلاشم را میكنم تا زودتر برسم. من بدنسازیام را هم در تیم بانك سرمایه و زیر نظر بدنساز تیم باشگاهیام انجام میدهم. البته فعلاً نمیتوانم تمرین پرش داشته باشم اما امیدوارم با این شرایط یك هفته ای زانویم جواب دهد تا در هفته دوم لیگ جهانی و بازیهای تهران دوباره بازی كنم.»

برای او یك راه دیگر هم میماند؛ جراحی. راهی كه شاید با آن دیگر نتواند دست به توپ شود و باید برای همیشه زمین والیبال را ببوسد. به خاطر همین هم اصلاً ترجیح میدهد درد بكشد و به آن فكر نكند: «بعد از تحقیقی كه درباره جراحی غضروف كردم، متوجه شدم جراحی ساده ای نیست. مثل بقیه مصدومیت ها نیست كه بعد از عمل با 2 ماه استراحت و دوران نقاهت برگردم. شاید حتی كار به جایی برسد كه بعد از جراحی نتوانم بازی كند. به خاطر همین دلم نمیخواهد جراحی كنم و فعلاً كجدار و مریز سر میكنم.»

عادل

حالا در نبود سید، كار عادل غلامی سخت تر از بقیه است. او باتجربه ترین سرعتی تیم ملی والیبال است كه باید كنار سامان فائزی و مسعود غلامی جور او را بكشد. خودش هم میگوید: «سید بازیكن خیلی بزرگی است و وجودش برای هر تیمی نعمت است. متأسفانه به خاطر مصدومیت زانویش هفته اول لیگ جهانی در تیم نیست. خودش خواست تا درمان كند. بود و نبود او كار را برای ما هم آسان میكند و هم سخت. آسان میكند، از این نظر كه او بازیكن بزرگی است و وجود بازیكن بزرگ روی تیم باعث میشود مردم توقع نتیجه از تیم داشته باشند اما حالا كه نیست...  البته نبودش هم شرایط را سخت میكند. با این حال ما جوانان سرعتیزن خوب و آینده داری داریم. مطمئن باشید بهترین و درخشان ترین بازیها را از آنها در لیگ جهانی میبینید.»

افروزی

سیامك افروزی پزشك تیم ملی هم بعد از انصراف سید از بازی در هفته اول لیگ میگوید: «مصدومیت زانوی 7، 8 ساله سید دوباره تشدید شده. سعی كردیم یك جوری تا آخرین لحظه صبر كنیم ببینیم دردش كم میشود یا نه كه متأسفانه آن طور كه میخواستیم كم نشد. او از ذخایر ملی والیبال است، مثل نفت ( با خنده ) به هرحال نمیخواستیم مصدومیتش بیشتر شود، بنابراین با كولاكوویچ هم صحبت كردیم و خودش هم به این نتیجه رسید كه حداقل یك هفته و نهایت 2 هفته استراحت و در تهران درمان كند. او كنار فیزیوتراپی زیر نظر زینال زاده بدنساز بانك سرمایه كار میكند و من هر روز با دكتر طباطبایی و زینال زاده در تماس هستم تا شرایط او چك كنم.» به نظر او شرایط مصدومیت سید، مثل سفید شدن مو است: «نوع آسیب زانوی سید مثل سفید شدن مو و درمانش رنگ مو است. غضروف زانوی او خُرد شده و درمانش جراحی است كه نمیخواهیم به این مرحله برسد. هر چند به طور كامل هم برطرف نمیشود. او حالا یك سری تمرینات تقویتی دارد و باید آنها را انجام دهد تا هر چه زودتر مشكل او برطرف شود و به تیم ملی برگردد.» 

 

تگ ها


اخبار روز لیگ جهانی والیبال والیبال