سه دلیل توقف الاهلی در برابر استقلال

رسانه سعودی اسپورت ۳۶۰ در مطلبی به دلایل توقف الاهلی در بازی شب گذشته مقابل استقلال پرداخت....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، شکست الدحیل در برابر الشرطه و تساوی بدون گل استقلال و الاهلی، معادلات گروه سوم از رقابت های لیگ قهرمانان آسیا را فشرده تر کرد و برای تعیین تکلیف تیم یا تیم های صعود کننده از این گروه، باید به انتظار بازی های روز پایانی ماند.


پس از اینکه الاهلی به عنوان میزبان این گروه در بازی اول خود با نتیجه ۵ بر ۲ مغلوب تیم فرهاد مجیدی شد، آنها به دنبال انتقام در دیدار برگشت بودند که این اتفاق رخ نداد. با تساوی بدون گل استقلال و الاهلی، رسانه سعودی اسپورت ۳۶۰ در مطلبی، به سه دلیل برای توقف نماینده این کشور در دیدار شب گذشته اشاره کرد.


۱- شانس با الاهلی یار نبود
در نیمه اول شاهد موقعیت های از دست رفته زیادی از سوی الاهلی بودیم، خصوصاً موقعیت عبدالباسط هندی که در دقیقه ۳۸ توپ او به تیر دروازه برخورد کرد. علاوه بر این، عمر السومة بسیاری از فرصت های آسان را از دست داد، زیرا شانس با تیم ایرانی همراه بود. به ویژه در نیمه اول که یکی از دلایل اصلی منجر به کسب نتیجه تساوی بود.

۲- خط دفاعی خوب استقلال
در این مسابقه شاهد اجتماع تیم ایرانی در خط دفاعی بودیم. بخصوص در نیمه دوم که مالکیت الاهلی بر روی توپ نیز نتوانست راهی به دروازه استقلال پیدا کند. خط دفاعی استقلال ستاره های الاهلی را مهار کرد و عمر السومة با ۳ بازیکن حریف روبرو بود عدم خلق موقعیت سلمان المؤشر و عبدالرحمن غریب در کناره ها، منجر به این تساوی شد.

۳- خستگی مفرط 
ستارگان الاهلی علی رغم کنترل و مالکیت توپ در یک چهارم پایانی بازی، به دلیل فشار مسابقات دچار فرسودگی شدید شده و قادر به فشار به روی دروازه استقلال نبودند. علاوه بر این، خستگی شدید الاهلی عملکرد بازیکنان را در نفوذ از جناحین در مقابل قدرت بدنی عظیم تیم ایرانی تحت تأثیر قرار داد، که این مسابقه را با تساوی به پایان رساند.

تگ ها


استقلال تهران الاهلی فوتبال ایران استقلال AFC Champions League فوتبال