سه طلا، یک نقره و سه برنز برای کشتی‌گیران ایرانی

نمایندگان کشورمان در مسابقات کشتی آزاد و فرنگی جایزه بزرگ گرجستان به سه مدال طلا، یک نقره و سه برنز دست یافتند....

به گزارش مدال و به نقل از روابط عمومی فدراسیون کشتی، رقابت‌های اوزان 61، 70، 79 و 92 کیلوگرم کشتی آزاد و 55، 63 و 72 کیلوگرم کشتی فرنگی جایزه بزرگ گرجستان جام بالاوادزه و کارتوزیا روزهای 16 و 17 مرداد ماه در شهر تفلیس برگزار و در پایان پویا ناصرپور، امین کاویانی‌نژاد در وزن 55 و 72 کیلوگرم کشتی فرنگی و یونس امامی در وزن 70 کیلوگرم کشتی آزاد به مدال طلا دست یافتند. بهمن تیموری در وزن 79 کیلوگرم کشتی آزاد صاحب مدال نقره شد و سامان عبدولی و میثم دلخانی در وزن 63 کیلوگرم کشتی فرنگی و محمدباقر یخکشی در وزن 61 کیلوگرم کشتی آزاد نیز به مدال برنز رسیدند.

نتایج کشتی‌گیران کشورمان در روز نخست رقابت‌های جایزه بزرگ گرجستان به شرح زیر است:

کشتی فرنگی:
در وزن 55 کیلوگرم پویا ناصرپور در یک مسابقه حساس مقابل رضا خدری با نتیجه 7 بر 3 پیروز شد، سپس نماینده گرجستان را با نتیجه 8 بر صفر مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله نیز با نتیجه 3 بر 2 از سد حریف هندی گذشت و راهی دیدار فینال شد. ناصرپور در دیدار فینال نوریار هاکویان از ارمنستان را با نتیجه 3 بر 2 از پیش رو برداشت و صاحب مدال طلا شد.

رضا خدری هم با توجه به صعود ناصرپور به دیدار فینال راهی گروه بازنده‌ها شد. وی در این گروه با نتیجه 8 بر صفر مقابل حریف خود به پیروزی رسید و به دیدار رده‌بندی رفت. خدری در این دیدار با توجه به مصدومیت از ناحیه دست مقابل مانجیت از هند کشتی نگرفت و پنجم شد.

براساس این گزارش، در وزن 63 کیلوگرم میثم دلخانی در دیدار نخست کشتی‌گیری از گرجستان را با نتیجه 8 بر صفر شکست داد و در دیداری حساس مقابل محمد نوربخش با نتیجه 6 بر 2 به برتری رسید و راهی مرحله نیمه نهایی شد، اما در این مرحله مقابل نماینده کشور آذربایجان با نتیجه 7 بر 2 شکست خورد و به دیدار رده‌بندی رفت. دلخانی در این دیدار مقابل ساگار از هند با نتیجه 9 بر صفر پیروز شد و به مدال برنز رسید.

سامان عبدولی دیگر نماینده کشورمان در این وزن در کشتی نخست نماینده گرجستان را با نتیجه 8 بر یک مغلوب کرد و در دیدار بعد نیز با نتیجه 11 بر صفر از سد حریف قرقیزستانی گذشت و راهی دیدار نیمه نهایی شد. وی در این دیدار مقابل حریف آذربایجانی با نتیجه 11 بر 8 مغلوب شد و به دیدار رده‌بندی رفت. عبدولی در این دیدار وول شارشانبکوف از قرقیزستان را با نتیجه 9 بر صفر شکست داد و صاحب مدال برنز شد. محمد نوربخش نیز با توجه به شکست دلخانی از دور رقابت‌ها کنار رفت.

همچنین در وزن 72 کیلوگرم امین کاویانی‌نژاد در کشتی اول با نتجیه 8 بر صفر حریف سوئدی را مغلوب کرد و در دور بعد هم حریفش به دلیل مصدومیت حاضر نشد و به دیدار نیمه نهایی راه یافت. وی در این دیدار نیز با نتیجه 9 بر صفر کشتی‌گیر ارمنستانی را از پیش رو برداشت و راهی دیدار فینال شد. کاویانی‌نژاد در دیدار پایانی مقابل اسلام‌باد دادوف از آذربایجان با نتیجه 9 بر صفر به برتری دست یافت و صاحب مدال طلا شد.

کشتی آزاد:
در وزن 61 کیلوگرم محمدباقر یخکشی در دور اول استراحت کرد و در دور دوم مقابل حریف گرجستانی با نتیجه 12 بر 2 مغلوب شد و با توجه به حضور حریفش در دیدار فینال وی نیز راهی دیدار رده‌بندی شد. یخکشی در دیدار با نتیجه 9 بر 8 (سه اخطاره) مقابل پریوز ابراگیم‌اف از آذربایجان پیروز و صاحب مدال برنز شد.

یونس امامی هم در وزن 70 کیلوگرم در دو کشتی و با نتایج مشابه 8 بر صفر نمایندگانی از کشورهای گرجستان و اسلواکی را مغلوب کرد و به دیدار نیمه نهایی راه یافت. امامی در این دیدار نیز با نتیجه 9 بر 6 دیگر کشتی‌گیر گرجستانی را از پیش رو برداشت و راهی دیدار فینال شد. امامی در این دیدار مقابل کنستانتین خابالاشویلی از گرجستان با نتیجه 12 بر 2 و ضربه فنی به پیروزی رسید و صاحب مدال طلا شد.

این نتایج در حالی رقم خورد که در وزن 79 کیلوگرم بهمن تیموری در دیدار نخست با نتیجه 11 بر صفر نماینده گرجستان را شکست داد و در مرحله نیمه نهایی نیز با نتیجه 10 بر 8 از سد کشتی‌گیر آذربایجانی گذشت و به دیدار فینال راه یافت. تیموری در این دیدار مقابل زوراب اربوتسوناشویلی از گرجستان با نتیجه 4 بر 2 مغلوب شد و به مدال نقره رسید.

اخبار مرتبط:

صعود ۴ کشتی‌گیر ایران به فینال مسابقات جایزه بزرگ گرجستان

تگ ها


تیم ملی کشتی فرنگی تیم ملی کشتی آزاد جایزه بزرگ گرجستان کشتی جایزه بزرگ گرجستان کشتی