سه نکته مهم در پرونده استقلال و پروپئیچ؛ تسویه در آخرین روز مهلت فیفا

باشگاه استقلال با تسویه حساب با پرو پئیچ در آخرین روز موعد مقرر فیفا دست به ریسک بزرگی زده چرا که محرومیت از دو پنجره نقل و انتقالاتی و خطر کسر امتیاز به این تیم بسیار نزدیک بوده است....

استقلال با عدم پرداخت مطالبات پرو پئیچ در موعد مقرر ریسک برزگی انجام داد.

به گزارش خبرنگار مدال، در ماجرای پرداخت بدهی باشگاه استقلال به پروپییچ سه نکته مهم و اساسی وجود دارد؛

1_فارغ از اینکه این بدهی 30 هزار دلار بوده و به 420هزار دلار رسیده باید گفت باشگاه استقلال طبق اولتیماتوم فیفا مهلت 60 روزه داشته که دیروز به اتمام رسید. این بدهی هنوز پرداخت نشده و چون فیفا در جریان بوده شاید بپذیرد که بدهی از محل درآمدهای استقلال در فیفا یا وجه نقد موجود در سفارت ایران در زاگرب پرداخت شود و اتمام مهلت خطری برای این باشگاه ایجاد نکند.  
سوال این است؛ چرا باشگاه استقلال به دنبال آن بود در روز پایانی مهلت فیفا با پروپئیچ تسویه کند. درست شبیه باشگاه پرسپولیس که قصد داشت در آخرین روز مهلت برانکو طلب او را نقدا در تهران به وکیل او پرداخت نماید. چرا روز اخر؟ 

2_استقلال درست در روزهایی که شمارش معکوس برای اتمام مهلت فیفا شروع شده بود نقدینگی‌های خود را صرف خرید دیاباته و رضاوند کرد و قبل از آن پنج خرید لیگ برتری داشت. آیا باشگاه استقلال به دنبال آن بود که به خاطر خطر کسر امتیاز و حذف از آسیا وزارت امور خارجه، وزارت ورزش و فدراسیون را بسیج کند تا با کمک آنها درآمدهای بلوکه شده 850 هزار دلاری خود در فیفا را  وصول کند آن هم در حالی که تاج به رغم ارتباط نزدیک با اینفانتینو و عدم دریافت بودجه دولتی از وزارت ورزش بخاطر تیره شدن روابط، به هر دری که  زده نتوانسته دلاری از مطالبات کلان فدراسیون در فیفا را وصول کند. آیا باشگاه استقلال در این پرونده خطرناک دست به ریسک بزرگی نزده است؟ 

3_فیفا خلاف گذشته در پی دور جدید تحریم‌ها و دستور ترامپ، به بهانه آنکه واریز درآمد فدراسیون و باشگاه پرسپولیس به حساب کی‌روش و برانکو نوعی پولشویی محسوب می‌شود با درخواست آنها در زمستان سال گذشته موافقت نکرد. حالا اما فتحی مدعی است کمیته انضباطی فیفا امروز پذیرفته که طلب پروپئیچ از محل درآمدهای فیفایی استقلال تسویه شود. اگر استقلال موفق به چنین کاری شود فتحی در رقابت با عرب به موفقیت بزرگی دست یافته چرا که توانسته نیمی از طلب باشگاه در فیفا را زنده کند اما عرب که دو ماه به برانکو وعده واریز 600 هزار یورو به حسابش از طریق فیفا را می‌داد نه تنها موفق به چنین کاری نشد که در نهایت برانکو نیز از پرسپولیس جدا شد.

اخبار مرتبط:
فتحی: فیفا طلب پروپئیچ را از محل درآمدهای استقلال پرداخت می‌کند
سکوتی که شایعه محرومیت را جدی کرد/ پول پئیچ پرداخت نشده؟
سکوت آبی‌ها و ادعاهای نگران‌کننده در رابطه با پرونده پئیچ

تگ ها


استقلال پرو پئیچ پروپئیچ پروپئیچ استقلال پرونده پروپئیچ طلب پروپئیچ مطالبات فیفا مطالبات فیفایی فیفا خطر کسر امتیاز خطر محرومیت استقلال حسین قدوسی استقلال لیگ برتر خلیج فارس فوتبال