سوء استفاده از دوپینگ عضو تیم ملی ووشو/ آب به آسیاب دشمن نریریم

اعلام خبر دوپینگ مریم هاشمی، ووشوکار تیم ملی بانوان در رقابتهای جهانی دستاویزی شد برای سوء استفاده برخی از آنهایی که منطقی در اظهاراتشان ندارند....

به گزارش مدال و به نقل از مهر، بانوی ووشوکار کشورمان تاکنون موفق به کسب هفت مدال طلا، نقره و برنز از رقابتهای قهرمانی جهان، جام جهانی و بازی‌های آسیایی شده است که فقط دو مدال را به رهبر معظم انقلاب اهدا کرده است.

هاشمی دو بار در سالهای ۹۰و ۹۲ بعد از کسب مدال طلای قهرمانی جهان، مدال‌های خود را به رهبر معظم انقلاب اهدا کرد که پس از پذیرش از سوی ایشان، مطابق رویه رهبری، مدال‌ها به قهرمان ووشو بازگردانده و هدیه‌ای از سوی رهبری به رسم یادبود به این بانوی ووشوکار اهدا شد. پس از آن هربار هاشمی موفق به کسب مدال در مسابقات مختلف می‌شد، در مصاحبه‌های خود اعلام کرده که این مدال را به رهبری تقدیم می‌کند ولی عملاً هیچ اتفاقی نیفتاده است.

در چنین شرایطی انتشار خبر دوپینگ وی، دستاویزی شده برای شبکه‌های معاند که از آن به عنوان اهدا یک «مدال آلوده» به رهبری یاد کنند. شکی نیست که هاشمی اشتباه کرده و تاوانش را نیز خواهد داد، ولی این موضوع بحثی ورزشی است و ارتباطی هم به محل کار وی و یا سوابق قبلی نخواهد داشت.

متأسفانه در این بین موضوعی که متأسفانه برخی داخلی‌ها نیز با هدف تخریب فدراسیون، رؤسای پیشین و فعلی آن با آب و تاب چنان به موضوع فوق می‌پردازند تا دستاویزی باشد برای معاندین انقلاب و به نوعی آب به آسیاب دشمن می‌ریزند.

نکته مهم و جای سوال اینجاست، چگونه ورزشکاری که چهار بار فینال جهانی را تجربه کرده از ماده ممنوعه «ناندرلون» آن هم در مسابقات جهانی که می‌داند آزمایش دوپینگ در آن قطعی است، استفاده می‌کند؟

«ناندرلون» از مشهورترین مواد ممنوعه در ورزش است و در واقع تمام ورزشکاران حتی آنها آماتورها می‌دانند که ۱۷ ماه اثرات آن در بدن مانده و حداقل محرومیت آن چهار ساله است.

شاید بهتر باشد در این خصوص تحقیق بیشتری از سوی مسئولان ورزش کشور صورت گیرد.

بیشتر بخوانید:

واکنش علی نژاد به افشای دوپینگ ستاره های ووشو

محرومیت ۴ ساله برای هاشمی/ مهلت ۲۱ روزه برای اعتراض به رای دوپینگ

 

 

تگ ها


ووشو مریم هاشمی دوپینگ وشو