سوء قصد به چمن زیباترین ورزشگاه ایران

وضعیت چمن ورزشگاه فولاد آره‌نا در شب گذشته یکی از صحنه‌های تلخ امسال فوتبال ایران را رقم زد....

به گزارش ورزش سه، روز گذشته و پیش از شروع مسابقه فولاد و گل‌گهر ویدئویی از گله‌گی امیر قلعه‌نویی از وضعیت چمن ورزشگاه شهدای فولاد منتشر شد و پس از آن عکس‌هایی از این ورزشگاه روی خروجی سایت‌ها قرار گرفت که چمن زرد و ناهمگونی تو ذوق می‌زد.


درست ۱ سال قبل و در اردیبهشت ۱۳۹۹ که فوتبال ایران به دلیل شیوع ویروس کرونا تعطیل بود، از چمن ورزشگاه فولاد آره‌نا رونمایی شد و این چمن در یکی از بهترین شرایط خود قرار داشت. فولاد آره‌نا با تمام زیبایی‌ها خود اما قسمتی از آن هیچگاه نور آفتاب به آن نمی‌خورد و با دستگاه‌ها و استفاده از بازتاب نور، همیشه سعی می‌شد به آن نور بدهند. 

وضعیت چمن ورزشگاه فولاد آره‌نا در روز افتتاحیه که نشان می‌دهد آن زمان هم در وضعیت کاملا ایده‌آلی قرار نداشته است.


امسال نیز وضعیت چنینی برای فولاد آره‌نا رخ داد و از دوشنبه ۱۱ اسفند تا به شب گذشته هیچ دیداری در این ورزشگاه انجام نشد تا فرصت فوق‌العاده برای بازسازی چمن باشد تا زمین چمن از نظر تراکم، توسعه ریشه، رنگ و یکسان سازی بستر در موقعیت خاصی قرار بگیرد که برای این عملیات‌ها دستگاه‌های خاصی مورد استفاده قرار می‌گیرند. حضور تقریبا یک ماهه تیم فولاد در مسابقات آسیایی این نوید را می‌داد تا در بازگشت در یکی از با کیفیت‌ترین ورزشگاه‌های ایران به میدان بروند اما اینگونه نشد. 

این دو عکس مربوط به اردیبهشت ماه سال قبل ورزشگاه فولاد هستند، عکس‌هایی که نوید یک چمن زیبا و حرفه‌ای را می‌داد.

ورزشگاه فولاد آره‌نا یکی از مدرن‌ترین ورزشگاه‌های فوتبال ایران است اما مسأله چمن در آب و هوای گرم خوزستان یکی از مشکلات ورزشگاه‌های فوتبال جنوب بوده است. ورزشگاه‌های غدیر اهواز، تختی اهواز و آبادان،   بهنام محمدی مسجدسلیمان نیز همیشه چنین مشکلاتی داشته‌اند. 


سعید آذری مدیرعامل فولاد نیز در مصاحبه امروز خود به انتقاد از مسئولان چمن و ورزشگاه فولاد پرداخت و در این خصوص گفت: این برای بار دوم است که چمن به این شکل در می‌آید. با مسئولان و مقصران به شدت برخورد می‌شود. ۱۰، ۱۱ روز پیش وضعیت چمن بسیار عالی بود. امسال یکسری ترمیم‌ها هم روی چمن انجام دادیم و اینکه چمن به این صورت زرد و خراب شود، واقعاً هنر خاصی می‌خواهد! باید ببینیم چه چیزی پشت قضیه است؛ آیا تعمدی بوده یا عدم تخصص؟ آدم‌هایی که مسئول چمن هستند، سالهاست اینجا کار می‌کنند. آنها در کارشان تخصص دارند و با شرایط آب و هوایی آشنا هستند.

ورزشگاه غدیر اهواز نیز پس از عدم رسیدگی مسئولین به چنین وضعیتی رسیده است، ورزشگاه تختی اهواز نیز در مدتی از فصل جاری به دلیل چمن نامطلوب نتوانست میزبان دیدارهای استقلال خوزستان باشد و این دیدارها در ورزشگاه دیگری برگزار شد.

تگ ها


فولاد خوزستان فولاد آره نا