سوئیس ۳ - ۱ ترکیه؛ حذف مفتضحانه تیم گونش

تیم ملی سوئیس با ارائه یک نمایش برتر با نتیجه ۱-۳ ترکیه را شکست داد....

به گزارش "ورزش سه"، در آخرین روز دور گروهی رقابت های یورو ۲۰۲۰ در گروه اول، تیم ملی سوئیس با درخشش ژردان شکیری با نتیجه ۱-۳ ترکیه را شکست داد و با قرار گرفتن در رده سوم شانس های صعود خود را حفظ کرد. ترکیه نیز با سه شکست متوالی در رده آخر قرار گرفت.

سوئیس بازی را بهتر آغاز کرد و در همان دقیقه چهارم به گل رسید. هریس سفروویچ در پشت محوطه صاحب فرصت شده و با یک ضربه زمینی و فنی به گوشه دروازه موفق به زدن گل اول شد.

حملات تیم ملی سوئیس ادامه یافت و این تیم در اواسط نیمه اول به گل دوم هم دست یافت. این بار ژردان شکیری، ستاره مشهور سوئیس پشت محوطه ترکیه صاحب موقعیت شده و باز ضربه ای فوق العاده به گوشه دروازه، زننده گل دوم تیمش لقب گرفت.

در اواخر نیمه اول مولدر با حرکت از سمت چپ فرصت داشت اختلاف را به حداقل برساند، اما ضربه او با مهار سومر همراه شد و نیمه اول با برتری ۰-۲ تیم ملی سوئیس به اتمام رسید.

اما ترکیه در صدد جبران برآمده و بعد از یکی دو حمله موفق به زدن گل اول شد. روی پاس هاکان چالهان اوغلو، قهوه‌ چی پشت محوطه صاحب فرصت شده و بعد از حرکتی تکنیکی با یک ضربه غیرقابل مهار موفق شد اختلاف را به حداقل برساند.

اما سوئیس باز هم صاحب توپ و میدان شده و در دقیقه ۶۹ باز هم به گل رسید. روی پاس عرضی زوبر، ژردان شکیری در موقعیتی تک به تک و با یک ضربه فنی به گوشه دروازه موفق به زدن گل سوم تیم ملی سوئیس هم شد.

دقایقی بعد سوئیس فرصت خوبی برای زدن گل چهارم هم داشت، اما ضربه تماشایی گرانیت ژاکا روی یک موقعیت ایستگاهی به دیرک دروازه برخورد کرد. در ادامه تلاش دو تیم برای گلزنی نتیجه داد و سوئیس با نتیجه ۱-۳ ترکیه را مغلوب کرد.

تگ ها


تیم ملی سوئیس ترکیه تیم ملی ترکیه یورو ۲۰۲۰