سوادکوهی: تمرکزم روی قهرمانی آسیاست

نفر برتر وزن ۷۹ کیلوگرم رقابتهای انتخابی تیم ملی کشتی آزاد به بحث تغییر وزن احتمالی خود واکنش نشان داد و همه چیز را به تصمیم کادر فنی سپرد....

به گزارش ورزش سه به نقل از مهر، علی سوادکوهی چندی پیش موفق شد به عنوان برترین آزادکار وزن ۷۹ کیلوگرم رقابتهای انتخابی تیم ملی به دوبنده این وزن دست یابد. بدین ترتیب او ملی پوش وزن ۷۹ کیلوگرم کشتی آزاد ایران برای حضور در رقابتهای جهانی ۲۰۲۰ صربستان معرفی شد که البته این اتفاق به دلیل لغو مسابقات جهانی، رخ نداد.

به هر حال علی سوادکوهی در ادامه روند رو به جلوی خود با عقد قرارداد با تیم استقلال، وارد پیکارهای لیگ شد که حضور او در وزن ۷۴ کیلوگرم این مسابقات، ابهاماتی را در خصوص تغییر وزنش بوجود آورد. به ویژه آنکه توانست در این وزن از سد مصطفی حسین خانی قهرمان رقابتهای انتخابی وزن ۷۴ کیلو و مدعی اصلی این وزن بگذرد.

در همین راستا علی سوادکوهی در خصوص تغییر احتمالی وزنش برای ادامه حضور در تیم ملی گفت: دلیل اصلی حضور من در وزن ۷۴ کیلوگرم، تصمیم کادر فنی و اَرنج تیم استقلال بود، چراکه سرمربی تیم به من در این وزن نیاز داشت. در نتیجه باید صراحتاً بگویم هیچ فشار و اجباری نیز برای این کار روی من نبود. هر چند که اگر وزنم را کمی کنترل کنم، می‌توانم با وزن طبیعی ۷۶ کیلوگرم به راحتی در ۷۴ کیلوگرم هم کشتی بگیرم.

وی ادامه داد: با این وضعیت هیچ مشکلی برای رسیدن سر وزن ندارم|، اما همچنان ترجیح می‌دهم در همان وزن اصلی خودم یعنی ۷۹ کیلوگرم به حضورم در عرصه کشتی ادامه دهم.

سوادکوهی که هم اکنون در اردوی تیم ملی کشتی آزاد حضور دارد در پایان گفت: من برای هر اقدامی تابع تصمیمات و نظر کادر فنی تیم ملی هستم. از سوی دیگر با توجه به اینکه مسابقات قهرمانی آسیا را در پیش داریم، باید تلاش کنم که بتوانم در این مسابقات حضور یابم و یک مدال خوشرنگ در این رقابت‌ها کسب کنم.

تگ ها


کشتی