سوارز تاریخ را از نو می‌نویسد؛ رکورد رونالدو شکست

لوییس سوارز با ادامه درخشش در اتلتیکو مادرید در حال ثبت رکوردهای جدید در لالیگاست....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، شب گذشته لوییس سوارز موفق شد با دبل کردن در تساوی ۲-۲ اتلتیکو مادرید و سلتاویگو، لیونل مسی، هم تیمی سابق خود در بارسلونا را پشت سر بگذارد. او با ادامه شروع خیره کننده ای که پس از ترک بارسا و پیوستن به اتلتیکو مادرید داشته، با گلزنی در دیدار شب گذشته توانست رکورد کریستیانو رونالدو را نیز بشکند.

اتلتیکو مادرید با گل های لوییس سوارز در دقایق ۴۵ و ۵۰، توانست گل دقیقه ۱۳ سلتاویگو را جبران کند، هر چند سلتاویگو در آخرین دقایق بازی و در دقیقه ۸۹ توانست با رسیدن به گل تساوی اتلتیکو را از یک پیروزی شیرین محروم کند.

دو گل سوارز در برابر سلتاویگو آمار این مهاجم اروگوئه ای را در ۱۷ بازی که پس از ترک بارسلونا برای اتلتیکو مادرید به انجام رسانده، به ۱۶ گل رساند.

ستاره سابق آژاکس و لیورپول نخستین بازیکنی است که در قرن ۲۱ در لالیگا موفق می شود در ۱۷ بازی ۱۶ گل به ثمر برساند.

بهترین رکورد قبلی رکورد کریستیانو رونالدو بود که در نخستین فصل حضور خود در رئال مادرید در سال ۲۰۰۹ در ۱۷ بازی ۱۵ بار موفق به گلزنی برای لوس بلانکوس شده بود.

اتلتیکو در صورت پیروزی در دیدار شب گذشته می توانست فاصله خود در صدر جدول با بارسلونا و رئال مادرید را به ۱۰ امتیاز افزایش دهد، آن هم با یک بازی کمتر نسبت به دو غول افسانه ای فوتبال اسپانیا!

لوییس سوارز در موفقیت این فصل اتلتیکو مادرید نقشی انکارنشدنی داشته. او در حال حاضر پیشتاز گلزنی در لالیگا است و ۳ گل بیشتر از هم تیمی سابق و دوست صمیمی‌اش، لیونل مسی به ثمر رسانده است.

بسیار تصمیم بارسلونا بر فروش سوارز آن هم به یکی از رقبایشان در لالیگا را اشتباهی احمقانه از سوی کاتالان ها نامیده اند.

دیگو سیمئونه، سرمربی اتلتیکو مادرید، هفته پیش در مصاحبه ای گفت که از همان نخستین تماس تلفنی با سوارز و پیش از امضای قرارداد، می دانسته که این مهاجم خطرناک در مادرید بسیار موفق خواهد شد.

رونالد کومان، سرمربی بارسا، نیز که خود عامل رفتن سوارز از کمپ نو بود، به تازگی اعتراف کرده که ترجیح می داد او به یوونتوس برود و در کنار رونالدو بازی کند به جای اینکه تبدیل به تهدیدی برای امیدهای قهرمانی بارسا در لالیگا شود.

بیشتر بخوانید:

سوارز: بارسلونا به من گفت که روی من حساب نمی‌کند

رئال در حال تکرار اشتباه بارسا در مورد سوارز است

 

 

تگ ها


لوئیس سوارز اتلتیکو مادرید فوتبال جهان اتلتیکو مادرید لالیگا فوتبال