سوارز: می‌خواهیم هرطور شده، ال‌كلاسیكو را ببریم

لوئیس سوارس در آستانه برگزاری یكی دیگر از الكلاسیكوهای مهیج دنیا گفتوگوی ویدئویی با بیاین اسپورت داشته و در آن درباره الكلاسیكو، مسی، رونالدو و گلزنی در این بازی مهم صحبت كرده است ......

لوئیس سوارس در آستانه برگزاری یكی دیگر از ال‌كلاسیكوهای مهیج دنیا گفت‌وگوی ویدئویی با «بیاین اسپورت» داشته و در آن درباره ال‌كلاسیكو، مسی، رونالدو و گلزنی در این بازی مهم صحبت كرده است.
 در زیر بخشی از صحبت‌های این مهاجم گلزن را از نظر میگذرانید.
ال‌كلاسیكو
ال‌كلاسیكو بازی خاصی است و بازی كردن در آن تماشایی است. این شانس را داشته‌ام كه با حضور در بسیاری از ال‌كلاسیكو‌ها این لحظات را تجربه كنم و از آنها بهره ببرم. اینكه چنین شانسی داشته‌ام تا در ال‌كلاسیكوها بازی كنم، برایم باورنكردنی است. برای هواداران، ال‌كلاسیكو، نمایش بسیار بزرگی است هرچند كه بازیكنان از اضطراب و استرس رنج میبرند.
مهم‌ترین كار در ال‌كلاسیكو
مهم این است كه بازی خوبی باشد چون این مسابقه بیشترین بیننده را در تاریخ دارد و سرتاسر جهان آن را نگاه میكنند. هركدام از ال‌كلاسیكو‌ها خاص است و هر بازی همراه خودش یك اتفاق دارد.
بهترین خاطره از ال‌كلاسیكو
خاص‌ترین خاطره برای من اولین گلم در ال‌كلاسیكو در فصل 2014-2015 بود‌؛ برایم بسیار مهیج بود. البته باید اشاره‌ای هم به گل‌هایم در برتری 4 بر صفر در برنابئو در فصل 2016-2015 كنم. واقعاً گلزنی برابر بزرگترین رقیب آن هم در زمین آنها لحظه خاصی است.
گلزنی در برنابئو
زدن گل به رقیب دیرینه آن هم در زمین آنها، لحظات خاصی هستند كه بازیكنان تجربه‌‌اش میكنند. باورنكردنی است.
خوشحالی پس از گل مسی در برنابئو
آن خوشحالیها در زمره خوشحالیهای پس از گلی بود كه در لحظه رخ میدهد و به سراغ بازیكن می‌آید. خوشحالی مسی در تاریخ ماندگار شد. ضمن اینكه او همین حالا عكس‌های زیادی از خوشحالی پس از گل دارد.
ارتباط با مسی
همه خوشحالی پس از گل‌هایی كه با مسی داریم زیبا هستند. این لحظات، تماشایی و فوق‌‌العاده‌اند. فارغ از ارتباط خوبی كه با مسی دارم، همیشه هركدام موفق میشویم، به دیگری تبریك میگوییم و تلاش میكنیم به تیم كمك كنیم.
برنده شدن در ال‌كلاسیكو
مثل همه بارساییها میخواهیم برنده این بازی باشیم. مهم برنده شدن است، حال اینكه خوب بازی كنیم یا نه، در درجه بعدی قرار دارد. تماشاگران میخواهند برنده این بازی باشیم و این مورد به بازیكنان انگیزه مضاعفی میدهد.
تماشاگران ال‌كلاسیكو
نقش و تأثیر تماشاگران بسیار مهم و پررنگ است. وقتی قدم میزنی تا وارد زمین شوی و طرح‌های موزائیكی را میبینی، حسابی انگیزه میگیری. جو ورزشگاه در ال‌كلاسیكو‌ها تماشایی است. ترجیح میدهم از این بازیها بیشتر و بیشتر در نوكمپ داشته باشیم و در آنها به میدان بروم.
بردن ال‌كلاسیكو در نوكمپ
اهمیتی ندارد كه ال‌كلاسیكو كجا برگزار میشود بلكه بردن مجدد آن است كه مسابقه را تماشایی میكند. ضمن اینكه بردن این كلاسیكو برای به پایان بردن لیگ بزرگی كه سپری كردیم هم امری فوق‌‌العاده میشود.
كریستیانو رونالدو
كریستیانو رونالدو بازیكنی است كه در سطح بسیار بالایی بازی میكند. سطح مورد نظر را او در همه مسابقاتی كه بازی میكند به نمایش میگذارد. برای این دسته از بازیكنان احترام بسیار زیادی قائل هستم.
قهرمانی بارسا در لالیگا
تیم ما بیشترین ثبات در طول فصل را در همین رقابت‌های لالیگا داشت. تمام هفته‌هایی كه بازی میكردیم باید نشان میدادیم كه میتوانیم قهرمان لیگ شویم. دست آخر به لطف همین ثبات و بازیهای خوبی كه در طول سال انجام دادیم و آمار و ارقامش موجود است، با شایستگی قهرمان لالیگا شدیم. ضمن اینكه ما تا الان هیچ مسابقه‌ای را هم نباخته‌ایم.
ارنستو والورده
والورده به لطف متواضع بودن و البته آرامشش در لحظاتی كه هدایت تیم را به عهده دارد و در كل به خاطر اعتمادی كه به ما دارد، نشان داد به خوبی با كار در این باشگاه آشناست و در حد و اندازه‌های هدایت این تیم است. ضمن اینكه تیم هم كاملاً با روی باز نسبت به تصمیمات والورده واكنش نشان داد. موردی كه به نظرم برای یك مربی وقتی در تیمی مثل بارسلونا مربیگری میكند بسیار اهمیت دارد.
كوتینیو
احترام زیادی برای او قائل هستم و تحسینش میكنم. او را به خاطر كارهایی كه بعد از ترك اینتر در آن لحظات سخت و دشوار زندگی حرفه‌ای‌اش انجام داد، تحسین میكنم. او در لیورپول درخشید و آرزویش این بود كه برای بارسلونا بازی كند. حالا به عنوان یك هم‌تیمی از كنارش بازی كردن بهره میبرم. به عنوان یك دوست هم باید بگویم خوشحالم كه یكی از نزدیكان و اطرافیان فیلیپه هستم.
آندرس اینیستا
زمانی كه به بارسلونا آمدم، اینیستا یكی از اولین بازیكنانی بود كه با آغوش باز به سراغم آمد. كاری كه او به عنوان یك بازیكن كرده و دستاوردهایی كه برای باشگاه داشته، قابل تحسین است.
گریزمن با بارسلونا به توافق رسید؟
لوئیس سوارس مهاجم اروگوئه‌ای بارسلونا به تازگی در گفت‌وگویی با رادیو رینكون اروگوئه به شایعه پیوستن گریزمن به بارسلونا دامن زده است‌؛ او میگوید گریزمن برای بردن جام به بارسلونا می‌آید. «گریزمن قرار نیست جای كسی را در تیم بگیرد بلكه او به بارسا می‌آید تا افتخار و جام‌های مهم به كارنامه‌‌اش اضافه كند. مایه افتخار است كه بازیكنی مثل گریزمن میتواند به بارسلونا بیاید چون او تواناییهای زیادی دارد. بعد از ورود دمبله و كوتینیو، او دیگر بازیكنی است كه میتواند دستاورد زیادی برای تیم داشته باشد. الان سال‌‌هاست كه او در سطح بالایی بازی میكند و هنوز هم به مبارزه كردن در این سطح ادامه میدهد. به او خوشامد میگوییم».

تگ ها


ایسکو بارسلونا لالیگا فوتبال