سوال از طاهری؛ این 50 میلیارد و آن 50 میلیارد؟

سوال از طاهری؛ این 50 میلیارد و آن 50 میلیارد؟ به گزارش مدال به نقل از آی اسپ ......

سوال از طاهری؛ این 50 میلیارد و آن 50 میلیارد؟

به گزارش مدال به نقل از آی اسپورت - بحث باشگاه پرسپولیس و به طور مشخص علی اکبر طاهری سرپرست باشگاه با حامی مالی از آن دست مباحث پیچیده و غامضی است که برای بررسی  آن باید پرده های هیاهو و غوغاسالاری را کنار زد، عینک طرفداری را از چشم ها برداشت و ماجرا از زاویه دیگری نگریست.

طاهری تقریبا یک ماه اخیر را به مجادله و کشمکش با حامی مالی باشگاه سپری کرده و شیپور برداشته و تمام شهر را پر کرده که حامی مالی باشگاه به تعهدات خود عمل نکرده و قریب به 20 میلیارد حق پرسپولیس را نداده است. آنچه سبب شده سرخ ها در روزهای فشرده و دشوار پایان فصل و البته پنجره نقل و انتقالات تابستانی با مشکلات فزاینده ای روبه رو شوند و در تنگناهای اقتصادی قرار بگیرند.  طاهری با استفاده از محبوبیت پرسپولیس در میان عامه مردم و رسانه های طرفدار به شکل حساب شده ای ماجرا را رسانه ای کرد و کوشید تا با اهرم پرسپولیس روی این موج به وجود آمده مانور کرده و حامی مالی طرف قرارداد را تحت فشار قرار دهد. طاهری در این مسیر از کانال های نزدیک به باشگاه حتی وزارت را تحت فشار قرار داد و کدهای محرمانه این قرارداد را نیز فاش کرد و رسانه مدعی شد که معاونت ورزش حرفه ای و قهرمانی وزارت ورزش و جوانان به دلیل ارتباطات نزدیکش با شرکت حامی مالی باشگاه را تحت فشار قرار داده تا با این حامی مالی بدقول تمدید کند. طاهری حتی اطلاعات محرمانه ای در اختیار یکی دو رسانه منتسب و نزدیک باشگاه قرار داد که داورزنی از آنها درخواست داشته این طلب 20 میلیاردی را ببخشد. یک ادعای سخیف که البته برگ برنده را دست طاهری داد تا توپ به زمین وزارت ورزش بیفتد و آنها در مذاکرات طولانی و کشدار خود با سرپرست باشگاه پرسپولیس مجبور باشند تا دست پایین را بگیرند. چه آنکه در این افشاگری یکطرفه هجمه ای عجیب علیه وزارت ورزش و حامی مالی به راه افتاد که دامنه آن حتی تا اینستاگرام رییس جمهوری نیز کشیده شد. هجمه ای که بیشترین نقش را در آن رسانه های به اصطلاح افشاگر داشتند که به خیال خود پرده از اسرار مگوی این معامله برداشته اند غافل از اینکه ناخواسته با برگ علی اکبر طاهری بازی کرده اند و آب به آسیاب او ریختند که در این ماجرا خود یک متهم بزرگ و اصلی است. متهمی که پشت این غوغاسالاری های به وجود آمده مخفی شده و در قبال ابهامات این قرارداد و البته مبلغ دریافتی هایش کسی از او پرسش و مطالبه نمی کند.

طاهری در فصل جاری نزدیک به 45 میلیارد تومان از محل حامی مالی دریافت کرده. یک رقم بزرگ و سنگین که به نظر برای هزینه های دو فصل نیز کفایت می کند. رقمی که با آن نه تنها می توان تمامی هزینه ها و بریز و بپاش های یک فصل را پوشش داد، بلکه می توان بخش اعظمی از کوه بدهی های به جامانده از قبل را نیز پرداخت نمود که یک تهدید دایمی برای پرسپولیس به شمار می روند.

طاهری در اسنادی که منتشر شده، دریافت این 45 میلیارد را تایید کرده و بابت آن رسید داده اما در گفت وگویش با سایت باشگاه مدعی شده این رقم تنها 33 میلیارد بوده؛ رقمی که با هر معیاری باز هم هزینه های یک فصل باشگاه را تمام و کمال پوشش می دهد و البته چند میلیاردی هم اضافه بر سازمان در خزانه باشگاه باقی خواهد ماند.

فراموش نکنیم که این ارقام عجیب و غریب تنها دریافتی پرسپولیس از محل یک حامی مالی مخابراتی باشگاه است. پرسپولیس در فصل جاری به تعداد انگشتان یک دست حامی مالی جذب کرده. آنچه سبب شده تا پیراهن این باشگاه جای خالی نداشته باشد و بیشتر شبیه یک بنر تبلیغاتی دربیاید! مسوولان باشگاه حتی به این نیز بسنده نکرده و در جریان داغ شدن موضوع پرونده مانوئل ژوزه نیز دست خود را پیش هواداران دراز کردند و از آنها استمداد طلبیدند؛ فراخوانی که در همان دو هفته نخست نزدیک به 600 میلیون برای این باشگاه آورده داشت.

چند برابری کردن بلیت بازی های خانگی لیگ قهرمانان آسیا نیز حربه دیگری برای درآمدزایی های این فصل بود که با یک حساب سرانگشتی در 3 بازی پرسپولیس چند 10 میلیارد عاید باشگاه کرد. همچنین پرسپولیس در طول فصل به کرات از محل بلیت فروشی ها از سازمان لیگ درآمد داشته، آنچه سبب شده تا دریافتی های پرسپولیس در فصل جاری بیش از 50 میلیارد باشد. یعنی همان رقمی که طاهری با زبان پروین آن را از دولت درخواست کرده و سلطان سرخ ها را جلو انداخته تا او مطالبات طاهری را بیان کند.

با این وجود طاهری هرگز هیچ کجا توضیح نداده که این درآمد 50 میلیاردی را چه کرده و کجا آن را هزینه کرده؛ در حالی که هنوز کادر فنی و بازیکنان از پرسپولیس طلبکارند و برای دریافت مطالبات خود در پایان فصل گذشته حتی دست به اعتصاب زدند. این 50 میلیارد کجا هزینه شده که هنوز پرسپولیس دغدغه پرونده مانوئل ژوزه را دارد و هواداران این باشگاه از ترس محرومیت و کسر امتیاز هر شب کابوس می بینند؟ این 50 میلیارد در کدام جیب است در حالی که حتی یکی از پرونده های ریز و درشت بدهکاری پرسپولیس به بازیکنان خارجی بسته نشده و کماکان مفتوح است؟ این 50 میلیارد به کدام حساب واریز شده در حالی که پرسپولیس برای اردوی پیش فصل خود دوباره قصد دارد همان فرمول پارسال را پیشه کند و به اوکراین برود تا رستوران دارها هزینه این باشگاه را بدهند تا احتمالا در قبال هزینه های این اردو مثل فصل گذشته دو بازیکن به پرسپولیس قالب کنند؟

اینها پرسش های بی جوابی است که بهتر است طاهری لابه لای هجمه ای که به راه انداخته و شهر را شلوغ کرده به آن شفاف پاسخ دهد و بگوید این درآمد 50 میلیاردی فصل گذشته را کجا هزینه کرده که حالا از رییس دولت 50 میلیارد دیگر می خواهد؟

 

تگ ها


اخبار روز پرسپولیس فوتبال