سوال بزرگ در مورد بیرانوند؛ گلر اول یا دوم ؟!

علیرضا بیرانوند بار دیگر در موقعیت چند سال قبلش قرار گرفته و به نظر می رسد باید برای به دست آوردن پیراهن شماره یک تیمش رقابت شدیدی را تجربه کند....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، علیرضا بیرانوند ساعت ۵ صبح روز آینده تهران را برای انجام تست های پزشکی باشگاه آنتورپ به مقصد بلژیک ترک خواهد کرد و هنوز معلوم نیست که آیا با توجه به زمان شروع قراردادش با باشگاه بلژیکی که از تاریخ ۱۲ تیرماه خواهد بود، او می تواند به حضورش در پرسپولیس ادامه دهد یا خیر.


 در این بین اما خبری پیرامون باشگاه آنتورپ منتشر شد که کمی باعث نگرانی اهالی فوتبال در ایران شده است؛ ژان بیوتِز، دروازه‌بان ۲۵ ساله فرانسوی که سابقه حضور در تیم‌های جوانان و بزرگسالان لیل فرانسه را دارد و طی سه فصل اخیر در رویال ماسکرون بلژیک عضویت داشته، با عقد قراردادی پنج ساله به آنتورپ پیوست تا هم‌تیمی علیرضا بیرانوند در سال آینده شود.


این دروازه بان طی سه سال حضور در رویال ماسکرون ۷۴ گل دریافت کرده  ۱۶ کلین شیت به نامش ثبت شده است و حالا رقابت سختی میان او و بیرانوند برای پر کردن جای سینان بولات دروازه بان ۳۱ ساله ترکیه ای سه سال اخیر آنتورپ شکل گرفته است؛ دروازه‌بانی که یکی از معدود گلرهایی است که گلزنی در لیگ قهرمانان اروپا را هم تجربه کرده و سال گذشته بیشترین کلین شیت را به نام خودش در لیگ بلژیک ثبت کرد، تا در فصل جدید برای استاندارد لیژ بازی کند.


نکته جالب توجه اینکه ارزش رقیب علیرضا بیرانوند در ترانسفر مارکت چیزی حدود ۲ میلیون یورو تخمین زده شده و وقتی چنین خریدی از سوی باشگاه بلژیکی انجام می شود یعنی بیرانوند به هیچ وجه کار آسانی برای گرفتن پیراهن شماره یک باشگاه جدیدش نخواهد داشت و پس از مدت ها که در تیم ملی فوتبال ایران و تیم فوتبال پرسپولیس دروازه بان ثابت و یکی از ستون های اصلی تیم بوده است، باید دوباره برای به دست آوردن جایگاهش بجنگد.  


بیرانوند در نفت تهران چنین شرایطی را تجربه کرده بود ولی انتقال به پرسپولیس و اعتماد کارلوس کی روش به این دروازه بان بلند قامت، روزهای بسیار خوبی برای او و فوتبال ایران رقم زد. او اما حالا بار دیگر به موقعیت چند سال قبل در نفت تهران و تیم ملی بازگشته که رقابت شدیدی با شیخ ویسی و همینطور سایر گلرهای مدنظر کی روش داشت و حالا یک دروازه‌بان جوان با ۲ سال سابقه کمتر نسبت او، رقیب اصلی اش به شمار می رود.

بیشتر بخوانید:

بیرانوند تندیس نقره ای مرد آسیا را دریافت کرد

بیرانوند با دلخوری از پرسپولیس می رود

 

 

تگ ها


علیرضا بیرانوند پرسپولیس تهران فوتبال ایران پرسپولیس لیگ برتر خلیج فارس فوتبال