سوال روز: آیا کریستین اوساگونا مشکل گلزنی پرسپولیس را حل می‌کند؟

آیا کریستین اوساگونا، مهاجم 29ساله نیجریه‌ای به عنوان خرید جدید پرسپولیس می‌تواند مشکلات این تیم در گلزنی را رفع کند....

نیم‌فصل اول برای پرسپولیس پایانی شیرین داشت. پس گرفتن صدر جدول و جبران کردن امتیازات عقب‌افتاده از سپاهان و شهرخودرو. پرسپولیس نیم‌فصل اول چنین تیمی بود؛ مستحکم و قدرتمند در خط دفاع، با بار فیزیکی بالا اما بدون خلاقیت در خط هافبک و بدون زهر در خط حمله. لحظه‌ای پرسپولیس نیم‌فصل اول را  بدون مهدی ترابی و 7گل تاثیرگذارش تصور کنید. گل‌هایی که اگر نبود، سرخ‌ها قطعا صدرنشین جدول نمی‌شدند. علی علیپور، وحید امیری، جونیور برندائو و مهدی عبدی و روستایی هیچ‌کدام نتوانستند نمایش خوبی داشته باشند. به خاطر همین هم بود که پرسپولیس سراغ جذب مهاجم رفت و کریستین اوساگونا را جذب کرد. مهاجم بلندقد 194سانتی‌متری نیجریه‌ای که سال قبل در ذوب‌آهن بازی می‌کرد و آخرین باشگاهش ججو یونایتد کره جنوبی بوده است. پرسپولیس نیاز مبرمی به مهاجم داشت، اما سوال این است که جذب کریستین اوساگونا می‌تواند مشکلات سرخ‌ها را در خط حمله برطرف کند. 

بیایید عملکرد اوساگونا را بررسی کنیم. یک نیم‌فصل حضور در ججو کره جنوبی. 13مسابقه و 892 بازی در لیگ و تنها یک گل زده! گلی که او در شکست 4 -1 ججو یونایتد به سانگجو زد، تنها گل او در کره جنوبی بود و در نهایت ججو به دسته پایین‌تر سقوط کرد. حضور او در ذوب‌آهن دونیمه متفاوت داشت؛ گلزنی قابل‌قبول در لیگ قهرمانان آسیا و ناتوان در لیگ ایران. اوساگونا در سال 2019 تنها دوگل در لیگ‌های داخلی برای تیم‌‌هایش زد. در سال 2018 تنها 4گل و در سال 2017 فقط یک گل!

آمارها می‌گویند کریستین اوساگونا نمی‌تواند ناجی سرخ‌ها در خط حمله باشد، اما شاید حضور یک مهاجم فیزیکی بلند قد که می‌تواند مدافعان را درگیر خودش کند، فضای لازم و کافی را به علی علیپور، وحید امیری و حتی مهدی ترابی بدهد تا شانس‌های بیشتری برای گلزنی داشته باشند. زوج ارسلان مطهری – اوساگونا در لیگ قهرمانان آسیا را یادتان هست. زوجی که در آسیا گل‌های زیادی زدند و مهمترین دلیل موفقیت ذوب‌آهن علیرضا منصوریان در آسیا شدند. سرمربی بعدی پرسپولیس هر کسی که باشد، باید چنین کارهایی از مهاجم نیجریه‌ای‌اش بخواهد. مهاجمی قلدر که می‌تواند جاده گلزنی در پرسپولیس را صاف کند تا هم‌تیمی‌هایش گل‌های بیشتری بزنند.

بیشتر بخوانید:

احمدزاده را چه کسی از پرسپولیس اخراج کرد؟ مربی فعلی یا سرمربی جدید!؟

تگ ها


اوساگونا بازیکنان جدید پرسپولیس لیگ برتر خلیج فارس فوتبال