سوال روز: معیار کمیته فنی برای انتخاب شفر چه بود؟

به گزارش مدال به نقل از آی اسپورت- کمیته فنی استقلال همان طور که انتظار می رفت عمل کرد: تایید تصمیمی که مدیران باشگاه گرفته بودند ......

   به گزارش مدال به نقل از آی اسپورت- کمیته فنی استقلال همان طور که انتظار می رفت عمل کرد: تایید تصمیمی که مدیران باشگاه گرفته بودند. کمیته ای که فاتح تریم را به دلیل مشکلات مالی رد کرد و وینفرد شفر را به عنوان سرمربی استقلال پذیرفت. احتمالا او هم به دلیل مسائل مالی تایید شده است. کمیته ای که بخشی از بازی مدیران استقلال با هواداران این تیم بودند و البته نقش خود را خوب پذیرفتند و بازی کردند.

بازی با مطرح کردن نام فاتح تریم آغاز شد. مربی بزرگی که بهترین مربی مسلمان دنیا نام گرفته. سنگ بزرگی که فقط برای نزدن بود و هم زمان با مذاکره با او، مذاکره با گزینه های ارزان تر را هم پیش بردند. نمی شد به هواداران بگویند فاتح تریم گران است و کمیته فنی وظیفه خطیر رد کردن گزینه تریم را به دلیل مسائل مالی بر عهده گرفت. سیروس دین محمدی، علی جباری، جواد قراب، بیژن طاهری، حسن روشن، اکبر کارگر جم و محمد نوری و بقیه رفقا به جای آن که رزومه فنی مربی و کارایی او در استقلال را رد یا تایید کنند گرانی یا ارزانی مربی را مورد توجه قرار دادند، مربی بازنشسته پیشنهاد کردند و حتی گفته شد از باقی ماندن میک مک درموت صحبت کردند.

سه گزینه نهایی استقلال هم صرفا برای بازی دادن ذهن هواداران بود. گفته می شد استقلال با شفر به توافق رسیده اما سه گزینه شوستر، دالیچ و شفر مطرح شدند و از احتمال بالای سفر شوستر به ایران صحبت شد. انتخاب اگر با هواداران استقلال بود کدام یکی را برمی گزیدند؟ احتمالا شفر که یک سال خانه نشین بوده و 67 ساله است و از آخرین باری که در یک باشگاه کار کرده 6 سال گذشته آخرین گزینه استقلالی ها بود. گزینه کمیته فنی استقلال چه باید باشد؟ با توجه به کارنامه ای که سه مربی دارند کدام اولویت ها باید مورد توجه قرار گیرد که شفر انتخاب شود؟ کمیته فنی استقلال همان ها را اولویت قرار داده و حالا شفر را انتخاب کرده است.

مربی ای که ارزان تر از بقیه گزینه های استقلال بوده و طبیعی است که با توجه به شرایط مالی استقلال گزینه سیدرضا افتخاری باشد. گزینه ای که افتخاری، ادامه حیات مدیریت خود در استقلال را بر سر او قمار کرده است و او پاداش یا جزای تصمیمی که گرفته است را حداکثر تا پایان فصل خواهد دید. افتخاری در نهایت برنده یا بازنده بازی ای خواهد بود که شفر را سرمربی استقلال کرد

بحث بر سر توانا یا ناتوان بودن وینفر شفر، سرمربی جدید استقلال نیست و او البته گزینه بدی نیست، به خصوص که حاضر شده در این شرایط قراردادی کوتاه مدت با استقلال ببندد. اما آیا اعضای کمیته فنی هم حاضرند هزینه احتمالی تایید شفر به عنوان سرمربی استقلال را بپردازند؟ یا تنها شریک نتایج خوب احتمالی شفر خواهند بود و پای نتایج بد که به میان آمد هزینه تصمیم ها را به گردن صاحبان اصلی اش می اندازند؟

کمیته فنی به این سوال پاسخ بدهد با چه معیارهایی شفر را به گزینه های دیگر ترجیح داده است و اگر صرفا بنا بر هم خوانی رقم درخواستی سرمربی با بودجه استقلال بوده چه نیازی به حضور صاحب نظرانی در حوزه فنی بوده است؟

 

تگ ها


اخبار روز استقلال لیگ برتر خلیج فارس فوتبال