سوال روز؛ میلینکویچ ساویچ، جانشین خوبی برای پوگباست؟

آیا میلینکویچ ساویچ می‌تواند مشکلات زیاد منچستریونایتد را در میانه زمین پوشش بدهد و جانشین پوگبا شود؟...

آیا میلینکویچ ساویچ می‌تواند مشکلات زیاد منچستریونایتد را در میانه زمین پوشش بدهد و جانشین پوگبا شود؟

از تابستان سال 2015 منچستریونایتد بیش از 200میلیون پوند برای تقویت خودش در خط میانی هزینه کرده است؛ پل پوگبا، آندره هررا، خوان ماتا، نمانیا ماتیچ و فرد مهمترین اسم‌هایی بودند که یونایتد در سال‌های گذشته به اولدترافورد آورده بود. اما اوضاع خط میانی یونایتد دقیقا مصداق این ضرب‌المثل است که پول همیشه حلال مشکلات نیست. نمانیا ماتیچ به روزهای خوبش در چلسی نزدیک هم نشد. آندر هر‌را بیشتر از زمین مسابقه در کمپ پزشکی یونایتد مشغول درمان مصدومیت‌هایش بود. خوان ماتا به اندازه کافی بازی نکرد و خرید فرد هم جزو آخرین اشتباهات مورینیو پیش از اخراج از یونایتد بود.

رسانه‌های اسپانیایی حالا از قطعی بودن جدایی پل پوگبا در تابستان می‌گویند. اینکه پرز و زیدان با نتایج ضعیف رئال مادرید در تور تابستانی مجاب شده‌اند 180میلیون یوروی درخواستی منچستر را بدهند تا پوگبا فصل بعد در مادرید حضور داشته باشد. منچستریونایتد از همین الان برای پول فروش پوگبا برنامه‌ریزی‌اش را کرده است. آمدن برونو فرناندز و سرگی میلینکویچ ساویچ. یونایتد برای خرید ساویچ حداقل باید 80میلیون یورو هزینه کند و امیدوار بماند که ستاره صرب درخشش دو فصل پیش در لاتزیو را این‌بار در اولدترافورد تکرار کند.

اما نکته‌های نگران‌کننده‌ای هم در جانشین پوگبا وجود دارد؛ بزرگترین مشکل ساویچ، همان چیزی است که پوگبا هم در یونایتد به آن متهم بود. بی‌مسئولیتی هنگام از دست داد توپ. ساویچ در لاتزیو از سمت هافبک‌های جنگنده‌ای مانند لوکاس لیوا، لولیچ و مارکو پارلو حمایت می‌شد و نیازی نبود که فشار کارهای دفاعی روی دوش او بیفتد. اما در یونایتد خط هافبک مانند سطح ماه پر از حفره‌های کوچک و بزرگی است که کسی مسئولیت پر کردن آنها را برعهده نمی‌گیرد. نکته بعد فرم نه‌چندان مطلوب ساویچ در یک فصل اخیر بوده است. او فصل پیش نتوانست درخشش گذشته‌اش را تکرار کند و به همین خاطر هیچ باشگاهی حاضر نشد روی خرید او ریسک کند و 80میلیون یورو پول بدهد. انتقال پوگبا به مادرید یعنی حضور ساویچ در اولدترافورد؛ زمین چمنی که طی چندفصل گذشته هیچ وقت در دایره مرکزی‌اش هافبک‌های مقتدری ندیده است.

تگ ها


میلینکویچ ساویچ یادداشت یادداشت‌های اختصاصی منچستر یونایتد لیگ برتر فوتبال