سوت‌ها برای چه کسانی به صدا در می‌آیند؟/ در قبر تیم ملی مرده نیست!

باشگاه ها در حالی به میادین داخلی و بین المللی می روند که تیم ملی ایران پس از کی روش سرمربی ندارد و از شواهد پیداست که مثل همه تاریخ در حال رسیدن به گزینه هایی در سطح معمولی مربیگری در تیم ملی هستیم!...

باشگاه ها در حالی به میادین داخلی و بین المللی می روند که تیم ملی ایران پس از کی روش سرمربی ندارد و از شواهد پیداست که مثل همه تاریخ در حال رسیدن به گزینه هایی در سطح معمولی مربیگری در تیم ملی هستیم!

به گزارش مدال، خیلی ها به کی روش نقد داشتند، نقدشان هم بعضا وارد بود، بعضا هم نه، اما وسط آن های و هوی وحشتناک در امارات و ایران و وسط آن پیروزی ها و شکست ها و امید هایی که در نهایت نا امید شدند، برخی بودند که می گفتند از کی روش انتقاد نکنید، چون تاریخ به ما می گوید هر زمان از یک مربی خوب نا امید شده ایم و با فحش او را روانه کرده ایم بعد از او به مربی بسیار سطح پایین تر رسیده ایم. 
برانکو اسیر همین موضوع شد، انتقادها در تیم ملی به اوج رسیده بود او را برداشتیم و همایون شاهرخی را گذاشتیم بعد از یک سال دادکان با فانوس دنبال برانکو می گشت و او را برگرداند، بعد از جام جهانی هم همینطور شد دوباره با برانکو در افتادیم و از برانکو رسیدیم به امیر قلعه نوعی و دایی و ....
از ایویچ رسیدیم به جلال طالبی، از دنیزلی ها به درخشان ها از آری هان ها به استیلی ها و ...
در واقع همیشه در حال چرخیدن دور خودمان بودیم. آن روز این دسته از افراد، امروز را انگار می دیدند، امروزی که حالا تیم ملی سرمربی ندارد، گزینه هایش هم دوباره در حد اسامی است که در تاریخ بعد از مربیان بزرگ داشته ایم. 
دور خودمان می چرخیم، کاملا می چرخیم، تاریخ را تکرار می کنیم. حالا با چراغ موشی دنبال سرمربی می گردیم، بعدها آنقدر این آش شور خواهد شد که به هر اسمی قناعت می کنیم و از خیر کی روش و کی روش ها می گذریم احتمالا. 
حالا نتیجه انتقادها را تحویل بگیرید. تیم ملی سرمربی ندارد، در این قبر اصلا مرده ای نیست که برایش حتی گریه کنیم. معلوم نیست اصلا باشگاه ها با کدام هدف متعالی به میدان می روند و سوت ها برای چه کسی به صدا در می آیند؟
دوران پسا کی روش شروع شده است، دورانی که دوباره بی برنامگی و بی هدف بودن رواج و قوام پیدا کرده و باز هم قرار است دور خودمان بچرخیم. حالا سردار آزمون گل می زند به هدف زنیت روسیه ، حالا علیپور گل می زند برای هواداران پرسپولیس، تبریزی می دود برای هواداران استقلال. 
فعلا از تیم ملی خبری نیست. اسامی را دوباره مرور کنید، از اول ببینید. دوباره از گزینه های مازیار ناظمی رسیده ایم به دایی و قلعه نوعی . هر دو این مربیان محترمند و کاربلد اما دوباره دور خود چرخیدن را شروع کرده ایم.