سود رئال مادرید از انتقال اشرف به پی اس جی

رئال از بابت انتقال ۷۰ میلیون یورویی اشرف حکیمی به پی اس جی مبلغی تحت عنوان حق رشد دریافت خواهد کرد....

به گزارش "ورزش سه"، به زودی خبر انتقال اشرف حکیمی از اینتر به پی اس جی رسما اعلام خواهد شد. توافق دو طرف قطعی است و ایجنت اشرف نیز روز گذشته تایید کرد که او به پی اس جی خواهد رفت.

رقم نهایی انتقال ۷۰ میلیون یورو است و جالب اینکه بخشی کوچک از این مبلغ به رئال مادرید تعلق خواهد داشت و باشگاه مادریدی نیز از این انتقال سود خواهد برد.

اشرف محصول آکادمی رئال مادرید است و از ۱۲ تا ۱۹ سالگی برای رئال مادرید بازی می کرد. او از ۲۰۱۸ تا ۲۰۲۰ قرضی راهی دورتموند شد و تابستان سال گذشته با ۴۰ میلیون یورو قطعی به اینتر رفت. رئال بندی در قرارداد اشرف گنجانده بود که در صورت انتقالش به تیمی دیگر و برابری با رقم پیشنهاد باشگاه خواهان، می توانست اشرف را برگرداند اما مشکلات مالی رئال اجازه نمی دهد تا ۷۰ میلیون یورویی که پی اس جی پیشنهاد داده را تقبل کند، با این حال درصدی از این رقم را دریافت خواهد کرد.

طبق قانون فیفا، رئال مادرید از بابت انتقال اشرف ۵ درصد حق رشد دریافت می کند و به دلیل عضویت اشرف در رئال بین ۱۲ تا ۱۹ سالگی، ۶۰ درصد از این ۵ درصد یعنی ۲.۱ میلیون یورو را دریافت می کند. اگر اشرف تا ۲۳ سالگی در عضویت رئال قرار داشت، تمام ۵ درصد حق رشد یعنی ۳.۵ میلیون یورو به رئال تعلق می گرفت.

تگ ها


اینتر میلان پاری سن ژرمن اشرف حکیمی رئال مادرید