سوریه به دنبال میزبانی از ایران با حضور تماشاگران

تیم ملی فوتبال سوریه امیدوار است که در مرحله مقدماتی جام جهانی، با حضور تماشاگرانش از تیم های هم گروهی خود از جمله ایران پذیرایی کند....

به گزارش "ورزش سه"، تیم ملی فوتبال سوریه استادیوم القویسمه در شهر امان پایتخت اردن را به عنوان میزبان بازی های خود در مرحله پایانی مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر انتخاب کرد و حالا سوری ها امیدوار هستند که بتوانند در این بازی ها از حضور تماشاگران خود استفاده کنند.


پس از انتخاب این ورزشگاه در اردن، فیفا اعلام کرد که به فدراسیون های دو کشور کمک می کند تا این ورزشگاه به فناوری VAR مجهز شود. ضمن اینکه رابطه دو فدراسیون سوریه و اردن بسیار نزدیک است و همین رابطه موجب استقبال اردنی‌ها از برگزاری مسابقات در امان شده است.


نزار محروس سرمربی تیم ملی سوریه به فدراسیون فوتبال این کشور اعلام کرد باید در استادیومی مقابل حریفان قرار بگیریم که در آن احساس آرامش نداشته باشند خصوصا از نظر شرایط آب و هوا ، وضعیت جوی و درجه رطوبت و حرارت. به همین دلیل بازی در استادیوم‌های کشورهای منطقه خلیج فارس پذیرفته نشد چرا که این شرایط می‎توانست برای عراق و امارات مناسب باشد. از سویی ایران و کره جنوبی هم به بازی در هوای شرجی آشنا هستند.


محروس یکی از عوامل تغییر کشور میزبان بود در حالی که فدراسیون سوریه پیشنهاد قطر برای انجام مسابقات در دوحه را مورد ارزیابی قرار می‌داد سرمربی تیم ملی این پیشنهاد را رد کرد و خواستار معرفی اردن شد چرا که نزدیک‌ترین آب و هوا را به سوریه دارد.
همچنین بیش از نیم میلیون سوری در اردن زندگی می‌کنند در حالی که اخباری از احتمال صدور مجوز حضور تماشاگران در ورزشگاه شنیده می‌شود که بر این اساس فدراسیون فوتبال سوریه در تلاش است زمینه حضور تماشاگران در این مسابقه را فراهم سازد تا تیم ملی سوریه با حمایت هوادارانش در این ورزشگاه مقابل حریفان قرار بگیرد.

تگ ها


تیم ملی سوریه فوتبال جهان سوریه فوتبال