سولاری: از مسی نمی‌ترسیم/ تمام تمرکز تیم روی دیدار فرداشب است

سولاری معتقد است تیمش تمرکز کافی برای صعود به فینال جام حذفی را دارد...

سولاری معتقد است تیمش تمرکز کافی برای صعود به فینال جام حذفی را دارد

سرمربی کهکشانی‌ها در نشست خبری پیش از دیدار برگشت ال کلاسیکو شرکت کرد. 

به گزارش مدال، سانتیاگو سولاری، سرمربی رئال مادرید در کنفرانس مطبوعاتی پیش از ال کلاسیکو به سوالات مختلف خبرنگاران، از ال کلاسیکو تا شرایط گرت بیل، پاسخ داد.

به گزارش آ اس، سولاری به خبرنگاران گفت:

"بازی زیبایی است. دیداری کلاسیک و بزرگ فوتبال اسپانیا. این بازی همیشه اسپانیا را در اوج توجهات قرار می‌دهد و فوتبال اساساً یکی دیگر از چیزهایی است که اسپانیا را کشوری زیبا کرده است. 

بیل و حواشی بازی قبلی؟ تمرکز ما روی بازی فرداست. برای رسیدن به این بازی زیبا، مراحل مقدماتی زیادی را پشت سر گذاشتیم و بازی رفت هم برای آنها که بی طرف بودند، هیجان انگیز بود. تمرکز لازم در تیم وجود دارد. چه در گرت چه دیگر بازیکنان. او را درست مثل دیگر بازیکنان تیم می‌بینم. می‌توانید روی هر چیزی تمرکز کنید ولی تمرکز ما روی بازی است. به جای پرداختن به حاشیه‌ها و حتی مکان‌های گردشگری زیبا، ما این بازی را برای تمرکز کردن انتخاب کرده‌ایم و می‌توانیم به همه بازی‌های دشوار و موانعی که برای رسیدن به آن پشت سر گذاشتیم، فکر کنیم. این بازیکنان هزار روز متوالی است که قهرمان اروپا هستند و به خوبی از لزوم تمرکز باخبرند. اکنون شاید نتوانیم زیاد به این مسئله بپردازیم. شاید 50 سال دیگر بیشتر از آن حرف بزنیم. تمرکزمان ولی کاملا روی بازی فرداست نه چیز دیگری.

بی انضباطی بیل در گرم کردن؟ تمام تمرکز ما معطوف به بازی فرداست و تمام تیم یک هدف دارد: رسیدن به فینال و لذت بردن از دیداری که برای رسیدن به آن سختی‌های زیادی متحمل شدیم. برای رسیدن به این مراحل باید به سختی کار کنید. صحبت با بیل؟ حرف‌هایی که در رختکن زده می‌شود، خصوصی است و خصوصی می‌ماند. پیغام به هواداران؟ همه بیایند. آنها تنها عضو فیکس ترکیب ما هستند.

ترس از مسی؟ چنین چیزی برای تیمی که همواره در حال رقابت کردن است، وجود ندارد. می‌دانیم بازی سختی است و هر نتیجه‌ای ممکن است ولی همواره برای برد به میدان می‌رویم و بازیکنان نیز برای لذت بردن به میدان خواهند رفت. دفاع چپ؟ تصمیمم را نگرفته‌ام. یا هم گرفته‌ام و به شما نمی‌گویم!

صحبت با وینیسیوس؟ از وقتی به اینجا آمده، هم تیمی‌ها به او کمک زیادی کرده و می کنند. آنها که هزاران بازی در کارنامه‌شان دارند، تجربه‌شان را در اختیار او می‌گذارند و این احترامی است که وینیسیوس با استعدادش به دست آورده است. وینیسیوس تواضع و استعدادش را در رختکن ثابت کرده است. مهم ترین چیز همین است. استعدادش و نصیحت‌های دیگر بازیکنان تیم به او. من هم تا جایی که بتوانم به او کمک می‌کنم. وینیسیوس با روی باز از نصیحت استقبال می‌کند.

مارسلو آماده فیکس شدن است؟ هر بازی دنیای خودش را دارد. همیشه تمرکز باید روی بازی پیش رو باشد. بازی فردا واقعا ارزش نهایت تمرکز را دارد با توجه به سختی‌هایی که کشیدیم تا به این مرحله برسیم آن هم وقتی در دیگر تورنمنت‌ها حضور داشتیم. می‌خواهیم با رسیدن به فینال خودمان به تلاش خودمان پاداش بدهیم. ما چیزهای بیشتری برای از دست دادن نسبت به بارسا داریم؟ بازی برگشت نیمه نهایی کوپا دل ری است. درست به اندازه بازی رفت بازی زیبایی پیش رو داریم. لازمه رسیدن به فینال؟ تکرار عملکرد خوبی که در بازی رفت داشتیم و این بار داشتن ثبات در خلق موقعیت. تیم می‌داند باید چه کار کند.

پنالتی کاسمیرو؟ به نظرم هر زمان از تکنولوژی برای تصمیم گیری در صحنه‌های مشکوک استفاده می‌شود، نظرات مختلفی به وجود می آید با این حال معتقدم هر کسی قانون شماره 12 را بداند، هیچ شکی ندارد که آن صحنه پنالتی بود. می‌دانم وقتی داوران تصمیم اشتباهی می‌گیرند، همه موضع گیری می‌کنند ولی همین اتفاق وقتی تصمیم درست هم گرفته می‌شود، باز هم تکرار می‌شود...

مهم ترین بازی فصل؟ درست به اندازه بازی رفت مهم است."