سولاری: به بازیکنانم افتخار می‌کنم، آن‌ها کلید پیشرفت ما هستند

رئال مادرید موفق شد با یک بازی خوب و حساب شده سه امتیاز دربی مادرید را از آن خود کند....

رئال مادرید موفق شد با یک بازی خوب و حساب شده سه امتیاز دربی مادرید را از آن خود کند.

کهشانی‌ها که روی نوار پیروزی و بازی‌های تماشاگر پسند افتاده‌اند، این بار موفق شدند اتلتیکو مادرید را از سد راه بردارند.
به گزارش مدال، سولاری که معتقد است بیشترین درصد از سهم برد تیم به بازیکنانش بستگی دارد، در پایان این دیدار در کنفرانس خبری گفت: تک تک بازیکنان ما استثنایی کار کردند. این یک پیروزی تیمی و روحیه بالای تیمی بود. این همان چیزی بود که باید به آن ادامه دهیم. فوتبال یک بازی تیمی است. در تیم ما همه متعهد هستند و به همین دلیل خیلی خوب تلاش و رقابت می کنند زیرا امتیاز گرفتن کامل در این استادیوم، مستلزم نمایشی مانند امروز بود. به بازیکنانم افتخار می کنم. آنها به خاطر تلاشی که هر روز در تمرینات می کنند، شایسته این نتیجه بودند.
درخشش وینیسیوس و بازی دادن به او در حضور گرت بیل؟ او تازه 18 ساله است و سال‌های زیادی پیش رو دارد. بعضی از ما ممکن است پسرمان 18 ساله باشد. او تازه رسیده و هر روز در حال پیشرفت است. او از بهترین‌ها، یاد می‌گیرد و سایر بازیکنان توصیه های خیلی خوبی برای او دارند و از او حمایت کامل می کنند.
کلید پیشرفت رئال مادرید چه بوده؟ کلید این پیشرفت، بازیکنان بوده اند. ما همه با هم یک تیم هستیم. من هم خودم را بخشی از این اعضا می دانم. 95% پیروزی، حاصل کار بازیکنان است که با روحیه بالا و انگیزه، به سختی تلاش می کنند. 5 درصد باقیمانده به کار ما که شامل کادر فنی، پزشکی، مدیریت، هواداران و بدنسازی است، بستگی دارد. نقش اصلی پیروزی را بازیکنان ایفا می کنند.
نظر شما درباره بازی رگیلون؟ او الگوی تمام بازیکنان آکادمی ماست. او با استعداد و تلاشش توانسته جایگاه ثابتی در ترکیب اصلی رئال مادرید به دست آورد. او الگوی پسران والدبباس است.
چرا بیل به محض پایان بازی به رختکن رفت و با هیچکس حرف نزد؟ او به خاطر گلی که زد، خوشحال است. او به تیم کمک زیادی کرد. گرت کار بازی را تمام کرد.
تصمیمات جنجالی داوری و VAR؟ ما نمی توانیم صحنه ها را ببینیم چون مانیتور نداریم. تنها کاری که می توانیم انجام دهیم، صبر است و به درست بودن آن اعتماد کنیم. تاکید می کنم که استفاده از آن برای ما عادی نیست و به آن عادت نداریم اما فعلا گزینه جایگزینی وجود ندارد.
مادرید به جایگاه دوم رسید. برای قهرمانی تلاش می کنید؟ از دیدگاه تاریخی، مادرید تا لحظه پایانی برای تمام جام ها تلاش می کند. باید تلاشمان را بیشتر کنیم زیرا رقبا هم بیشتر تلاش خواهند کرد. نباید مغرور شویم. هنوز هیچ چیز به پایان نرسیده است.
تیم شما مقابل آژاکس شانس بیشتری برای پیروزی دارد؟ ما دو ماه پیش هم خوب بازی می کردیم. مادرید به دلیل تاریخش، شانس بیشتری دارد. خیلی خوشحالیم که در فرم خوبی هستیم. این به ما اعتماد به نفس می دهد اما شانس بالای رئال مادرید برای پیروزی در بازی ها، به سال ها تاریخ این باشگاه ربط دارد.