سولاری؛ فرشته نجات رئال یا فراتر از آن؟

پس از گذشت ۳ ماه و نیم از خراج لوپتگی، حالا سولاری روزهای خوب رئال را آغاز کرده است....

پس از گذشت ۳ ماه و نیم از خراج لوپتگی، حالا سولاری روزهای خوب رئال را آغاز کرده است.

بعد از اخراج لوپتگی کسی تصور نمی‌کرد سولاری بتواند ناجی این روزهای رئال شود. مادریدی‌ها سوپرکاپ اروپا را به اتلتیکو واگذار کردند، در ال‌کلاسیکو شکست سنگینی خوردند و صدر جدول را هم تقدیم بارسلونا کردند اما حالا همه چیز متفاوت است. سولاری توانست در ابتدا با بردن بازی‌های لالیگایی رئال، تیمش را به رده‌های ابتدایی جدول لالیگا هدایت کند، او توانست در بازی رفت مرحله نیمه‌نهایی کوپا دل‌ری در نیوکمپ مقابل بارسا نتیجه قابل قبولی کسب کند و البته اتلتیکو را در واندامتروپولیتانو شکست دهد. رئال همچنین توانست قهرمانی جام باشگاه‌های جهان را به دست آورد حالا آژاکس را هم در لیگ قهرمانان به راحتی در بازی رفت شکست داد.
هواداران؛ امیدوار به کسب سه‌گانه و قهرمانی‌های متعدد
پس از کسب نتایج ضعیف و عدم استقبال هواداران در ابتدای فصل، حالا در بازی یکشنبه شب مقابل خیرونا می‌توان میزان حمایت طرفداران رئال را سنجید. با توجه به کسب نتایج قابل قبول و البته شانس کسب هر سه جام، آن‌ها امیدوارند تا رئال بتواند با درخشش بازیکنان جوانی چون وینیسیوس و تولد دوباره بنزما، بازهم افتخار آفرینی کند. خوش بینی این هواداران با توجه به نمودار کسب امتیازات و البته مشاهده سبک بازی شاگردان سولاری منطقی به نظر می‌رسد.
بازیکنان؛ عملکردهای فوق‌العاده و تقویت ترکیب اصلی
سرمربی شدن یک تیم در نیمه راه کار چندان راحتی نیست اما سولاری با درنظر گرفتن این مسئله روی نیمکت رئال نشست. سرمربی آرژانتینی رئال دست به تغییرات گسترده نزد و حالا تنها بازیکن دورمانده از ترکیب رئال، ایسکو است. از سوی دیگر با توجه به افت دیگر ستاره‌های لوس بلانکو، سولاری به بازیکنان جوانی چون رگوئیلون بها داد و حالا مارسلو، کاسمیرو و بیل با توجه به تفکرات سولاری باید دوباره برای کسب جایگاه خود در ترکیب اصلی بجنگند.
این تغییرات که با نظر مستقیم سولاری انجام شده تاکنون نتایج خوبی در بر داشته و باعث شده تا قوهای سفید مادریدی ۸ بازی بدون شکست را پشت سر بگذارند.

 

سولاری؛ فرشته نجات رئال یا فراتر از آن؟

باشگاه؛ تداوم موافقیت با استفاده از ثبات
قرارداد سولاری تا سال ۲۰۲۱ اعتبار دارد زیرا باشگاه روی سولاری به عنوان یک راه‌حل فوری حساب می‌کرد و نام‌هایی چون کونته در کنار باشگاه شنیده می‌شد اما حالا همه چیز عوض شده و مدیران رئال روی سولاری به عنوان شخصی فکر می‌کنند که توانسته آن‌ها را از بحران نجات دهد. شاید اندکی رویایی به نظر برسد اما با توجه به بررسی ویژگی‌های زیدان و سولاری (سابقه حضور در مادرید به عنوان بازیکن و سرمربی شدن در نیمه ‌فصل) مدیران باشگاه دوست دارند تا سولاری به زیدان دیگری تبدیل شود.
نتایج رئال تا امروز عالی بوده و همه چیز برای بلانکوها به خوبی سپری می‌شود. باید منتظر نتایج پایانی لیگ و جام‌ها ماند و متوجه شد سولاری چیزی فراتر از فرشته نجات برای رئالی‌هاست؟