سولدو، برانکوی تراکتور می‌شود؟

سرخپوشان تبریزی در حالی سرمربی جدید خود را استخدام کردند که محمدرضا زنوزی امیدواری ویژه ای به بهبود شرایط تراکتور با این سرمربی دارد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، سرمربی جدید تراکتور شب گذشته وارد تبریز شد و امروز از امکانات باشگاه تبریزی بازدید کرد. او در شرایطی وارد تبریز شده که سرخپوشان آذربایجان در هفته‌های نخست با هدایت فیروز کریمی عملکرد خوبی نداشتند و در حالی که انتظار می‌رفت یک سرمربی داخلی جایگزین کریمی شود، با تاکید زنوزی سرمربی خارجی برای این تیم انتخاب شد.

سولدو اگرچه در سالهای اخیر کم‌کار بوده اما تجاربی ویژه از کار در تیمهای بزرگ دارد. او به عنوان فوتبالیست ۱۰ سال پیراهن اشتوتگارت را برتن داشت و سالها در مقابل بایرن مونیخ و در سطح اول لیگ آلمان به میدان رفت.

نکته جالب درباره سرمربی جدید تراکتور این است که او شاگرد مربیانی چون یوآخیم لو، متیاس سامر، فلیکس ماگات و... بوده و به نوعی در سالهای طلایی اشتوتگارت پیراهن این تیم را برتن داشته است. زوونیمیر سولدو همچنین با هدایت یوآخیم لو موفق شد تا آستانه قهرمانی جام برندگان اروپا پیش برود.

سولدو در فصول پایانی بازی با پیراهن اشتوتگارت، بازوبند کاپیتانی این تیم را در دست داشت.

در عرصه ملی، سولدو ۶۱ بار پیراهن تیم ملی کرواسی را پوشید و به همراه میروسلاو بلاژویچ و برانکو ایوانکوویچ، مقام سوم جام جهانی ۱۹۹۸ را به دست آورد. به عبارتی او علاوه بر کار کردن با مربی قهرمان جهان (یوآخیم لو) زیر نظر سه مربی که بعدا به ایران آمدند هم فوتبال بازی کرده تا تجربه های ویژه ای را به دست بیاورد.

نکته جالب اینکه سولدو در اولین تجربه مربیگری، جانشین برانکو ایوانکوویچ شد و توانست دیناموزاگرب را در همان فصل به عنوان قهرمانی لیگ برتر کرواسی برساند و از همین مسیر راهی کلن آلمان شود.

تصویری از جدال زیدان و سولدو؛ سرمربی جدید تراکتور

او در حالی به تراکتور آمده که علاوه بر نیروی جوانی، همین تجربه کار موفقیت آمیز در یک تیم پس از گرفتن هدایت تیم در میانه فصل را دارد که می‌تواند در تبریز به او کمک کند.

همچنین بازی در جام جهانی، بوندسلیگا و کار کردن با مربیان بزرگ و تیمهای پرطرفدار، این سرمربی کروات را در شرایطی که قرار داده که وی بتواند فردی شایسته برای سرمربیگری تیم پرطرفدار تراکتور باشد.

سرمربی جدید تراکتور سابقه کار در بوندسلیگا (کلن) را دارد.

در سالهای گذشته مربیان کروات، موفقیتهای بزرگی را در فوتبال ایران رقم زدند که آخرین آن به برانکو ایوانکوویچ بازمی‌گردد که پرسپولیس بحران زده را به تیمی قدرتمند در سطح اول فوتبال آسیا تبدیل کرد و حالا پرسش جدی این است که آیا سولدو می‌تواند این نقش را در تراکتور ایفا کند؟

زمانی که سولدو سرمربی آدمیرا واکر اتریش بود، امیر شاپورزاده به عنوان مدیرورزشی در این تیم فعالیت داشت.

تگ ها


تراکتور زوونیمیر سولدو فوتبال ایران Tractor لیگ برتر خلیج فارس فوتبال