سولدو به اعتراض شما نگاه هم نمی‌کند! (عکس)

در روز اعتراض علنی دو بازیکن باتجربه به زوونیمیر سولدو، تیم او نمایشی سزاوارانه مقابل پرسپولیس ارائه کرد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، در روزی که تراکتور نمایشی سزاوارانه مقابل پرسپولیس داشت، برابر قهرمان ۵ دوره اخیر لیگ برتر شکست خورد تا به ادامه روند نامطلوبش در لیگ برتر ادامه دهد. اما حتی طرفداران سخت‌گیر تراکتور هم دریافته‌اند که این بار حتی تغییر سرمربی نمی‌تواند به عنوان یک گزینه مطرح باشد و مشکل اصلی تیم در جای دیگری است که کنترل آن از عهده سرمربی تیم خارج است.

سولدو در این بازی باتوجه به ضعف در نیروی انسانی، ترجیح داد که توپ را به پرسپولیس بسپارد اما با دقت، منافذ تیمش را ببندد و خط دفاعی مستحکمی را به استقبال تیم یحیی گل‌محمدی بفرستد. اما در عین حال، شاگردان این سرمربی کروات در خط حمله نیز خطرناک ظاهر شدند و تنها یک شوت در چارچوب کمتر از پرسپولیس داشتند و ۸ ضربه را هم ثبت کردند که شاید اگر مهاجمان تیم دقیق‌تر بودند، می‌توانستند پرسپولیس را در ورزشگاه آزادی غافل‌گیر کنند.

اما آنچه که بیشتر از این نمایش قابل قبول مورد توجه قرار گرفت، برخورد عجیب و غریب دو بازیکن باتجربه تراکتور در مواجهه با تصمیم سرمربی برای تعویض بود. جایی که سامان نریمان‌جهان و شاهین ثاقبی پس از اینکه تابلوی تعویض را دیدند، اعتراضی شدید و علنی را نسبت به زوونیمیر سولدو نشان دادند و یکی از طرف دیگر، زمین را ترک کرد و دیگری با شوت زدن به توپ و بطری کنار زمین، خشم خود را خالی کرد.

البته این برخورد شاید برای سولدو چندان اهمیتی نداشته باشد و باعث نشود که او تصمیماتش را در بازیهای بعدی بر این اساس تغییر دهد و نسبت به بازیکنان باتجربه تیمش محتاط تر شود. شاید در آن لحظه سامان نریمان و شاهین ثاقبی فراموش کرده بودند که سولدو از چه جایگاهی به عنوان سرمربیگری در تراکتور رسیده و از یاد برده بودند که او با سابقه ۱۰ سال حضور در سطح اول لیگ آلمان و بازی در جام جهانی پیشنهاد هدایت سرخپوشان تبریزی را پذیرفته است.

برای سولدو به عنوان یک سرمربی ثروتمند که به عنوان بازیکن حرفه‌ای آنقدری از اشتوتگارت دستمزد گرفته که هیچ نیازی به شغل سرمربیگری تراکتور داشته باشد، شاید بسیاری از بازیکنان فعلی تراکتور در رده‌ای قرار بگیرند که او از سرناچاری به آنها میدان داده و در حالت عادی، او مهره‌های مورد علاقه‌اش را جدا می‌کند تا یک اسکواد یکدست با بازیکنان کارآمد را تهیه کند؛ همانطور که حالا با وسواس، تلاش می‌کند تا به استقبال نقل و انتقالات زمستانی برود، برخلاف سایر مربیان تراکتور.

با این حال مشکل تراکتور فارغ از کمبود بازیکن، جای خالی یک دست حمایتی قوی است که اگر بود، احتمالا بازیکنان باتجربه تراکتور چنین برخوردی را از خود نشان نمی‌دادند. آنها احتمالا تصور می‌کنند که سرمربی تیم جایگاه متزلزلی دارد و شاید همین روزها با تصمیم مالک باشگاه اخراج شود. این البته از برخورد سولدو ناشی نمی‌شود و او در همین مدت پیشرفت‌هایی را در تیم ایجاد کرده و برای علت یابی باید به سراغ تاریخ باشگاه و رفتار مدیران تراکتور رفت که عادت هر چند بازی یک سرمربی را در تیم به وجود آورده‌اند.

تگ ها


تراکتور زوونیمیر سولدو فوتبال ایران پرسپولیس Tractor لیگ برتر خلیج فارس فوتبال