سولسشایر: نمی‌شود یازده رونالدو و مسی در زمین قرار داد!

سرمربی منچستر یونایتد گفت: باید تمام انرژی و تمرکز خود را روی بازی با لیورپول بگذاریم....

سرمربی منچستر یونایتد گفت: باید تمام انرژی و تمرکز خود را روی بازی با لیورپول بگذاریم.

سولسشایر پیش از دیدار حساس تیمش مقابل قرمزها می‌گوید که از بازی برابر پاری‌سن ژرمن درس عبرت گرفته است.

 

به گزارش مدال، اوله سولسشایر در کنفرانس مطبوعاتی پیش از دیدار با لیورپول حاضر شد و پاسخگوی سوالات بود:
در مورد بازی با لیورپول نظرتان رو بگوئید: "خود من چند بار در این مسابقه به میدان رفته‌ام و اهمیت آن برای طرفداران و تمامی دست اندرکاران باشگاه را درک می‌کنم. صحبت‌های زیادی در مورد بزرگی این بازی شده و حالا نوبت ما است تا تمرکز و تمام انرژی خودمان را روی بازی روز یکشنبه قرار بدهیم. ربطی به احساسات ندارد؛ می‌دانم که احساسات هم می‌توانند دخیل باشند ولی باید تمرکز خودمان را با مقداری روحیه جنگندگی در خود حفظ کنیم."
آیا دیدن رقابت لیورپول با سیتی بر سر کسب عنوان قهرمانی دشوار است؟ "واقعا روی امور سایر تیم‌ها دقیق نشده‌ام. تمرکز من روی خودمان و کاری که باید برای رسیدن به جایگاه مطلوب‌مان اجام بدهیم قرار دارد. (کورس قهرمانی) سه نفره است و تمرکز من روی رتبه چهارم قرار دارد."
آیا می‌توانید لیورپول را شکست دهید؟ "به کسی نخواهم گفت. باید نسبت به بازی با پاری سن ژرمن بهتر عمل کنیم چون این یک مسابقه بزرگ برابر تیمی بزرگ است. حالا دیگر ما تیم ضعیف‌تر نیستیم و مردم ما را ستایش می‌کنند. باید از بازی با پاری سن ژرمن درس بگیریم. زمانی که بازی کاملا برابر بود، آن‌ها می‌توانستند ۱۰ نفره شوند و ما ۱۱ نفر باشیم. باید مطمئن شویم که تمرکز خودمان را از دست نمی‌دهیم. سرنوشت تمامی‌ این بازی‌ها بر اساس جزییات ریز تعیین می‌شود؛ مثل آن یک سانتی متری که کیلیان ام باپه از اریک (بایی) جلوتر بود."
بازی با پاری‌سن ژرمن درس دشواری برای شما بود؟ "بله، قطعا. قبل از بازی اعتماد به نفس داشتیم و می‌دانستیم که پاری‌سن ژرمن تیم فوق العاده‌ای است ولی به مشکل خوردیم و واکنش بازیکنان به آن مسابقه فوق العاده بود. شاید طبیعی باشد که به خاطر عملکردمان (در آن بازی) ناراحت باشیم. جسی، مارکوس (رشفورد) و لوک (شاو) تا قبل از این، یک بازی بزرگ خانگی در لیگ قهرمانان اروپا را تجربه نکرده بودند و باید از آن بازی یاد بگیرند."
پوگبا در بازی رفت یک نیمکت نشین بلا استفاده بود. در مورد او چه فکری داشتی؟ این که نیاز از است او را نقطه مرجع تیمت قرار دهی؟ "بارها در این مورد از من سوال شد و من در خصوص بنا کردن تیمی حول محور پوگبا حرف زدم. چند سال قبل هم گفتم؛ او بازیکنی بسیار بسیار سطح بالا و مورد پسند من است؛ یک قهرمان جهان، یک رهبر در رختکن، بازیکنی که دائما توپ می‌خواهد. ایده من این بود تا کاری کنم به عنوان یک هافبک تهاجمی، بهترین توانایی‌هایش را نشان دهد. پاری سن ژرمن او را یار گیری نفر به نفر کرد، سایر تیم‌ها هم همین کار را خواهند کرد. نمی‌دانم آیا لیورپول هم او را یارگیری خواهد کرد ولی اگر لیورپول این کار را انجام دهد، او از تجربه آن بازی استفاده خواهد کرد. در این صورت پل متوقف می‌شود ولی برای دیگران فضا ایجاد می‌شود."
آیا هافبک دیگری در دنیا وجود دارد که مهارت‌های او را داشته باشد؟ "انواع متفاوتی از هافبک‌ها وجود دارند ولی وقتی روز روز پوگبا باشد، کسی نمی‌تواند به قدرت جسمانی، به تکنیک بالایش، به ضربه سر شیرجه‌ای که مقابل چلسی زد و مقابل بورنموث هم همین کار را کرد، برسد. او همچنین می‌تواند توپ را توزیع کند. فکر نمی‌کنم این بهترین پست برای او باشد ولی از عهده این کار هم بر می‌آید."
هر تیمی بازیکنان خاصی دارد که کل تیم بر مبنای آن‌ها بنا می‌شود. آیا می‌توانی تصور یونایتدی را داشته باشی که حول محور پوگبا و رشفورد بنا شده باشد؟ "آن‌ها به حدی جوان هستند که برای سالیان سال اینجا بمانند ولی ما ماتیچ و هررا را داریم که پل کارشان را تکمیل می‌کند. نمی‌توان ۱۱ رونالدو و مسی را در زمین قرار داد؛ بازیکنان باید یکدیگر را تکمیل کنند."
لیورپول می‌داند حریف سختی در روز یکشنبه خواهد داشت؟ "می‌دانیم بازی خیلی سختی پیش رو داریم. لیورپول فوق العاده کار کرده است و آن‌ها هم می‌دانند که آمدن به اولدترافورد کار سختی است. آن‌ها به ما احترام می‌گذارند و ما هم به آن‌ها احترام خواهیم گذاشت."