سولسشر: در ژانویه نمی‌توان خریدهای بزرگی داشت

اوله گونار سولسشر سرمربی منچستریونایتد معتقد است خریدن بازیکنان بزرگ در ژانویه امری بسیار دشوار است...

به گزارش مدال، اوله گونار سولسشر در نشست خبری خود پیش از تقابل منچستریونایتد-پارتیزان بلگراد در لیگ اروپا، از لزوم برگرداندن «فاکتور ترس» به ورزشگاه اولدترافورد گفت. سرمربی شیاطین سرخ در این نشست گفته است:

غیبت لیندلوف

"نه، او برای بازی فردا آماده نمی‌شود. در بازی با چلسی آسیب دید و پس از بازی با بورنموث هم مشکل داشت، پس به بازی فردا نمی‌رسد."

مصدومیت پل پوگبا و سایر بازیکنان

"خودش از اوضاع گفت. به زودی گچ پایش باز می‌شود. در طول تعطیلات ملی تلاش زیادی خواهد کرد و امیدواریم که برگردد. در مورد سایر مصدومان هم خبر جدیدی در کار نیست و امیدوارم پس از تعطیلات ملی، عده‌ای از آن‌ها برگردند."

شکست منچستریونایتد مقابل بورنموث

"در حال شکل دادن روند خوبی از نتایج بودیم ولی این طور نیست که در یک لحظه، همه چیز رو به راه شود. چرخش سریعی بود و ما به گلی که در ابتدای بازی شایستگی آن را داشتیم، دست نیافتیم. شروع خوبی داشتیم و ذهنیت تیم بسیار عالی بود. ناراحت هستیم ولی دوباره تلاش‌مان را از سر می‌گیریم."

رویارویی با پارتیزان

"اگر صعودمان قطعی شود، می‌توانیم در دو بازی پایانی چیزهای متفاوتی را امتحان کنیم."

دوران تحول منچستریونایتد

"در فوتبال هرگز میانبری وجود ندارد. سختکوشی، اتحاد و روحیه تیمی است که موثر واقع خواهد شد. تلاشی که همه نفرات به صورت روزمره انجام می‌دهند، برای من سرمربی لذتبخش است. آن‌ها می‌خواهند خوب کار کنند ولی گاهی به دلیل یا دلایلی، چنین چیزی محقق نشده است. احساس می‌کنیم لیاقت این را داشتیم که چند نتیجه بهتر کسب کنیم اما در تلاش هستیم و در مسیر درستی قرار داریم. البته که بازی روز شنبه ناراحت کننده بود ولی دو بازی قبل از تعطیلات ملی داریم که می‌توانیم در آن‌ها به پیروزی برسیم."

محتمل‌ترین راه برای بازگشت منچستریونایتد به لیگ قهرمانان؛ لیگ اروپا یا لیگ برتر؟

"یکی از این دو راه خواهد بود. الان در نوامبر هستیم. کسی در ماه نوامبر در مورد جدول لیگ صحبت نمی‌کند. فکر نمی‌کنم کسی بتواند آن را پیشبینی کند."

نکات مثبت در لیگ اروپا

"دیدیم که به برخی از بازیکنان جوان فرصت رسید و خوب کار کردند. میسون (گرینوود) برای ما گل سه امتیازی زد، برندن (ویلیامز) در بلگراد فوق العاده بود، جیمی (گارنر) واقعا خوب کار کرد. به سایر بازیکنان فرصت بازی کردن دادیم که این در بلند مدت بسیار حائز اهمیت است. فرصت دادن به جوانان برای من اقدام خوبی بوده است. خوب است که می‌بینیم جوانان بازی می‌کنند و البته سه کلین شیت هم داشته‌ایم که آماری چشمگیر است. آخرین باری که در لیگ اروپا حضور داشتیم، قهرمان شدیم. باید برای کسب هر جامی که امکان دستیابی به آن فراهم باشد، تلاش کرد. شروع خیلی خوبی داشته‌ایم و می‌خواهیم تا انتها پیش برویم."

بازیابی فاکتور ترس در اولدترافورد

"باید از همین فردا شروع کنیم. امیدوارم پارتیزان از این بازی خاطره خوبی کسب نکند. باید ابتکار عمل را در دست بگیریم. در خیلی از بازی‌ها یک گل جلو افتادیم ولی بعد لغزیدیم."

پنجره نقل و انتقالات ژانویه

"اولویت فعلی، آماده کردن بازیکنان و رسیدن به دور بعدی است. در مورد نقل و انتقالات همیشه دید بلند مدتی داریم؛ شاید در ژانویه کسی به خدمت نگیریم، شاید یک ورودی داشته باشیم، شاید هم دو نفر. همیشه تابستان اهمیت زیادی دارد... در ژانویه نمی‌توان انتقال‌های بزرگ زیادی داشت."

وضعیت اعضای تیم

"به نظرم تیم در حال پیشرفت است و هر چه بیشتر با هم کار می‌کنیم، پیشرفت بیشتری هم حاصل می‌شود. فقط هم به این رقابت‌ها بر نمی‌گردد. ما از تعطیلات ملی قبلی، نمایش‌های خوب و خودباوری بیشتری داشتیم. می‌توانم بیشتر و بیشتر شاهد پیشرفت این بچه‌ها باشم. به بچه‌های با تجربه‌تر نیاز داریم. پل (پوگبا)، آنتونی (مارسیال) برگشته است و امیدوارم لوک (شاو) هم سریع‌تر برگردد، اریک (بایی) هم به زودی بر می‌گردد."

تاثیر بازگشت پوگبا روی مک‌تامینی

"بگذارید ببینیم چه زمانی بر می‌گردد. اسکات یکی از مهم‌ترین بازیکنان ما بوده است. این اولین فصلی است که او به طور مستمر در ترکیب تیم بازی می‌کند و گام‌های رو به جلویی هم برداشته است."

ارتباط میان مارسیال و رشفورد

"آنتونی بازیکنی حیاتی برای ما است. او نسبت به مارکوس، دن (جیمز) و جسی (لینگارد) توانایی‌های متفاوتی دارد. ما بازیکنانی داریم که می‌توانند پشت دفاع فرار کنند و او کسی است که می‌تواند آن جلو حفظ توپ کند. غیبت آنتونی در تمرینات هم محسوس بود. وقتی حس و حال خوبی داشته باشد، روی سایرین هم تاثیر می‌گذارد. هر وقت با ما بوده، حس خوبی داشته است. آنقدر برای بازگشت به تیم تلاش کرد که دوباره مصدوم شد... فکر می‌کنم مارکوس هم پیشرفت کرده است. فقط 22 سال سن دارد ولی از تجربه خوبی برخوردار است. من کارم را از مولده شروع کردم ولی او از ابتدا در اینجا بوده است و باعث می‌شود فکر کنیم: «می‌تواند به بالاترین سطح برسد.» آنتونی در نوک خط حمله و مارکوس به عنوان یک وینگر بازی کرده است. وقتی آنتونی مصدوم بود، تصمیم گرفتیم مارکوس در مرکز خط حمله بازی کند."

اخبار مرتبط:

تکرار سناریو پوگبا در اولدترافورد؛ یونایتد به دنبال پدیده اخراجی خود!

تگ ها


اوله گونار سولسشر سرمربی نروژی شیاطین سرخ مرحله گروهی لیگ اروپا فوتبال جهان منچستر یونایتد پارتیزان بلگراد منچستر یونایتد-پارتیزان بلگراد UEFA Europa League فوتبال