سولسشر: ریتم بازی‌مان مقابل نوریچ کند بود

اوله‌گنار سولسشر، سرمربی منچستریونایتد، پس از صعود تیمش به نیمه نهایی جام حذفی انگلیس با پیروزی ۲-۱ مقابل نوریچ سیتی، از بازیکنانش تقدیر کرد....

به گزارش "ورزش سه"، یونایتدها چند روز قبل در لیگ برتر به راحتی شفیلد یونایتد را شکست دادند اما به دلیل فشردگی بازی ها، سولسشر برای دیدار امشل، ۸ تغییر در ترکیب تیمش ایجاد کرد و همین باعث شد تا شیاطین سرخ در خانه نوریچ حسابی به دردسر بیفتند.

اودیو ایگالو در دقیقه ۵۱، منچستریونایتد را پیش انداخت اما تاد کنتول در دقیقه ۷۵ کار را به تساوی کشید تا بازی به وقت های اضافی کشیده شود. در حالی که به نظر می رسید سرنوشت بازی در ضربات پنالتی مشخص خواهد شد، هری مگوایر در دقیقه ۱۱۸ گل برتری یونایتد را به ثمر رساند تا این تیم راهی مرحله نیمه نهایی شود.

سولسشر در مورد به دردسر افتادن تیمش در این دیدار گفت:" ما خیلی خوشحالیم که صعود کردیم. جسی لینگارد و دیگرانی که بازی نکرده بودند و نیاز بازی داشتند تا بتوانند به شرایط مطلوب برسند و از این نظر، خیلی خوب کار کردند.

تفاوت بین تمرین و بازی ها، شرایط رقابت مسابقه، در ماه های آینده به آنها کمک خواهد کرد. این ترکیب در مرحله قبل مقابل دربی بازی کرده بود و کمی زمان خواهد برد تا به ریتم مورد نظرمان برای پاسکاری های بین خطوط برسیم؛ به پاسکاری با یک یا دو ضرب. ما کمی در به چرخش درآوردن توپ کند بودیم. ما به تلاش مان ادامه دادیم و به گلی که نیاز داشتیم، رسیدیم.""

با توجه به قوانین جدید فوتبال انگلیس بعد از شیوع کرونا، تیم ها می توانند در جریان بازی ۵ تعویض داشته باشند و در صورت کشیده شدن بازی به وقت های اضافه، تعداد تعویض ها به ۶ افزایش پیدا خواهد کرد. سولسشر که در این دیدار از هر ۶ تعویضش استفاده کرد، گفت:" فکر می کنم آنتونی مارسیال وقتی به بازی رفت، خیلی خوب کار کرد. او کمی شرایط را تغییر داد و تاثیر مثبتی داشت.

با ۱۰ نفره شدن آنها، ما بازی را در دست گرفتیم و زمان داشتیم تا با تمام توان حمله کنیم و نمانیا ماتیچ را به مرکز دفاع بردیم و به این ترتیب فقط با یک مدافع مرکزی تخصصی، هری مگوایر، بازی را تمام کرد. گاهی این تصمیم آنطور که انتظار می رود، خوب پیش نمی رود. اما در تمرینات و روی کاغذ خیلی خوب بود. آنها تیم سازمان یافته ای هستند اما در دقایق پایانی خسته شده بودند."

تگ ها


اوله گونار سولسشر منچستر یونایتد