سولسشر: هالند یک برنده مادرزاد است

اوله گنار سولسشر، سرمربی نروژی منچستریونایتد، می گوید که ارلنگ هالند، ستاره هم وطنش، یک برنده مادرزاد است....

به گزارش "ورزش سه"، اوله گنار سولسشر می گوید که بلافاصله پس از اینکه ارلینگ هالند را در مولده دید، به استعداد ذاتی ستاره جوان هموطنش پی برد. سولسشر معتقد است که هالند همیشه شخصیتی مناسب برای رسیدن به اوج داشته و یک برنده مادرزاد است.

هالند که در پنجره تابستانی پیش رو هدف بزرگترین باشگاه های اروپایی است، توانسته در فصل جاری خود را به عنوان یکی از موفق ترین گلزنان بوندسلیگا و چمپیونزلیگ ثابت کند. سولسشر که در اولین قدم های فوتبال حرفه ای هالند، در تیم مولده نروژ با او کار کرده است، از موفقیت و درخشش سریع او در بالاترین سطح فوتبال جهان تعجب نکرده و می گوید که استعداد و توانایی او حتی در نوجوانی نیز واضح و مشخص بود.

سولسشر در پاسخ به این سوال که آیا او می دانست هالند قرار است تبدیل به چنین بازیکنی بشود، گفت: "بله. می توانستید شخصیت مناسب او برای این موضوع را ببینید. یادم می آید که او مدافع میانی و هافبک میانی ما را که دو بازیکن عظیم الجثه بودند را از پیش رو برداشت و به زمین انداخت و بعد از آنها خواست که بلند شوند. او یک برنده است.

او شخصیت فوق العاده ای دارد. او دارد به همه ثابت می کند که چقدر بازیکن خوبی است. ما در مرحله حذفی لیگ اروپا برابر زنیت بازی می کردیم و داور پس از بازی پیش من آمد و گفت او به زودی در چمپیونزلیگ بازی خواهد کرد. ما می دانستیم.

او شخصیتی عالی و برتر دارد. من با الف، پدر ارلینگ، بازی کرده ام. او در این زمینه کمی قدیمی است."

منچستریونایتد نیز از زمره باشگاه هایی است که نامش در ردیف مشتاقان امضای قرارداد با ارلینگ هالند قرار دارد. شیاطین سرخ پیش از اینکه هالند از سالزبورگ اتریش به دورتموند بپیوندد نیز به او علاقمند بودند.

سولسشر پیشتر تایید کرده بود که هیمشه از نزدیک پیشرفت هالند را زیر نظر داشته است. او در اوایل ماه پیش گفته بود: "ارلینگ قرار است دوران حرفه ای فوق العادهای داشته باشد. من همیشه حواسم به او بوده است. او باری دورتموند به شدت عالی کار می کند. خواهیم دید که این موضوع او را به کجا می رساند.

ما هر کاری بتوانیم می کنیم تا تبدیل به تیم بهتری شویم. او هم هر کای بتواند می کند تا بازیکن بهتری شود."

تگ ها


ارلینگ هالند اوله گونار سولسشر بروسیا دورتموند منچستر یونایتد