سوما خوبه اما مهدی قایدی رو دیدی؟

مهدی قایدی در مصاف با الاهلی عملکردی فوق العاده داشت و دو گل زیبا هم به ثمر رساند....

به گزارش "ورزش سه"، استقلال در شروع کار خود در رقابت های لیگ قهرمانان آسیا بسیار پرفروغ ظاهر شد و توانست با نتیجه ۵ بر ۲ شب شیرینی را برای طرفدارانش رقم بزند. آبی پوشان در مسابقه ای به این برد مهم رسیدند که حریف شان یکی از تیم های قدرتمند کشور عربستان است اما نمایش دلپذیر شاگردان فرهاد مجیدی باعث شد تا شروعی استثنایی را از استقلال شاهدباشیم.


در کنار نمایش تیمی استقلال اما نقش مهدی قایدی را در این برد دلچسب نمی توان نادیده گرفت. ستاره بوشهری آبی پوشان که در چند سال گذشته یکی از بهترین های تیمش بوده، امشب هم نشان داد که یک مهاجم ششدانگ و تمام عیار است. این بازیکن تکنیکی در طول ۹۰ دقیقه حضور خود، توانست نمایش فوق العاده ای داشته باشد و با تکنیک ناب و سرعت مثال زدنی اش چندین بار خط دفاع نماینده عربستان را اذیت کند.


اوج هنر قایدی اما روی دو گلی که به ثمر رساند به چشم آمد. جایی که توپ را از مکانی که فکرش را نمی کردیم به جایی از دروازه الاهلی فرستاد که تصورش بسیار سخت بود. قایدی در دقیقه ۶۸ از زاویه ای کاملا بسته با ضربه ای دقیق دروازه را باز کرد. در این صحنه فرار دیدنی ارسلان مطهری روی پاس طولی وریا غفوری، او را در موقعیت تک به تک با دروازه بان قرار داد؛ مهاجم استقلال هم اگرچه پاس خیلی خوبی نداد اما قایدی در زاویه ای بسته به توپ رسید و در حالی که کار سخت شده بود، با ضربه ای مطمئن دروازه الاهلی را گشود و گل سوم استقلال را به ثمر رساند.


در دقیقه ۸۶ قایدی یکبار دیگر منجی تیمش شد. درست زمانی که الاهلی گل دوم را زده بود و بازی ۳ بر ۲ دنبال می شد و لحظه به لحظه هم بر فشار حملات تیم عربستانی افزوده می شد قایدی با ضربه ای دیدنی توپ را به کنج دروازه الاهلی فرستاد تا بازی ۴ بر ۲ شود و زمینه برای برد آبی ها کاملا مهیا شود.


نکته قابل توجه در شادی گل های قایدی بود. این ستاره بوشهری علاوه بر بوسه هایی که برای دوربین های تلویزیونی ارسال کرد، یک شادی جالب را هم به نمایش گذاشت. از مدت ها قبل ارسلان مطهری بعد از گل هایش گیتار دست می گیرد و اینطور شادی می کند. امشب قایدی نیز با دست هایش مانند شیپور زدن عمل کرد و این کار را با خنده های همیشگی اش به نمایش گذاشت تا به این شکل خوشحالی اش را با هواداران استقلال قسمت کند.


قایدی حالا بعد از نمایش فوق العاده مقابل الاهلی با دو گل زده بهترین گلزن استقلال هم در لیگ قهرمانان محسوب می شود. او بی تردید برای آقای گلی در مسابقات هم نقشه کشیده و آرزوهای بزرگی را هم در سر می پروراند.


گفتنی است؛ قایدی در پایان مسابقه نیز به عنوان بهترین بازیکن زمین انتخاب و معرفی شد.

تگ ها


استقلال تهران لیگ قهرمانان آسیا مهدی قایدی