سومقاییت با ایرانی ها در یک قدمی فینال

سومقاییت با ایرانی های خودش به مرحله نیمه نهایی جام حذفی آذربایجان صعود کرد....

به گزارش ورزش سه، در چهارچوب مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی فوتبال کشور آذربایجان، تیم سومقاییت با برد دو بر یک در خانه صباییل توانست جواز حضور در مرحله نیمه نهایی را به دست آورد.


در این بازی سومقاییت از همان ابتدای بازی در خانه حریف با حضور دو ایرانی خود یعنی علی قربانی در خط حمله و حجت حق وردی در خط دفاع یک بازی تهاجمی را در دستور کار داشت تا در دقیقه ۲۰ با رسیدن به یک ضربه پنالتی توسط سادیکوف که آن را تبدیل به گل کرد از حریف خود پیش بیفتد.


این اما پایان ماجرا نبود و در ادامه سومقاییت چند دقیقه بعد توسط علی قربانی مهاجم ملی پوش خود در تیم ملی این کشور توانست در دقیقه ۲۳ دومین گل خود را به ثمر برساند تا به صعود به مرحله نیمه نهایی امیدوار شود.


در ادامه با عملکرد خوب دفاعی این تیم با حضور یک ایرانی دیگر سومقاییت یعنی حجت حق وردی کار خوب پیش می رفت که در دقایق پایانی بازی در وقت های تلف شده صبائیل در دقیقه ۹۶ صاحب یک ضربه پنالتی شد و توانست اسماعیلف یکی از گل های خورده اش را جبران کند.


این بازی در پایان با توجه به نتیجه بازی رفت که سومقاییت یک بر صفر در خانه باخته بود در مجموع دو بازی ۲ بر ۲ شد اما یاران قربانی و حق وردی با توجه به گل زده بیشتر در خانه حریف جواز صعود به مرحله نیمه نهایی را به دست آوردند.


در این بازی مهدی شریفی از دقیقه ۸۶ جای علی قربانی را گرفت که به جز گل یک کارت زرد هم گرفت.


سومقاییت قرار است اول و نهم اردیبهشت سال بعد در دو بازی به صورت رفت و برگشت مقابل حریف خود که فردا مشخص می شود برای فینالیست شدن به میدان برود.


سومقاییت پیش از این سابقه حضور در فینال را داشته است که اولین بار در تاریخ این باشگاه با هت تریک پیمان بابایی اتفاق افتاد که با سه گل این تیم را فینالیست کرد که در بازی آخر جام حذفی بازی را واگذار کرد.

تگ ها


سومقاییت علی قربانی مهدی شریفی پیکان تهران آذربایجان