سونامی ای اف سی در راه است

كنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام كرد كه اجازه حضور العین و الشباب در لیگ قهرمانان آسیا برای فصل آتی این رقابت ها را به علت بدهی مالی نخواهد داد ......

كنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام كرد كه اجازه حضور العین و الشباب در لیگ قهرمانان آسیا برای فصل آتی این رقابت ها را به علت بدهی مالی نخواهد داد.

AFC تأكید دارد تنها تیم هایی می توانند در لیگ قهرمانان آسیا حضور داشته باشند كه بدهی مالی نداشته باشند.

شاید پیش از این تصور می كردیم این فقط باشگاه های ایرانی هستند كه برای دریافت مجوز از كنفدراسیون فوتبال آسیا مشكل دارند اما امروز فهمیدیم حتی تیم های عربی كه ما همیشه در حسرت امكانات فوق العاده آنها هستیم هم از این دست گرفتاری ها دارند.

واقعیت این است كه براساس خبرهای رسیده از كوالالامپور، كنفدراسیون فوتبال آسیا خواب های بسیار بدی برای فوتبال ایران دیده است.

AFC البته با فوتبال هیچ یك از كشورها دشمنی ندارد اما مسئله این است كه قوانین جاری فوتبال حرفه ای باید در تمام باشگاه ها رعایت شود. كنفدراسیون فوتبال آسیا هم زیر مجموعه ای از فیفاست ؛ در نتیجه ملزم به رعایت قوانین است.

همان طور كه می دانید درباره باشگاه های ایرانی گفته شده كه هیچ كدام صاحب استانداردهای كافی نیستند.

آن سونامی عجیب و غریبی كه تعریفش را شنیده اید دقیقاً از همین جا نشأت می گیرد. AFC به زودی نظرش را در باره فوتبال ایران و باشگاه های ایرانی صادر خواهد كرد و چنان كه می دانید به دلیل بدهكاری تیم های به اشخاص حقیقی و حقوقی و پرونده های عریض و طویل، خیلی بعید است كه موفق به كسب مجوزهای لازم از كنفدراسیون فوتبال آسیا شویم.

نمی خواهیم بگوییم از حالا باید قید لیگ قهرمانان آسیا را بزنیم اما فرض كنید AFC روزی به دلیل كامل نشدن مدارك تیم های ایرانی برای یك فصل این سهمیه آسیایی را از ما بگیرد ؛ در این صورت چه می شود یا چه اتفاقی رخ می دهد؟

فوتبال ایران بر یك مدار كاملاً اشتباه دور خودش می گردد. ما تبدیل به یك سیكل غلط شده ایم. در لیگ قهرمانان آسیا هم یك فوتبال بی افتخار هستیم.

 اگر یك فصل برویم باشگاه های خود را بسازیم، بدهی ها را از بین ببریم و فوتبال خود را در مسیر درستی قرار بدهیم بهتر است یا به هر بهانه و كلكی در لیگ قهرمانان حضور داشته باشیم!

ما كه لیاقت نداریم برای این هواداران فوتبال جام آسیایی بگیریم چه اصرار عجیبی داریم كه حتماً در لیگ قهرمانان حاضر باشیم؟

همه اینها را نوشتیم كه بدانید اگر سونامی AFC باعث شد تا سهمیه لیگ قهرمانان فوتبال ایران از بین برود، تصور نكنید فاجعه ای رخ داده است ؛

 فاجعه آنجاست كه این فوتبال، صاحب باشگاه های ورشكسته و مقروض باشد. باشگاه هایی كه بدون افتخار آسیایی اصرار بیمارگونه ای بر حضور مدام در لیگ قهرمانان دارند!

 

تگ ها


اخبار روز AFC Champions League فوتبال