سون مرد سال فوتبال کره جنوبی شد

ستاره کره ای تیم فوتبال تاتنهام، به عنوان مرد سال فوتبال این کشور انتخاب شد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، اتحادیه فوتبال کره جنوبی اقدام به انتخاب برترین های فوتبال در این کشور کرد که طی آن سون هیونگ مین ستاره تیم فوتبال تاتنهام به عنوان مرد سال فوتبال کره جنوبی انتخاب شد.


سون که پیش از این در سالهای ۲۰۱۳، ۲۰۱۴، ۲۰۱۷ و ۲۰۱۹ این عنوان را کسب کرده بود، حالا برای پنجمین بار جایزه بازیکن سال فوتبال کره جنوبی را کسب می کند تا به یک رکوردی شخصی دست پیدا کند.


این انتخاب سون در پی نتایج رأی گیری از خبرنگاران در ۵۱ انجمن فوتبال و ۱۹ متخصص در زمینه انجمن های فوتبالی در کشور کره جنوبی صورت گرفته است.


سون در مجموع ۲۴۹ امتیاز کسب کرد و عنوان مرد سال فوتبال کشور کره جنوبی را به خودش اختصاص داد. سون جون هو هافبک تیم فوتبال چونبوک موتورز با ۱۶۳ امتیاز در رده دوم قرار گرفت و آن بیونگ جون بازیکن تیم فوتبال سوان اف سی با ۳۲ امتیاز در رده سوم قرار گرفت.


سون در دو بازی تیم ملی کره جنوبی در ماه گذشته در برابر تیم های مکزیک و قطر که در اتریش برگزار شد، به عنوان کاپیتان تیم ملی کشورش را هدایت کرد و در این دو مسابقه نیز موفق به ثبت دو پاس گل شد.


سون همچنین در تاتنهام نیز رکوردهای خارق العاده ای را رقم زده است. او در این فصل در ۱۲ بازی که برای تاتنهام در لیگ برتر انجام داده، موفق شده است ۱۰ گل به ثمر برساند و ۴ پاس گل نیز بدهد. علاوه بر این، سون در ۷ دیدار لیگ اروپا نیز ۳ گل به ثمر رسانده و ۳ پاس گل نیز داده است.


همچنین در این انتخابات، سولگی جانگ بازیکن تیم هیوندای استیل در رده نخست بهترین بازیکن سال زنان کره جنوبی قرار گرفت. او پیش از این در سال ۲۰۱۸ نیز توانسته بود این عنوان را از آن خود کند.

بیشتر بخوانید:

غافلگیری بیرانوند بعد از تاتنهام(عکس)

5 گل برتر تاتنهام در مقابل کریستال پالاس/ ویدیو

 

 

تگ ها


کره جنوبی تیم ملی کره جنوبی سون هیونگ مین فوتبال جهان تاتنهام لیگ برتر فوتبال