سون هیونگ مین مرد سال آسیا شد

سون هیونگ مین ستاره کره ای تاتنهام و تیم ملی کره جنوبی در مسیر صعود به جام جهانی 2018 با انتخاب خبرنگاران و سردبیران شاخص رسانه های آسیا عنوان مرد سال آسیا را تصاحب کرد ......

 سون هیونگ مین ستاره کره ای تاتنهام و تیم ملی کره جنوبی در مسیر صعود به جام جهانی 2018 با انتخاب خبرنگاران و سردبیران شاخص رسانه های آسیا عنوان مرد سال آسیا را تصاحب کرد.
هیونگ مین با کسب 157 امتیاز در رده اول قرار گرفت و پس از این بازیکن، عمر خربین ستاره سوری الهلال رده دوم را با 127 امتیاز به دست آورد. خربین از سوی AFC عنوان بهترین بازیکن سال آسیا در میان بازیکنانی که در این قاره حضور داشتند، انتخاب شده بود اما در این نظر سنجی پایین تر از ستاره گران قیمت تاتنهام قرار گرفت.
رده سوم این نظر سنجی به رافائل سیلوا مهاجم گلزن اوراوا ردز ژاپن اختصاص دارد که در فصل جاری به عنوان قهرمان لیگ قهرمانان آسیا دست پیدا کرد با 57 امتیاز عنوان سوم را کسب کرد.
سردار آزمون بهترین گلزن تیم ملی در مسیر صعود ایران به جام جهانی با 51 امتیاز در رده چهارم این جدول قرار گرفت تا بهترین رتبه را در میان بازیکنان ایرانی داشته باشد.
رضا قوچان نژاد مهاجم تیم ملی ایران در این نظر سنجی در رده دوازدهم، مهدی طارمی بازیکن تیم فوتبال پرسپولیس و تیم ملی ایران در رده سیزدهم و علیرضا جهانبخش ستاره ایرانی آلکمار با 6 امتیاز در رده شانزدهم قرار گرفتند.
این جایزه با نظر سنجی از میان 42 خبرنگار و سردبیر شاخص ورزشی قاره آسیا برگزار شد که در لیست معرفی شده پائولینهو ستاره فصل گذشته لیگ چین و حال حاضر بارسلونا نیز حضور داشت اما در نهایت پایین تر از آزمون در رده پنجم قرار گرفت.

تگ ها


اخبار روز فوتبال