Banner

سوپرلیگ آرژانتین پشت درهای بسته با پخش رایگان

در آرژانتین مخالفت تعویق بازی های سوپرلیگ هستند و بهترین راه حل را برگزاری بازی ها پشت درهای بسته ولی با پخش تلویزیونی رایگان می دانند....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، در اوج اپیدمی جهانی کرونا ویروس، سوپرلیگ آرژانتین مطابق برنامه پیش خواهد رفت. این را آلبرتو فرناندز رئیس جمهور آرژانتین نیز تایید می کند:« اگر بتوان پشت درهای بسته فوتبال بازی کرد، فکر نمی کنم مخالفتی با ادامه سوپرلیگ وجود داشته باشد.»

همه چیز از وقتی شروع شد که رودلوفو دونوفریو رئیس باشگاه ریورپلاته عنوان کرد که تیمش برابر اتلتیکو توکومان به میدان نخواهد رفت. دیداری که قرار بود شنبه گذشته برگزار شود و پس از مخالفت ریور به حضور در میدان، بازی های این هفته از سوپرلیگ نیز به تعویق افتاد تا نماینده های باشگاه ها و نیز اتحادیه بازیکنان فوتبال در مورد ادامه بازی ها تصمیم گیری کنند.

دونوفریو معتقد بود که بازی برابر توکومان در حضور تماشاگران، سلامت همه را تهدید می کند. هرچند کرونا در آرژانتین شیوع زیادی نداشته اما بسیاری معتقدند که جدی نگرفتن این بیماری می تواند تبعات سنگینی داشته باشد.

رئیس ریور اما در این مبحث تنها ماند و هیچ باشگاهی حاضر به حمایت از او نشد. قرار است فردا در مورد ادامه سوپرلیگ تصمیم گیری نهایی اتخاذ شود. جلسه ای که به احتمال فراوان، خروجی آن برگزاری بازی ها بدون تماشاگر خواهد بود.

پابلو دل کومپاره پزشک باشگاه خیمناسیا یکی از مخالفان ادامه سوپرلیگ است و معتقد است ۹۵ درصد پزشکان توصیه می کنند که فوتبال در آرژانتین به طور موقت تعطیل شود. همان اتفاقی که در اروپا رخ داده است اما دوناتو ویانی رئیس دپارتمان پزشکی فدراسیون فوتبال آرژانتین عقیده ای دیگر دارد و صراحتا تاکید کرد که فوتبال در آرژانتین نباید به تعویق بیفتد چرا که هیچ احتمالی برای مبتلا شدن بازیکن در زمین فوتبال وجود ندارد!

او در گفت و گو با کلارین و در مورد ادعای رئیس ریور، ادعای جالبی نیز مطرح کرد؛ اینکه چرا دونوفریو خود رستورانش را تعطیل نمی کند؟ رستورانی که گاه به دلیل شلوغی زیاد، به بسیاری نوبت برای ورود نمی رسد. در واقع همین سیاست های دوگانه رئیس ریور باعث شد تا باشگاه ها از او حمایت نکنند.

همه شواهد دال بر این هستند که از هفته آتی شاهد برگزاری مجدد سوپرلیگ خواهیم بود اما دولت پیشنهاد داده است که اگر قرار است بازی ها بدون تماشاگر باشد، پخش تلوزیونی نیز باید برای همه مردم رایگان شود. پیشنهادی که فردا بر روی آن بحث خواهد شد و این امکان وجود دارد که تا عادی شدن وضعیت، حداقل پخش بازی ها رایگان شود.

بیشتر بخوانید:

اوساگوآنا: دنیا بدون فوتبال یک چیز بزرگی کم دارد

فوتبال در غرب آسیا تعطیل شد

 

 

تگ ها


کرونا ویروس کرونا آرژانتین فوتبال