سوپرکلاسیکو در فینال؛ آمار بهتر سلسائو

تیم ملی برزیل در فینال ها نتایج بهتری از آرژانتین کسب کرده و بامداد شنبه به دنبال پیروزی چهارمش در بازی نهایی خواهد بود....

به گزارش "ورزش سه"، بامداد امروز آرژانتین با حذف کلمبیا در ضربات پنالتی به فینال کوپا آمه ریکا ۲۰۲۱ رسید و باید به مصاف برزیل برود. به این ترتیب دو تیم ساعت ۴.۳۰ بامداد یکشنبه در ورزشگاه ماراکانا به مصاف هم می روند.

تقابل دو تیم برتر آمه ریکای جنوبی که به سوپرکلاسیکو معروف است، قطعا یکی از هیجان انگیزترین و جذاب ترین بازیهای سال ۲۰۲۱ را برای فوتبال دنیا رقم خواهد زد.

آرژانتین و برزیل تا کنون ۱۰۷ بار به مصاف هم رفته اند که فقط چهار تایش در فینال بوده است.

آرژانتین در سال ۱۹۳۷ با برتری بر سلسائو قهرمان جام ملت های آمه ریکای جنوبی  شد که در آن دلاماتا دبل کرد. برزیل نیز سه فینال دیگر را از آرژانتین برده است.

در کوپا آمه ریکای ۲۰۰۴ بازی با تساوی ۲-۲ به اتمام رسید و در نهایت تیم مارسلو بیلسا در ضربات پنالتی با نتیجه چهار بر دو از برزیل شکست خورد. در کوپا آمه ریکا ۲۰۰۷ نیز تیم ملی آرژانتین با نتیجه سه بر صفر در مقابل برزیل شکست خورد.

تقابل دیگر نیز به فینال جام کنفدراسیون های ۲۰۰۵ برمی گردد که برزیل با نتیجه چهار بر یک پیروز شد، آدریانو دبل کرد، کاکا و رونالدینیو هر کدام یک گل زدند و آیمار تک گل آرژانتین را به ثمر رساند.

اولین تقابل تاریخ آرژانتین و برزیل به سال ۱۹۱۴ برمی گردد که آلبی سلسته با نتیجه یک بر صفر به پیروزی رسید. دو تیم تا کنون ۳۳ بار در کوپا آمه ریکا به مصاف هم رفته اند که آرژانتین ۱۵ بار پیروز شده، برزیل ده بار و  تعداد تساوی ها هم هشت تا بوده است. از این ۳۳ بازی سه تا در فینال ها بوده اند. آخرین تقابل هم در سال ۲۰۱۹ بود که برزیل با نتیجه دو بر صفر در نیمه نهایی کوپا مقابل آرژانتین با گل های ژسوس و فیرمینو پیروز شد. البته چند ماه بعد دو تیم در دیداری دوستانه در عربستان به مصاف هم رفتند که آلبی سلسته با گل لئو مسی پیروز شد.

تگ ها


لیونل مسی تیم ملی آرژانتین تیم ملی برزیل آرژانتین برزیل