سوژه برنامه نود امشب چه کسی است؟!

برنامه نود دوشنبه 2 بهمن 1396 در حالی بر روی آنتن خواهد رفت که اغلب مخاطبان اینگونه در ذهن خود گنجانده اند باید در انتظار برنامه ای جنجالی باشند اما ......

برنامه نود دوشنبه 2 بهمن 1396 در حالی بر روی آنتن خواهد رفت که اغلب مخاطبان اینگونه در ذهن خود گنجانده اند باید در انتظار برنامه ای جنجالی باشند اما..
عادل فردوسی پور را سال ها می شناسیم، او بزرگ شده تلویزیون و صدا وسیما است، اما سیاست هایش بسیار متفاوت شده است، او روزگاری سودای به پرده کشاندن حقیقت را داشت، اما امروز او تنها به طرح مسئله کردن بسنده می کند!
شاید بهتر باشد به جای آنکه به سراغ سوژه هایی همانند آنکه چرا زلاتکو کرانچار از هدایت سپاهان اصفهان برکنار شد، یا سوژه کردن اکبر میثاقیان و فیروز کریمی به دلیل استفاده از جملات طنز در مصاحبه هایشان و هل دادن تصویر بردار در ورزشگاه آزادی؛ به سراغ سوژه هایی برود که هر بله قربان گویی جرات به بیان آن ندارد!
تا زمانی که محمد مایلی کهن در رسانه های خبری جنجال ساز بود، نود به طور متداول سوژه هر برنامه خود را بر اساس تفکرات او و صحبت هایش ایجاد می کرد، این ماجرا میان علی دایی و امیر قلعه نویی به طور دائم در حال جابه جایی بود، کما اینکه امشب هم می توان انتظار تماشای چنین سوژه هایی را در 90 داشت!
البته که عادل فردوسی پور این حق را دارد برای برنامه ای که خود می سازد، تصمیم بگیرد و سوژه ایجاد کند!  اما او از زمانی استفاده می کند که از خردسال و دانشجو تا پیرمرد و حتی بانوان در انتظار برآیندی ارزشمند از آن خواهند بود، نه بررسی فان گونه مسائل فوتبال!
نود را به عنوان یک شو یا برنامه طنز نپذیرفته ایم که امروز مسیر این برنامه به طور محسوسی به سمت و سوی صرفا سرگرنی رفته است؛ نود به طور قطع باید سخن از نمایندگان جامعه ای بزرگ و حساس بزند که امروز در سوگ یکی از شاخص ترین چهره های خود، آتنا محمدی دروازه بان تیم منحل شده ملوان بندر انزلی بزند که چگونه در حسرت آرزوهایش در 24 سالگی با ایست قلبی بی آنکه رویایش را به چشم ببیند، از دنیا رخت گشود تا حداقل روحش نظاره گر آن باشد که ما او را تحسین کرده ایم!
می توان مباحث چالشی از شرایط میزبانی تیم های ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا از تیم های عربستانی کرد! می توان علل آن را بررسی  کرد که چرا برادر ناتنی های خوزه خلیج فارس که تا دیروز با خون یکدیگر تشنه بودند امروز راضی شده اند در خانه خود به میزبانی  از یکدیگر در لیگ قهرمانان آسیا بپردازند و هنوز مهدی تاج وعده وعید می دهد که مشکل ما در AFC حل شده است؟ چرا به وضوح به مردم و فوتبال این مملکت دروغ گفته می شود و هیچ کس جرات ندارد بگوید: رئیس فدراسیون فوتبال ایران! چه میکنی با خودت و با این سیل فضاحت؟
نود می تواند به تحسین باشگاه پدیده بپردازد که همانند استاندارد های طبیعی اروپا و جهان، در دیدار برابر استقلال در هفته گذشته از حق میزبانی خود به طور کامل دفاع کرد و این فرهنگ را به جا آورد که میزبان حق برخورداری از امتیازات خود را دارد! نه آنکه باشگاه های پرسپولیس و استقلال در شهرستان ها شعبه دوم آزادی را تاسیس کنند!
نود هزاران سوژه مفید خواهد داشت که می تواند به آنها بپردازد، می تواند در دل گرما و طوفان و خاک خوزستان به پای درد دل مردم این استان بنشیند و از درد دل بزرگان فوتبال این خطه، فریاد هایشان را به گوش مسئولان محیط زیست برساند که خطوط دروازه ها دیگر در زمین بازی پیدا نیست! همه چیز با خاک یکسان شده! پایگاه بازیکن سازی فوتبال ایران در خاک دفن شده است!
عادل فردوسی پور می تواند به طور دقیق از ماجرای ناجوانمردانه ای که علیه مجتبی جباری و فسخ قراردادش در باشگاه استقلال به صورت یکطرفه صورت گرفت پرده برداری کند! می تواند به جای آنکه لبخند را به لب خود بیاورد، لبخند رضایت را به دل مردمی بنشاند که ساعت ها و تا پاسی از شب در انتظار گفته شدن حقیقت چشمانشان به صفحه گیرنده هایشان خشکیده است!

تگ ها


اخبار روز لیگ برتر خلیج فارس فوتبال