سپاهان برای سومین پیروزی متوالی و استقلال به دنبال رده دوم جدول

در روز دوم از هفته چهارم رقابتهای لیگ برتر ۴ دیدار برگزار می‌شود که در حساس ترین آن استقلال و پیکان در تهران به مصاف هم می‌روند....

به گزارش مدال و به نقل از مهر، روز گذشته سه بازی از هفته چهارم رقابتهای لیگ برتر برگزار شد و ۴ بازی از ۵ بازی باقی مانده امروز برگزار می‌شود که طی آن نساجی از نفت مسجد سلیمان میزبانی می‌کند، پیکان و استقلال در تهران به مصاف هم می‌روند، سپاهان از سایپا پذیرایی می‌کند و ذوب آهن در آبادان میهمان صنعت نفت است.

نساجی مازندران - نفت مسجد سلیمان
تیم‌های رده هفتم و دوازدهم جدول فاصله امتیازی زیادی با هم ندارند و اختلاف شان تنها یک امتیاز است. نفت مسجد سلیمان که فصل گذشته هم ید طولایی در گرفتن نتیجه مساوی داشت، در این فصل هم ۳ مساوی از ۳ بازی دارد تا نشان دهد همچنان ترک عادت نکرده است. در مقابل نساجی هر نوع نتیجه‌ای را تجربه کرده و صاحب یک پیروزی، یک مساوی و یک شکست است.

مسجد سلیمانی که با مجتبی حسینی خیلی دیر برای لیگ بیستم آماده شدند تنها یک گل زده و یک گل خورده دارند که هردوی آنها مقابل پرسپولیس بوده و قائم‌شهری‌ها با ۴ گل زده و ۲ گل خورده شرایط بهتری از نظر گل شماری نسبت به میهمان شان دارند.

نساجی در صورت پیروزی حتی شانس صعود به رده سوم در بهترین حالت ممکن را پیدا می‌کند و این باعث افزایش انگیزه آنها در این دیدار می‌شود.

پیکان - استقلال
آبی پوشان بعد از دو پیروزی و یک شکست قدم به میدانی حساس گذاشته‌اند که پیروزی در آن می‌تواند این تیم را بعد از گل گهر و بالاتر از پرسپولیس به رده دوم جدول برساند و در غیر این صورت آنها برای اولین بار در این فصل پایین‌تر از پرسپولیس قرار خواهند گرفت.

آبی پوشان که اعتراضاتی هم به زمین برگزاری مسابقه داشتند، در حالی باید به دیدار این حریف بروند که ۳ بازیکن خود را به دلیل مصدومیت در اختیار ندارند که مهم‌ترین آن شیخ دیاباته است. همچنین آنها محمود فکری را هم به دلیل محرومیت در اختیار ندارند.

پیکان از ۳ بازی گذشته‌اش صاحب ۴ امتیاز است که حاصل یک پیروزی، یک مساوی و یک شکست است و در صورت پیروزی در این بازی خانگی شانس چند پله صعود به آنها روی می‌کند. شاگردان تارتار امروز بدون محروم و مصدوم به مصاف آبی پوشان می‌روند.

سپاهان - سایپا
هر دو تیم سپاهان و سایپا نتایج خوبی در سه هفته ابتدایی گرفته و از تیم‌های بالای جدول به حساب می‌آیند که پیروزی در این بازی بالانشینی آنها را تثبیت می‌کند.

شاگردان نوید کیا که بعد از یک شکست عجیب در هفته اول دو پیروزی متوالی به دست آوردند، بی تمایل نیستند شانس شان را برای سومین پیروزی متوالی به بوته آزمایش بگذارند که در این صورت ۹ امتیازی شده و در صورت لغزش استقلال مقابل پیکان می‌تواند به رده دوم جدول صعود کند.

شاگردان ابراهیم صادقی هم که با ۵ امتیاز در رده ششم قرار دارند، در صورت پیروزی در این بازی می‌توانند تا رده چهارم جدول صعود کنند.

صنعت نفت - ذوب آهن
دو تیم ۴ و ۳ امتیازی خوزستانی و اصفهانی در جدول هم همسایه یکدیگر هستند و امتیازات این بازی برای آنها بسیار مهم است تا بتوانند موقعیت شان را در میانه جدول مستحکم نمایند.

در هر سه بازی گذشته ذوب آهن اتفاقات عجیبی روی داده و در دو بازی اشتباهات عجیب داوری بر علیه این تیم بوده و امتیازاتی از آنها گرفته است و یاران رحمان رضایی امیدوار هستند که در این بازی خارج از خانه شاهد اینگونه اشتباهات نباشند.

بازیکن خطرناک ذوب آهن مهاجم خارجی این تیم دارکو بیدوف است که ۲ گل از ۴ گل این تیم را زده است و به دلیل درگیری با بیماری کرونا این بازی را از دست می‌دهد. و خطرناک‌ترین بازیکن صنعت نفت طالب ریکانی کاپیتان ۳ گله آنهاست که به جز گلزنی، طراح اصلی حملات این تیم نیز می‌باشد.

برنامه بازی‌های باقی مانده از هفته چهارم لیگ برتر به شرح زیر است؛

سه شنبه ۱۱ آذر

نساجی مازندران - نفت مسجدسلیمان؛ ساعت ۱۶:۱۰ ورزشگاه شهید وطنی قائم شهر
داور وسط: روح الله شریفی
کمک‌ها: میلاد قاسمی، حمیدرضا افشون و کیوان علی محمدی
ناظر: ابوطالب طاهریان

پیکان تهران – استقلال تهران؛ ساعت ۱۶:۱۵ ورزشگاه شهدای شهر قدس
داور وسط: مهدی سیدعلی
کمک‌ها: سعید قاسمی، حسین گلشنی و سعید رحیمی مقدم
ناظر: فریدون اصفهانیان

فولاد مبارکه سپاهان - سایپا تهران؛ ساعت ۱۶:۲۰ ورزشگاه نقش جهان اصفهان
داور وسط: حسین زیاری
کمک‌ها: علی رضا مرادی، امید افخمی و ابوالفضل گرجی
ناظر: محسن ترکی

صنعت نفت آبادان – ذوب آهن اصفهان؛ ساعت ۱۶:۴۰ ورزشگاه تختی آبادان
داور وسط: سید وحید کاظمی
کمک‌ها: محمدعلی پورمتقی، اسماعیل احمدی و حسین زمانی
ناظر: ایرج نظری

چهارشنبه ۱۲ آذر

مس رفسنجان - تراکتور؛ ساعت ۱۶:۱۰ ورزشگاه شهدای صنعت مس رفسنجان
داور وسط: محمدرضا تارخ
کمک‌ها: محمد هاشمی‌نسب، نجف پناهی و احمد مرشدی
ناظر: رسول فروغی

بیشتر بخوانید:

پیکان برای استقلال نه به سختی فولاد است و نه به سادگی ماشین سازی

ماجراهای دیاباته و تیم‌های تارتار؛ تا سه نشه...

 

 

تگ ها


لیگ برتر فوتبال ایران تیم فوتبال استقلال تهران تیم فوتبال پیکان تهران تیم فوتبال نساجی مازندران تیم فوتبال نفت مسجد سلیمان تیم فوتبال سپاهان اصفهان تیم فوتبال سایپا تهران تیم صنعت نفت آبادان تیم فوتبال ذوب‌آهن اصفهان فوتبال ایران سپاهان استقلال لیگ برتر خلیج فارس فوتبال