سپاهان 1 - استقلال 1؛ ابقای منصوریان در 2+90

تیم فوتبال استقلال با نمایشی تهاجمی در دقایق پایانی مسابقه، کمی قبل از سوت پایان با ضربه برزای بازی را مساوی کرد تا دست خالی از اصفهان برنگردد ......

تیم فوتبال استقلال با نمایشی تهاجمی در دقایق پایانی مسابقه، کمی قبل از سوت پایان با ضربه برزای بازی را مساوی کرد تا دست خالی از اصفهان برنگردد.
سپاهان 1 - استقلال 1؛ ابقای منصوریان در 2+90
به گزارش  مدال به  نقل  از  "ورزش سه"، در این بازی تماشایی و تهاجمی که هر دو تیم موقعیت های بسیاری را روی دروازه یکدیگر ایجاد کردند، ابتدا سپاهان با ضربه علی محمدی(70) به گل رسید و استقلال در دقیقه 2+90 با ضربه برزای بازی را به تساوی کشاند تا نیم فصل برای شاگردان منصوریان امیدوارکننده تمام شود.
 
 

هفته پانزدهم لیگ شانزدهم، یکشنبه 05/10/95، ساعت 14:30، ورزشگاه نقش جهان اصفهان
داور: علیرضا فغانی                        کمک ها: حسین طالقانی، محمد راهی       تماشاگر: 35 هزار نفر
 
 
 
سپاهان:
 
 
لی اولیویرا، شجاع خلیل زاده، موسی کولیبالی، عارف غلامی، احسان حاج صفی، میلاد سرلک، محمود قائدرحمتی، طالب ریکانی(54 - رسول نویدکیا)، جلال الدین علی محمدی(80 - حسین پاپی)، فرید بهزادی کریمی(75 -رضا میرزایی) و مهرداد محمدی
سرمربی: عبدالله ویسی
 
 
استقلال تهران:
 
 
سیدحسین حسینی، لئوناردو پادووانی، مجید حسینی، هرایر مگویان، میلاد زکی پور(69- یعقوب کریمی)، امید ابراهیمی، فرشید اسماعیلی (علی قربانی86)، بهنام برزای، مجتبی حق دوست ( 76 - آرش افشین)، جابر انصاری و کاوه رضایی
سرمربی: علیرضا منصوریان
 
 
اخطار
 
 
فرشید اسماعیلی(21) - مگویان(56) از استقلال
 
 
 
شرح گل ها
 
 
1-0 (سپاهان): اشتباه یعقوب کریمی در دقیقه 70 بازی توپ را جلوی پای جلال الدین علی محمدی انداخت و ضربه او به تور دروازه استقلال چسبید.
 
1 ـ 1 (استقلال): در پی حملات دامنه دار استقلال، این بار کاوه رضایی با یک سانتر سرضرب از جناح راست توپ را به دهانه دروازه سپاهان فرستاد تا بهنام برزای با ضربه ای عالی حق استقلال را در وقت های تلف شده بدهد و بازی را به تساوی بکشاند.
 
 
 
 
 
شرح بازی:
 
 
 
3 ضربه به تیر دروازه، سیوهای تماشایی هر دو گلر و نبردهای بی پایان میانه میدان. بازی استقلال و سپاهان در ورزشگاه نقش جهان یک مسابقه با کلاس و زیبا و شاید بالاتر از سطح لیگ برتر بود که تا ثانیه های پایانی در اوج هیجان دنبال شد و در نهایت با تساوی به اتمام رسید. استقلال در این بازی تهاجمی تر و سپاهان در طول مسابقه تیمی واکنشی بود که در طول مسابقه با ضدحمله های خطرناک چند باری دروازه حریف را تهدید کرد به خصوص از زمانی که رسول نویدکیا وارد میدان شد و به حملات این تیم نظم داد. آبی ها که در دیدار امروز باز هم دچار افتی ناگهانی در بخشی از نیمه دوم شدند با خودیابی در لحظات پایانی گل خورده را جبران کرده تا این بازی الهام بخش و در اوج هیجان به اتمام برسد. اگر ملاک کیفیت دو تیم مسابقه امروز باشد،استقلال و سپاهان در نیم فصل دوم برای همه مدعیان جدول خطرناک خواهند بود به خصوص سپاهان که حالا در ورزشگاه نوساز خود چهره یک تیم بزرگتر را دارد.
 
 
بهترین بازیکن:
 
 
هرائر مگویان و جابر انصاری از استقلال و مهرداد محمدی و لی اولیویرا از سپاهان نمایش خوبی در این مسابقه داشتند اما شاید بشود عنوان بهترین را به حسینی دروازه بان استقلال داد که با سیو نیمه دوم در شرایطی تک به تک مقابل محمدی تیمش را در بازی نگه داشت. او که برای اولین بار در ترکیب استقلال قرار گرفته بود مغلوب جو سنگین ورزشگاه نشد.
 
 
اتفاق ویژه:
 
 
نیمکت نشینی سیدمهدی رحمتی در یکی از حساس ترین بازی های فصل استقلال و البته اعتماد منصوریان به بازیکنان جوانی مثل حسینی، زکی پور و حق دوست اتفاق مهم مسابقه ای بود که اگر با شکست آبی ها به پایان می رسید به احتمال بسیار زیاد کار منصوریان را به اتمام می رساند اما برای سرمربی آبی ها فصل احتمالا ادامه خواهد داشت.
 
 
دقایق حساس
 
 
دقیقه 2: شوت فرید کریمی را حسینی به زیبایی از زیر تیرک دروازه بیرورن کشید.
دقیقه 3: سانتر فرید کریمی به روی دروازه را حسینی با عکس العملی مطمئن مهار کرد.
دقیقه 7: شوت جلال الدین علی محمدی با اختلاف زیاد به بیرون رفت.
دقیقه 10: توپ دزدی عالی بهنام برزای و پاس کات بک او به کاوه رضایی با ضربه بی دقت این بازیکن همراه شد.
دقیقه 14: فرار عالی جابر انصاری و ضربه خوب این بازکن را لی اولیویرا با کف دست به بیرون فرستاد.
دقیقه 18: پاس کاوه رضایی از سمت چپ جابر انصاری را در موقعیت تک به تک قرارداد اما ضربه او با برخورد به تیرک دروازه از دست رفت. این جدی ترین فرصت گلزنی دو تیم از اول بازی بوده است.
 
 
 
 
دقیقه 24: فرار کاوه رضایی و پاس عرضی این بازیکن قبل از رسیدن به جابر انصاری به پای شجاع خلیل زاده برخورد کرد و به بیرون رفت.
دقیقه 26: شوت طالب ریکانی از فاصله 30 متری را حسینی به زیبایی مهار کرد.
دقیقه 37: ضربه طالب ریکانی از پشت محوطه جریمه با اختلاف زیاد به بیرون رفت.
دقیقه 42: پاس جلال الدین علی محمدی و ضربه قیچی ریکانی با واکنش زیبای حسینی مهار شد.
دقیقه 56: ضربه آزاد رسول نویدکیا با اختلاف زیاد به بیرون رفت.
دقیقه 58 : خرکات ترکیبی بازیکنان سپاهان با ضربه قائد رحمتی همراه شد اما توپ با اختلاف کم به بیرون رفت.
دقیقه 60 : سانتر کاوه رضایی با ضربه سر جابر انصاری روبرو شد اما توپ با بدشانسی به تیر دروازه برخورد کرد.
دقیقه 82 : ضربه سر میرزایی با اختلاف کم به بیرون رفت تا سپاهان با بدشانسی نتواند گل دوم را وارد دروازه استقلال کند.
دقیقه 85 : مهرداد محمدی در موقعیت تک به تک قرار داشت اما ضربه او را حسین حسینی به زیبایی دفع کرد تا ستاره استقلال در  این بازی لقب بگیرد.
دقیقه 89 : ضربه سر کاوه رضایی در موقعیت عالی به جابر انصاری رسید اما توپ او را لی اولیویرا به زیبایی دفع کرد. در برگشت هم ضربه علی قربانی را این دروازه بان برزیلی به زیبایی دفع کرد.
 
 
 
 
در حاشیه
 
 
* مهدی رحمتی دروازه بان نیمکت نشین استقلال پیش از شروع بازی به شدت از سوی هواداران استقلال تشویق شد که این تشویق می تواند معنا دار باشد.
* امید ابراهیمی قبل از حضور در زمین بازی از مجید بصیرت مربی سابق خود در سپاهان رخصت گرفت.
*حسینی پیش از شروع بازی از رحمتی برای حضور  در زمین بازی رخصت گرفت تا مشخص شود اختلافی بین این 2 وجود ندارد.
*پیش از شروع بازی عبدالله ویسی به شدت از سمت هواداران سپاهان تشویق شد و او هم به ابراز احساسات هواداران تیم خود پاسخ مثبت داد.
* طبق اعلام مسوولان برگزاری مسابقات تنها 10 درصد ظرفیت استادیوم نقش جهان به هواداران استقلال اختصاص داده شده است.
* علیرضا منصوریان پیش از آغاز بازی سمت عبدالله ویسی رفت و با او چند دقیقه ای خوش و بش کرد. همچنین مجتبی حق دوست، فرشید اسماعیلی، بهنام برزای و جابر انصاری هم از ویسی برای حضور در زمین رخصت گرفتند.
* در حالی که طبقه اول ورزشگاه تکمیل بود اما مسئولان برگزاری بازی تعداد تماشاگران را 37 هزار اعلام کردند. این در حالی است که ظرفیت طبقه اول ورزشگاه نقش جهان 42 هزار نفر اعلام شده است.
 
 
 
 
* پس از تکمیل طبقه اول ورزشگاه اجازه ورود تماشاگران داده نشد و طبقه دوم نیز بدون استفاده ماند.
* پس از گل اول سپاهان یک ترقه در پیست تارتان منفجر شد.
* پس از گل سپاهان تماشاگران سپاهان شعار "خداحافظ علی منصوریان" سر دادند.
* از دقیقه 83 نیروهای یگان ویژه رو به روی سکوها مستقر شدند.
* پس از گل سپاهان یک نماد به شکل تا عنکبوت در بین تماشاگران سپاهان به نمایش در آمد.
* بین تماشاگران استقلال درگیری شدیدی به وجود آمد. برخی آنها نیز به زمین سنگ پرتاب می کردند.این مسئله باعث شد یگان ویژه برای ایجاد نظم بین تماشاگران استقلال برود.
* گل تساوی استقلال در شرایطی به ثمر رسید که هواداران سپاهان شعار خداحافظی با علیرضا منصوریان را سر داده بودند.
* 5 دقیقه پایانی بازی یکی از هیجان انگیزترین لحظات این فصل از لیگ برتر را شکل داد و در شرایطی که دروازه سپاهان بارها تهدید شد در نهایت سانتر افشین و ضربه برزای بازی را با نتیجه مساوی تمام کرد.
* نیمکت استقلال بعد از گل برزای به شکل عجیبی به شادی پرداخت و علیرضا منصوریان نیز مثل بازی های قبلی با نگاهی به هواداران دستش را به نشانه شکر خدا به سمت آسمان برد.
*اما بعد از به ثمر رسیدن گل استقلال، سکوت محض در سکوهای متعلق به هواداران سپاهان حکمفرما شد. تعدادی از هواداران منتسب به این تیم نیز اقدام به شکستن صندلی های ورزشگاه کردند که با شناسایی آنها توسط ماموران نیروی انتظامی، فورا از ورزشگاه اخراج شدند.

تگ ها


لیگ برتر خلیج فارس فوتبال