سکوت رازآلود امیر قلعه نویی در مورد نیمکت اتمی تیم ملی ایران!

سکوت امیر قلعه نویی منجر به تولید شایعات زیادی در مورد انتخاب سرمربی تیم ملی ایران شده که در این مقال آنها را از جلوی چشم عبور می دهیم....

به گزارش مدال، خبرهای زیادی در فوتبال ایران وجود دارد اما یکی از مهمترین بخش هایی که باید در مورد آن خبر رسانی کرد تیم ملی ایران است و روند انتخاب سرمربی این تیم. 
می گویند علی دایی و امیر قلعه نویی گزینه های سرمربیگری در این تیم هستند، در واقع این دو بهترین گزینه ها برای تیم ملی ایران هستند اما حتی در این مورد هم اطلاع رسانی درستی صورت نمی گیرد. 

سکوت عجیب فدراسیون فوتبال
در واقع وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال هیچ خبر رسمی از مذاکرات منتشر نمی کنند نه در بخش روابط عمومی و بیانیه ها و نه در مصاحبه ها. البته که روند انتخاب مربیان تا حدودی همیشه سکرت است اما با این حال پرسش هایی هم وجود دارد که باید به آنها پاسخ گفت. 
علی دایی به برخی از ابهام ها از جانب خودش پاسخ داد، او گفت که اگر بتواند به تیم ملی کمک کند این کار را انجام می دهد. البته همه می دانیم که دایی مخالفان زیادی در بالادست دارد حتی شایعه ای هم در مورد مخالفت وزارت ورزش در این زمینه منتشر شد اما امیر قلعه نویی در این رابطه در سکوت رادیویی مطلق به سر می برد. او معمولا وقتی سکوت می کند یعنی در حال مذاکره است و تا رسیدن به یک نقطه مشخص حرفی برای گفتن ندارد. 
سکوت عجیب امیر قلعه نویی گمانه زنی ها را هر روز بیشتر کرده است حتی کار به جایی رسید که برخی اعلام کردند امیر قلعه نویی می خواهد همزمان هم مربی سپاهان باشد و هم مربی تیم ملی! بعید می دانیم این خبر درست باشد، حتی خود امیر قلعه نویی هم از این موضوع خاطره خوبی ندارد و استقلال در همین ایام بود که لیستش را به آسیا نداد و از رقابت های لیگ قهرمانان آسیا حذف شد. 

دو هندوانه در یک دست!
منطقی هم نیست، به هر حال هم سپاهان و هم تیم ملی آنقدر دغدغه و کار دارند که پذیرفتن چنین پیشنهادی به صرف وجود هم عقلانی به نظر نمی رسد مخصوصا اینکه تیم ملی پایش روی پوست موز است و حتی یک تساوی هم می تواند این تیم را از رقابت های انتخابی – مقدماتی جام جهانی حذف کند. خود سپاهان هم حالا با جدایی کالدرون از پرسپولیس و استراماچونی از استقلال مدعی جدیتری برای قهرمانی در ایران است و به این ترتیب هر دو رقابت کار شبانه روزی برای اعضای آنها دارد و دو هندوانه را نمی توان با یک دست بلند کرد. 
شایعه دیگری که در مورد امیر قلعه نویی شنیده می شد این بود که او پیشنهاد قرارداد دو ساله داده و فدراسیون فوتبال آن را نپذیرفته است! این در حالی است که این پیشنهاد به فرض ارائه شدن اصلا غیر منطقی به نظر نمی رسد به هر حال قرار نیست قلعه نویی تیمی را که در آستانه قهرمانی است و شرایط خوبی دارد را رها کند و به تیمی برود که چهار ماه دیگر با یک لغزش کوچک از جام جهانی حذف می شود و عملا مربی اش بیکار خواهد شد. 
در هر صورت سکوت رادیویی امیر قلعه نویی رازآلود است و منجر به شایعه های مختلفی شده است شایعاتی که نشان می دهد فدراسیون فوتبال می کوشد تا در تیم ملی به ثبات برسد اما هنوز موفق نشده رای اعتماد بالادستی ها را برای دایی بگیرد و موفق هم نشده که امیر قلعه نویی را برای نشستن روی نیمکت اتمی تیم ملی ایران مجاب کند. 

بیشتر بخوانید:
استوکس بیاید بشار می رود؟

تگ ها


تیم ملی اخبار علی دایی اخبار باشگاه سپاهان بازی های مقدماتی جام جهانی 2022 امیر قلعه نویی فوتبال