سکوت و بلاتکلیفی اتحادیه جهانی کشتی ادامه دارد

شمارش معکوس تا پایان سالجاری میلادی در حالی برای اهالی کشتی رو به پایان است که اتحادیه جهانی کشتی همچنان برای تصمیم گیری در خصوص برگزاری رقابتهای جهانی دچار ابهام و بلاتکلیفی است....

به گزارش مدال و به نقل از مهر، برگزاری رقابتهای جهانی کشتی در سال ۲۰۲۰ به میزبانی صربستان در شرایطی در هاله ای از ابهام و سردرگمی کشورهای مختلف قرار گرفته که اتحادیه جهانی کشتی با وجود اعلام قبلی، هنوز تصمیم مشخصی در این خصوص اتخاذ نکرده است.

این در حالیست که اتحادیه جهانی کشتی چندی پیش از برگزاری رقابتهای جهانی در اواخر سالجاری میلادی در صربستان خبر داد، اما با توجه به شیوع گسترده ویروس کرونا در اکثر کشورهای جهان، اعلام تاریخ نهایی این مسابقات را مشروط به برگزاری نشست ویژه اعضای هیات رئیسه کرد. جلسه ای که تاکنون چندین بار به تعویق افتاده و هنوز مشخص نیست اتحادیه جهانی چه سیاستی را در خصوص برگزاری یا لغو رقابتهای جهانی در سال ۲۰۲۰ میلادی اتخاذ خواهد کرد.

قرار بود نشست اعضای هیات رئیسه اتحادیه جهانی کشتی برای تصمیم گیری در خصوص رقابتهای جهانی در روز ۱۴ مهرماه برگزار شود که این جلسه بنا به دلایلی نامشخصی به روز ۱۷ مهرماه موکول شد. عجیب تر آنکه این جلسه در تاریخ جدید هم برگزار نشد و اتحادیه جهانی همچنان با سکوت و بلاتکلیفی نسبت به برگزاری نشست و اعمال نظر نهایی در خصوص رقابتهای جهانی همراه است.

نکته جالب تر اینکه متولیان کشتی روسیه به عنوان یکی از موافقان سرسخت برگزاری رقابتهای جهانی ۲۰۲۰ در صربستان چند روز پیش توسط مامیاشویلی رئیس فدراسیون کشتی روسیه اعلام کردند، برگزاری رقابتهای جهانی در اواخر سالجاری میلادی حتمی است. در واقع تصمیمی که باید از سوی اتحادیه جهانی اتخاذ و اعلام می شد، چند روز پیش از زبان روسها رسانه ای شد تا ثابت کند این کشور همچنان نفوذ چشمگیری در سیستم مدیریتی و اجرایی اتحادیه جهانی کشتی دارد.

به هر حال تاخیر اتحادیه جهانی کشتی در خصوص قطعیت رقابتهای جهانی به هیچ عنوان به سود کشورهای صاحب نام کشتی از جمله ایران نیست، چراکه مدعیان کشتی جهان هنوز نمی‌دانند آیا باید برای این رقابتها آماده شوند و یا اینکه همچنان به دلیل شیوع کرونا به دوران تعطیلی و رکود ادامه دهند.

بیشتر بخوانید:
پایان دوری ۱۰ ماهه یزدانی از میدان و استارت برای اوج

پیکارهای لیگ کشتی فرنگی این هفته برگزار می‌شود

 

 

تگ ها


اتحادیه جهانی کشتی مسابقات قهرمانی جهان کشتی آزاد کشتی فرنگی کشتی