سکوت کاپیتان سرخ‌ها در مقابل اعتراض پارسی‌ها؛ نورالهی کاپیتان خوبی است؟

در مقابل حمله بازیکنان پارس جنوبی به اعلام ضربه پنالتی هیچ خبری از کاپیتان پرسپولیس نبود....

به گزارش مدال، اصولا کاپیتان در فوتبال نقش‌هایی زیادی دارد که سایر بازیکنان را بتواند تحت تاثیر قرار بدهد.کاپیتانی فقط به بستن یک بازوبند یا فریاد کشیدن بر سر جوان‌تر‌های تیم نیست. کاپیتانی وسیله‌ای برای تحکم و اعمال قدرت نبوده و ماجرا عمیق‌تر از این حرف‌هاست. فاکتورهایی که متاسفانه احمد نورالهی به عنوان کاپیتان چندم پرسپولیس از آن ها بی بهره است.

بی تردید یکی از مهم ترین فاکتورهای یک کاپیتان،نقشی است که روی داور و در مواجهه با هجوم بازیکنان حریف بر سر داور به هنگام اتخاذ تصمیمات کلیدی دارد.در فوتبال دنیا و همین طور پرسپولیس و دیگر تیم های بزرگ باشگاهی ایران دیده ایم که یک کاپیتان جنگجو و خلاق به هنگام اتخاذ تصمیمات مهم از سوی داور،از هر جای زمین از راه می‌رسد و با حضور در کنار قاضی مسابقه مانع از این می شود تا بازیکنان حریف با تجمع کنار قاضی روی تصمیم های او از نظر روحی و روانی تاثیر بگذارند.

اتفاقی که در زمان حضور احمد نورالهی به عنوان کاپیتان در پرسپولیس نمی بینیم.در نیمه دوم مسابقه امروز پرسپولیس و پارس جم داور مسابقه به نفع پرسپولیس اعلام پنالتی کرد.صفایی در ابتدا پس از برخورد توپ به دست مگنو باتیستا بلافاصله نقطه پنالتی را نشان داد اما بازیکنان پارس به رهبری محمد نوری کاپیتان خود به سمت او هجوم آوردند و این هجوم به حدی زیاد و حتی با لمس داور همراه بود که صفایی مجبور شد از داور پشت دروازه برای اعلام نهایی پنالتی مشورت بگیرد.توصیه ای که محمد نوری به او کرد!جالب اینجاست که در تمام این دقایق احمد نورالهی هیچ اقدامی برای دفاع از تصمیم داور نکرد و تنها بازیکنی که سعی کرد مانع از هجوم بازیکنان پارس به سمت داور شود محمد انصاری بود که او هم با فریادهای بازیکنان پارس آن منطقه را در حالی که دست هایش را به علامت تسلیم بالا آورده بود ترک کرد.

تردیدی وجود ندارد که اگر سیدجلال حسینی در میدان حضور داشت این اتفاق رخ نمی داد و صفایی به این شکل تحت تاثیر اعتراضات همه جانبه بازیکنان پارس نظرش را تغییر نمی داد.

تردیدی وجود ندارد که نورالهی هافبکی با اخلاق و فنی است که یکی از تاثیرگذارترین بازیکنان پرسپولیس و حتی فوتبال ماست اما باید پذیرفت که او هرگز گزینه مناسبی برای کاپیتانی پرسپولیس نیست.

چرا که این قدرت را ندارد تا از حق پرسپولیس و هوادارانش در داخل میدان دفاع کند.

بیشتربخوانید:

پشت پرده نیمکت‌نشینی هیولا؛ مصدومیتی به نام تنبیه انضباطی

تگ ها


لیگ برتر فوتبال ایران نورالهی کاپیتان خوبی برای پرسپولیس است؟ نورالهی کاپیتان پرسپولیس بازی پارس جنوبی مقابل پرسپولیس هفته شانزدهم پرسپولیس لیگ برتر خلیج فارس فوتبال