سکوت کی‌روش با مطرح کردن نام ایران شکست/ آنها شهامت نداشتند

سرمربی سابق تیم ملی فوتبال کلمبیا سکوت خود را بعد از اخراج از این تیم شکست و ضمن اشاره به نام ایران و دوره کاری‌اش در تیم ملی، از مسئولان فدراسیون کلمبیا به خاطر نداشتن شهامت انتقاد کرد....

به گزارش خبرنگار مهر، عمر کاری کارلوس کی روش سرمربی پیشین تیم ملی فوتبال ایران در تیم ملی کلمبیا به دو سال نرسید. کی روش بعد از اتمام کار در ایران، راهی کلمبیا شد و قرار بود این تیم را تا جام جهانی ۲۰۲۲ همراهی کند اما در مرحله مقدماتی این مسابقات، بعد از دو باخت به اروگوئه اکوادور، از سمت خود برکنار شد.

کی روش برای اولین بار بعد از جدایی از کلمبیا، سکوت خود را در خصوص اتفاقات و حواشی پیرامون این تیم شکست و از تیم ملی ایران هم نامی به میان آورد.

این مربی پرتغالی در گفتگو با آژانس خبری EFE درگیری و تنش‌هایش با بازیکنان کلمبیا را رد کرد و گفت: همه چیز خارق العاده بود. رسانه‌ها گفتند که بین ما اختلافات و درگیری‌هایی وجود داشته است. این دروغ بود. بعد از بازی با اکوادور بعضی از استدلال‌ها درباره تقابل بازیکنان ایجاد شد. یکبار دیگر به شما می گویم جو تیم ملی کلمبیا دوستانه بود.

وی ادامه داد: من در باشگاه‌ها و تیم‌های ملی مختلفی کار کرده‌ام؛ از پرتغال گرفته تا ایران. همیشه روابط بسیار خوبی با بازیکنان داشته‌ام و اکنون از طرف بازیکنان کلمبیا این روابط وجود دارد با پیام‌هایی همراه با ابراز علاقه، دوستی و محبت که مرا متاثر می‌کند و وقتی آنها را می‌خوانم احساساتی می‌شوم و تا حدودی گریه می‌کنم. این را هرگز فراموش نخواهم کرد. این فوتبالیست‌ها همیشه در قلب من خواهند بود.

سرمربی سابق کلمبیا درباره ارزیابی اش از عملکرد «خامس رودریگز» در کلمبیا گفت: همیشه دوست دارم فراتر از یک فرد و بازیکن صحبت کنم. همانطور که دوست من الکس فرگوسن همیشه می‌گفت، تیم بیش از هر چیزی مهم است اما من در کلمبیا نمی‌توانستم صد درصد روی خامس حساب کنم.

کی روش اشاره کرده است که خامس در بایرن مونیخ و رئال منظم بازی نمی‌کرد و این مسئله کار را برای او در تیم ملی کلمبیا سخت کرده بود.

این مربی پرتغالی به مشکلاتش در کلمبیا اشاره کرد و افزود: آخرین بار ۱۳ بازیکن را به دلیل مشکلات مختلف از دست دادیم. تمام کارهایی که در دو سال گذشته انجام داده‌ایم به من اجازه می‌دهد بگویم با افتخار کلمبیا را ترک می‌کنم. ما با آمار خوبی این کشور را ترک کردیم. این دوره کار با همه بازیکنان برای من بسیار خوب بوده است و بسیار سپاسگزارم.

کی روش یادآور شد: من با اشتیاق وارد کلمبیا شدم تا به پنجمین دوره مسابقات جام جهانی راه یابم. صعود به جام جهانی در منطقه آمریکای لاتین یکی از سخت‌ترین رقابت‌های فوتبال جهان است. صعود این نیست که شما چطور شروع می‌کنید بلکه نحوه اتمام کارتان است. فدراسیون باید تصمیمات را با شجاعت بگیرد. پس از نتایج نامناسب، فدراسیون جرات رویارویی با طوفان‌های پیش رو را نداشت. آنها تصمیمی گرفته‌اند که من باید بپذیرم (برکناری کی روش) اما با آن موافق نیستم. واقعیت‌ها نشان می‌دهد که این یک تصمیم منطقی نیست. متاسفانه بعد از دو نتیجه اخیر مقابل اروگوئه و اکوادور، فدراسیون همان شهامتی که ابتدا داشت را نشان نداد.

تگ ها


کارلوس کی روش تیم ملی فوتبال ایران تیم ملی فوتبال کلمبیا